W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Kara śmierci

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bulisx
    Świętoszek
    • Feb 2012
    • 28

    Pozatym mówiłem o wieszaniu, tam krwi nie ma niestety

    Ale nieważne. Temat jest inny...

    Skomentuj

    • Lilith_666
      Seksualnie Niewyżyty
      • Nov 2011
      • 386

      Faktycznie,nieważne.

      I nie wiem jaki jest sens w porównywaniu operacji z zabijaniem ludzi.
      "Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej,nudnej banalności i marazmie."
      Witkacy

      Skomentuj

      • Lilith_666
        Seksualnie Niewyżyty
        • Nov 2011
        • 386

        Widzę,że ja też muszę Ci coś wyjaśnić...

        Chodziło mi o to,że wszyscy są "mocni w gębie" i śmieszą mnie komentarze czego to kto by nie zrobił,a gdy przyjdzie co do czego to każdy wymięka.Wyraźnie chyba widać,że wszyscy rwą się do wykonywania wyroków OSOBIŚCIE.To zwyczajna czcza gadanina.A Twoje tłumaczenie nie jest mi do niczego potrzebne.To oczywistości.

        A do tego,że ludzie są różni.Faktycznie są.Z czego większość do niczego się nie nadaje.Nie wiem więc jak może do nich należeć decyzja o cudzym życiu.A co do morderców...ich postępowanie zostawiam ich sumieniu i Bogu.Nie mnie o tym decydować.
        "Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej,nudnej banalności i marazmie."
        Witkacy

        Skomentuj

        • Lilith_666
          Seksualnie Niewyżyty
          • Nov 2011
          • 386

          Nie znasz zupełnie mojego podejścia do Boga.Nie masz nawet grama pojęcia w co wierzę.Oceniasz mnie przez pryzmat katolika ,z którym nie mam nic wspólnego.Nie ma o czym gadać.
          A jeśli chodzi o to,że ludzie się do niczego nie nadają...chodzi mi o generalny sposób życia jaki sobie tu zorganizowaliśmy.Pusty,wyzuty z uczuć,bezsensowny.Rządzą nami nie takie uczucia jakie powinny.Ludzkość nie prowadzi do niczego dobrego.Nie podejmujemy trafnych decyzji i to w żadnej dziedzinie życia.Dlatego a propos kary śmierci też nie powinniśmy zabierać głosu.
          0statnio edytowany przez Lilith_666; 05-02-12, 17:41.
          "Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej,nudnej banalności i marazmie."
          Witkacy

          Skomentuj

          • Burbon2009
            Erotoman
            • Jun 2009
            • 571

            gatunek ludzki jest skazany na zagładę jedyne co stworzyliśmy to wirus komputerowy który jak wiemy jest stworzony by niszczyć.

            Skomentuj

            • Lilith_666
              Seksualnie Niewyżyty
              • Nov 2011
              • 386

              Mam nadzieje,że z tymi lodami i drogą do pracy to są kiepskie żarty?Bo jeśli w Twoim życiu chodzi tylko o takie sprawy to się nigdy nie zrozumiemy...

              Wydaje mi się,żę bardzo klarownie przedstawiłam o co mi chodzi.Mam na myśli nasze życie duchowe,nasze uczucia i wybory ,które za nimi idą.A raczej zupełny brak sfery uczuciowej na co dzień.Wystarczy się rozejrzeć,zobaczyć jakie ludzie mają priorytety,czym się w życiu kierują(a najczęściej nie są to żadne wyższe idee) i do czego to prowadzi.Jeśli Tobie to odpowiada to nie ma sprawy,ja od życia i ludzi wymagam czegoś innego,ale wiem ,że nigdy tego nie dostane.Dla ludzi liczy się to co dla mnie nigdy nie będzie miało znaczenia.Nie będę wnikała w mój weltschmerz ,bo nie o tym mowa,a można o tym mówić godzinami.

              Ludźmi od dawna kierują wyłącznie materializm,przyziemność i egoizm.Brak w nich jakiejkolwiek duchowej sfery,wyjścia poza przyziemność i własne potrzeby.Spojrzenia na drugiego człowieka i zrozumienia go.Nie wspominając o bezinteresowności.

              Jeśli komuś podoba się obecny stan rzeczy,organizacja życia i "lody waniliowe" to proszę bardzo.Ja chciałabym od ludzi czegoś więcej.
              "Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej,nudnej banalności i marazmie."
              Witkacy

              Skomentuj

              • Lilith_666
                Seksualnie Niewyżyty
                • Nov 2011
                • 386

                Nie wiecie jak fantastycznie się żyje w logicznej ignorancji.Poza tym Wasza wspaniała logika nie zawsze równa się prawdzie.
                "Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej,nudnej banalności i marazmie."
                Witkacy

                Skomentuj

                • anduk
                  Koci administrator
                  • Jan 2007
                  • 3902

                  Patrząc na ankietę i 240 postów w tym temacie jedyne co wynikło z tego wszystkiego to kara śmierci dla inicjatora pomysłu czyli LPR...
                  If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                  Skomentuj

                  • Sexy_man
                    Perwers
                    • Feb 2007
                    • 1163

                    Z jednej strony z powodów humanitarnych, jestem przeciwnikiem wykonywania kary śmierci.

