W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Wzrost jako kryterium doboru partnera

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • outgoing
    Perwers
    • Apr 2009
    • 807

    To może ja się trochę zbłaźnię i odwołam do argumentów naukowych. Tak sobie w googla wrzuciłem i oto co znalazłem:

    Polski nie ma ale to weźmy np naszych bliskich kulturowo i społecznie sąsiadów Czechów. Przeciętny wzrost w wieku 18 lat to 1,8 m dla facetów i 1,68 dla kobiet. Ponieważ oni nie mają selektywnej aborcji to jest tam mniej więcej 50: 50 kobiet i facetów. Dokładnie ich sex - ratio to 1,06 czyli na 100 kobiet przypada 106 facetów. Przeciętnie są oni również o 12 cm wyżsi od kobiet.

    Nasze preferencje są po części kształtowane przez biologię a po części przez społeczenstwo. No i teraz z tych danych wynika, że przeciętnie każda kobieta powinna oczekiwać wyższego o ok 12 cm mężczyzny. Ergo, jak podchodzi do niej taki knypek jak ja to jest to pewna anomalia społeczna dla kobiety, a ludzie są tak zakodowani że najczęściej reagują na anomalie społeczne izolacją bądź wrogością.

    Co do argumentu Moam, że zna osoby gdzie bardzo wysokei kobiety wiążą się z niższymi mężczyznami...to patrząc na statystyki to jest to naturalne. Bardzo wysoka kobieta jest postrzegana dużo bardziej jako freak niż wysoki mężczyzna. Dlatego też być może jest skołnna do społecznego kompromisu i związku z niższym mężczyzną, który w tym przypadku jest zwyczajnie naturalnego wzrostu.

    Z tych statystyk wynika wprost, że niższy od kobiety facet jest statystycznei rzecz biorą freakiem.

    Ponad to było sporo badań co do sukcesów zawodowych, które jednoznacznie pokazują np. że pracodawcy preferują zatrudnianie wyższych pracowników jeśli mają do wyboru dwóch identycznych kandydatów. Podobnie jak preferują zatrudnić faceta niż kobietę z identycznymi kwalifikacjami. To się w ekonomii nazywa statystyczna dyskryminacja. No, a do tego my jesteśmy tylko tochę inteligentniejszymi zwierzakmi i gro kobiet poszukuje faceta pod bilogicznym przyzwyaczajeniem do zadbania o rodzinę, no i jak pokazują te badania ekonomiczne ma rację że wybiera wyższych...

    Także nie ma co się spinać i trzeba zaakceptować swoje knypkowstwo...ja tak przynajmniej zrobiłem...jak to zwykłem mówić jak większość stała w kolejce po wzrost to ja trzy razy przeleciałem kolejkę po mózg
    0statnio edytowany przez outgoing; 26-11-10, 19:57.
    The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

    Skomentuj

    • doied
      Świętoszek
      • Jun 2009
      • 5

      Powiem tak w tym temacie niezłą rozminę , osobiście nigdy nie miałem wyższej dziewczyny może dlatego że mam "marne" 193 cm wzrostu? Ciężko znaleźć mężczyznę wyższego niż ja a co dopiero mówić o kobiecie .

      Skomentuj

      • Wiedźmin
        Seksualnie Niewyżyty
        • Oct 2010
        • 302

        Cóż, wysoki facet daje dziewczynie podświadome uczucie bezpieczeństwa (jest duży to mnie ochroni), ale z tym bywa róznie. Ja sam lubie być wysoki (koło 1,9) i górować nad ludźmi. Fajnie się spogląda z góry na kobiety, szczególnie te noszące duży dekolcik

        Teraz nie wyobrażam sobie bycia niskim, w szczególności niższym od dziewczyny, ale gdyby miał 20 cm mniej, to i to bym polubił. Po co robić problem ze wzrostu, skoro można go o kant dupy potłuc jak z partnera jest kawał ch**a
        Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości.
        Rémy de Gourmont

        Skomentuj

        • Skorka
          Wspomógł BT
          • Aug 2006
          • 38

          Na zbiorniku jedna panienka miała infografikę w stylu: "facet zaczyna się od metrosiemdziesiąt!"
          Nie ma sprawy

          Skomentuj

          • Maoam
            Erotoman
            • Feb 2009
            • 714

            Outgoing, zgadza się, że niektóre wysokie kobiety są skłonne do społecznego kompromisu, jak napisałeś. Są jednak też takie, które mają po prostu takie preferencje- niżsi im się z jakiegoś powodu podobają. Natomiast tak się przyjęło, taki mamy wzorzec, że to kobieta jest niższa, a mężczyzna wyższy, owszem. I zdecydowana większość par tak wygląda i zdecydowana większość kobiet woli wyższych od siebie mężczyzn. Pozostaje tu jednak kwestia tego, że nie sam wzrost się liczy i bywa, że mężczyzna ma tak atrakcyjne wnętrze i tak atrakcyjny wygląd (dla niej) np. poza samym wzrostem, albo po prostu kobieta się w nim zakocha, w takim, jakim jest i będzie z nim szczęśliwa. Nie jest więc tak, że niscy nie mają żadnych szans na to, by być w związku, ani szans na to, by się podobać.
            Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
            Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
            I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
            Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

            Skomentuj

            • koja
              Świętoszek
              • Nov 2010
              • 3

              Hmm jesli chodzi o mnie to przy męzczyznie wysokim czuje sie bezpieczniej sama nie nalezę do niskich kobiet mam 170 cm wzrostu wiec jakos wygodniej jest u boku wysokiego faceta. Byłam w zwiazku 3 lata z osoba mojego wzrostu i było w sumie ok tylko ciągle niskie obcasy, trampki itd . Zdecydowanie wole wyzszych

              Skomentuj

              • outgoing
                Perwers
                • Apr 2009
                • 807

                Napisał koja
                Byłam w zwiazku 3 lata z osoba mojego wzrostu i było w sumie ok tylko ciągle niskie obcasy, trampki itd . Zdecydowanie wole wyzszych
                Ja nie rozumiem tej konwencji, że kobieta nie może założyć szpilek bo będzie wyższa od faceta...przecież to jakaś paranoja jest...
                The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                Skomentuj

                • Komaczo
                  Świętoszek
                  • Sep 2009
                  • 28

                  Wiecie co - dopóki nie zacząłem umawiać się z dziewczynami, to nie miałem kompleksów, a już zupełnie nie przeszło mi przez myśl że jestem niskim "kurduplem". Myślałem że jak mam 177 cm wzrostu to jest wszystko ok, większość kumpli było podobnego wzrostu lub niższa. Potem zaczęłem umawiać się z dziewczynami trochę przez neta i tu było najzabawniej bo większość dziewczyn była wyjątkowo zainteresowana moim wzrostem. Później dochodziło do spotkania i zawsze podobny tekst - "myślałam że jesteś wyższy". Mimo tego że sama ledwo sięgała mi wzrostem do ramion. Jedna była na tyle zakręcona że wmawiała mi później przez gg że byłem od niej niższy , choć faktycznie byłem od niej wyższy o głowę (może mnie pomyliła z jakimś innym?) Następna miała miarkę w oczach i usilnie próbowała mnie przekonać pod koniec spotkania że nie mam 177 cm, no cóż nie miałem przy sobie miary aby ją przekonać że pisałem prawdę, zresztą nie miało to znaczenia gdyż ona miała jakąś manię wmawiania mi że jestem oszustem i że niby coś powiedziałem.
                  Sam już nie wiem, chyba ten mój wzrost jest faktycznie winien temu że praktycznie żadna dziewczyna nie jest zainteresowana moją osobą, no a przynajmniej wyjściem poza relację koleżeńskie.