                    Z drugiej, gdy czytam o okolicznościach różnych zbrodni jakich zabójcy się dopuszczają (premedytacja, okrucieństwo, bezmyślność), to czuję się zażenowany. I stawiam sobie pytanie: skoro zginął niewinny człowiek z ręki innego człowieka, to...

                    Nie jestem w stanie odpowiedzieć w tej ankiecie.
                    Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

                    Skomentuj

                    • Radinho
                      Świętoszek
                      • Aug 2007
                      • 12

                      Przeciwnicy kary śmierci mówią, że to nie humanitarne skazywać kogoś na śmierć. Prawda jednak jest taka, że proces resocjalizacji w więzieniach kompletnie nic nie daje. Morderca wychodzi na wolność i nadal morduje, pedofil wychodzi na wolność i nadal gwałci dzieci. Marginalne przypadki tylko wychodząc na wolność są wstanie w miarę normalnie żyć. Dlatego ja jestem za karą śmierci. Jaki sens jest utrzymywać mordercę przez 20 czy 25 lat, który po wyjściu znów kogoś zamorduje i idzie siedzieć z powrotem. Kara śmierci powinna być w każdym kraju, ale powinna byś stosowana z rozwagą, a nie tak jak w krajach arabskich.

                      Skomentuj

                      • bezetzny
                        Świętoszek
                        • May 2012
                        • 43

                        Nie rozumiem przeciwników kary śmierci. Przecież każdemu zdrowemu na umyśle obywatelowi byłoby wiadome, co grozi ma za dany czyn. Jeżeli podjąłby się ryzyka - jego sprawa, jego życie. Byłby świadomy konsekwencji własnych czynów. A przynajmniej powinien być.

                        Skomentuj

                        • dzika kotka
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Jan 2007
                          • 202

                          A ja jestem pewna, ze wielu przestepcow ma gdzies kare smierci.
                          Nawet sie nad tym nie zastanawiaja.
                          Wiekszosc z nich nawet nie mysli o konsekwencjach, ktore ewentualnie poniosa za to, co zrobia.

                          Zycie daje Bog i tylko On moze je odebrac.

                          A dla przestepcow kilkuletnia praca w obozie, kamieniolomach albo w jakis innych ciezkich warunkach. O chlebie i wodzie, bez zadnych komfortow. Przynajmniej przysluzyliby sie czyms na rzecz spoleczenstwa, a nie siedzieli w wiezieniu za nasze podatki.

                          Skomentuj

                          • blondyn7
                            Świętoszek
                            • Sep 2005
                            • 13

                            Kara śmierci była już przerabiana w historii. O jej wykonaniu decyduje człowiek, więc czy zawsze będzie ona sprawiedliwą?

                            Skomentuj

                            • Attyla
                              Seksualnie Niewyżyty
                              • Apr 2012
                              • 235

                              W przypadku jednoznacznej winy za brutalne morderstwa powinna byc wymierzana kara śmierci....nie ma żadnego powodu żeby tolerowac zwyrodnialców i podejmowac ryzyko chybionej resocjalizacji ....
                              "Człowiek jest tyle wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

                              Skomentuj

                              • bezetzny
                                Świętoszek
                                • May 2012
                                • 43

                                Napisał dzika kotka
                                A ja jestem pewna, ze wielu przestepcow ma gdzies kare smierci.
                                Nawet sie nad tym nie zastanawiaja.
                                Wiekszosc z nich nawet nie mysli o konsekwencjach, ktore ewentualnie poniosa za to, co zrobia.

                                Zycie daje Bog i tylko On moze je odebrac.

                                A dla przestepcow kilkuletnia praca w obozie, kamieniolomach albo w jakis innych ciezkich warunkach. O chlebie i wodzie, bez zadnych komfortow. Przynajmniej przysluzyliby sie czyms na rzecz spoleczenstwa, a nie siedzieli w wiezieniu za nasze podatki.
                                Polska jest państwem świeckim, więc powoływanie się na bogów jest nieporozumieniem.

                                To, że przestępca ma gdzieś karę śmierci, także jest lichym argumentem. Przestępcy również miewają gdzieś karę więzienia, z czego nie wynika, że nie należy ich karać pobytem w tym miejscu.

                                Wieloletnia praca "o chlebie i wodzie" jest bardziej niehumanitarna niż kara śmierci. Celem wyroków jest izolacja, a nie znęcanie się (z czego nie wynika, że przestępcy mają żyć w luksusach).

                                Skomentuj

                                Working...