                  Skomentuj

                  • Enea
                    Perwers
                    • Dec 2005
                    • 1010

                    Dla mnie nie jest glownym kryterium ale na pewno ma spore znaczenie,ale tylko w skrajnych przypadkach... np. Chlopak o glowe nizszy. Kilka centymetrow nie ma znaczenia nawet tego nie zauwazam. Wysokie kobiety, ktore znam osobiscie (175cm-185cm) jako glowne kryterium wybieraja wzrost. Zapytane przeze mnie dlaczego.... odpowiadaly, ze nie chca sie czuc przy partnerze jak potwor. Fair play moim zdaniem.

                    Skomentuj

                    • diable
                      Świętoszek
                      • Mar 2009
                      • 3

                      Mi się baardzo podobają mężczyźni niżsi, byle dobrze zbudowani, żeby ich byle wiaterek nie zdmuchnął.
                      Jak widzę parę niski mężczyzna, i wspierająca się na jego ramieniu wysoka, ładna kobieta, to od razu się zastanawiam: co on takiego w sobie ma, że ją zdobył pomimo fizycznej niedoskonałości. Ponadprzeciętne maniery? Inteligencja? Kasa? A może jest świetny w łóżku?
                      I jest zagadka towarzyska, jest zabawa, a koleś nic nie robiąc urasta w oczach patrzących na jakiegoś supermana, a partnerka urasta razem z nim.
                      I szyja nie boli od patrzenia w górę, też plus

                      Skomentuj

                      • outgoing
                        Perwers
                        • Apr 2009
                        • 807

                        Jak Aśka mówiła, ale chyba Komaczo jakieś dziwne panie spotykałeś...bo skoro dla kobity w czasie rozmowy jednym z głównych tematów jest wzrost to ja bym sobie raczej nie strzępił języka na nią...rownie dobrze to z dupy moglibyście o pogodzie gadać...
                        The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                        Skomentuj

                        • swiruska177
                          Świntuszek
                          • Nov 2010
                          • 62

                          mam chłopaka w swoim wzroście. mówię mu UROŚNIJ!! czasem przeszkadza mi jego wzrost bo uwielbiam wysokich kolesi
                          Małe przyjemności to one umilają nam przebieg zwykłego szarego dnia

                          Skomentuj

                          • John Anthony
                            Seksualnie Niewyżyty
                            • Jul 2010
                            • 271

                            Zjawiska "nie mogę nosić wysokich szpilek bo będę wyższa od faceta" nigdy jakoś logicznie nie zrozumiałem, ale fenomenologicznie istnieje i jest częścią zabawy.

                            Sam mam 184, więc rzadko zdarza mi się spotkać dziewczynę wyższą, choć raz byłem z kobietą o 3cm wyższą, ale ona wyznawała filozofię "ja się trochę przygarbie, ty się trochę wyprostujesz i będzie ok".

                            Dziewczyna mniej więcej swojego wzrostu ma taką zaletę że tyłeczek jest dokładnie na wysokości mojej pały, co daje dość przyjemne doznania.

                            Tym niemniej, osobiście wolę niższe, moja obecna "główna" ma 173.
                            A hard man is good to find

                            Skomentuj

                            • fever
                              Świntuszek
                              • Nov 2010
                              • 79

                              Napisał swiruska177
                              mam chłopaka w swoim wzroście. mówię mu UROŚNIJ!! czasem przeszkadza mi jego wzrost bo uwielbiam wysokich kolesi
                              no ja mam to samo, z tym, że mój jest wyższy ode mnie o jakieś 10 cm, ale i tak uwielbiam takich wysokiiich. Jednak tak bardzo go kocham, że nie zamieniłabym go na żadnego wyższego.
                              moje marzenia są Twoimi marzeniami

                              Skomentuj

                              • Komaczo
                                Świętoszek
                                • Sep 2009
                                • 28

                                Czyli wychodzi na to że trzeba sobie w łeb strzelić Ja nie lubię kompromisów, jeżeli mam być z dziewczyną, to mam się jej podobać zarówno z wyglądu jak i charakteru. Zresztą chyba każdy tak ma, a dziewczyny szczególnie nie lubią kiedy ich chłopak ogląda się za innymi. No a jak nie jestem wysoki to jak mam się podobać z wyglądu?

                                Skomentuj

                                Working...