W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Rubensowska budowa ciała.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nuova
    Perwers
    • Aug 2009
    • 823

    Obawiam się, że znowu z tematu zrobi się wielka dyskusja grube vs chude, jak to zwykle bywa. Nie rozumiem ludzi, którzy koniecznie chcą swoją opinię przeforsować. Kobieca figura jest kwestią gustu i niezależnie od czasów/mody/zdrowia będą pojawiali się zwolennicy kobiet bardzo grubych i bardzo chudych, a także tych po środku. Osobiście podobają mi się szczupłe, zdrowo wyglądające dziewczyny co NIE równa się anorektyczce czy chłopięcej budowa ciała, ale jak jakaś kobieta czuje się dobrze ze swoimi bujnymi kształtami to spoko. Sama nie chciałabym mieć w talii 80cm, przy moim wzroście wyglądałabym jak kulka.

    W sumie ciekawe jest to, że ludzie mają Rubensowskie kształty za bardzo bujne, a te jego kobiety miały malutkie piersi w stosunku do ciała.
    Ty kiedy ją mijasz w alejach Starówki
    Myślisz o jej czterech literach jakbyś pisał krzyżówki

    Skomentuj

    • Atme
      Ocieracz
      • Jul 2011
      • 105

      Napisał pannaanastazja
      Zdecydowanie nie, jeśli kobiecie widać fałdki to już ma odtłuszczone organy wewnętrzne
      Przyczepie sie troche - raczej chcialas powiedziec 'otluszczone', odtluszczone znaczy bez tluszczu

      Ja tez generalnie nie przepadam za skrajnosciami, chociaz z tego co zauwazylam granice tego, co jest uznawane za skrajnosc sie przesuwaja. Figura, o ktorej 15-20 lat temu mowiono: 'zdrowa i dobra' teraz oznacza nadwage.

      Bezposrednio od lekarza (akurat mam znajomego) wiem, ze kilka faldek nie oznacza otluszczonych organow, wiele osob w gornych granicach normalnego BMI ma swietne wyniki. Oczywiscie wiele osob ma takze problemy zwiazane z iloscia tluszczu. Tak samo jak szczuple osoby bywaja zdrowe albo maja zle wyniki w zwiazku z niezdrowym trybem zycia: paleniem, naduzywaniem alkoholu, tabletek roznego rodzaju, naduzywaniem solarium/opalania czy zaburzeniami odzywiania itp.

      W zwiazku z tym nie ma co zakladac czy generalizowac, bo to bardzo indywidualna sprawa. Tak bardzo indywidualna jak gusty i percepcja.

      Co do ksztaltow rubensowskich, to jednak dla mnie troszke za duze.
      "Some cause happiness wherever they go, some whenever they go."

      Skomentuj

      • Greeneyed
        Świntuszek
        • Aug 2010
        • 56

        kobieta powinna mieć krągłości, to oczywiste, naturalnie bez przesady, zwały tłuszczu nie są fajne, ale kiedy się jest szczupłym... hm... ktoś mi ostatnio zrobil parę zdjęć w negliżu i przyznam szczerze, zapragnęłam troche przytyć
        No Hell to discover
        I've got it all inside myself

        Skomentuj

        • znowuzapilem
          SeksMistrz
          • Nov 2010
          • 3555

          Chyba ktoś pomylił forum erotyczne z medycznym żeby wywody o otłuszczonych organach prowadzić.

          Swoją droga spodziewałem sie że płeć piękna będzie w większości żeby bronić kobiece kształty a jest chyba odwrotnie.
          Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

          Skomentuj

          • nuova
            Perwers
            • Aug 2009
            • 823

            Napisał znowuzapilem
            Chyba ktoś pomylił forum erotyczne z medycznym żeby wywody o otłuszczonych organach prowadzić.

            Swoją droga spodziewałem sie że płeć piękna będzie w większości żeby bronić kobiece kształty a jest chyba odwrotnie.
            Ale jakie to są "kobiece kształty" wg. Ciebie? Ja nie widzę, żeby dziewczyny propagowały płaskie klatki piersiowe i wychudzone pośladki. Nie wiem, może ja żyję na innej planecie, ale większość moich koleżanek wygląda niesamowicie kobieco, mimo płaskich brzuchów, jędrnych, niedużych pup i przeciętnej wielkości piersiach...
            Ty kiedy ją mijasz w alejach Starówki
            Myślisz o jej czterech literach jakbyś pisał krzyżówki

            Skomentuj

            • znowuzapilem
              SeksMistrz
              • Nov 2010
              • 3555

              Pisząc kobiece kształty chodziło mi o budowę ciała bardziej zbliżoną do tytułowej rubensowskiej. A tu wiekszośc pań opowiada się za szczupłymi sylwetkami... tak na moje oko.
              Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

              Skomentuj

              • nuova
                Perwers
                • Aug 2009
                • 823

                Napisał znowuzapilem
                Pisząc kobiece kształty chodziło mi o budowę ciała bardziej zbliżoną do tytułowej rubensowskiej. A tu wiekszośc pań opowiada się za szczupłymi sylwetkami... tak na moje oko.
                Powtórzę jeszcze raz - szczupła sylwetka nie wyklucza kobiecych kształtów. Chyba że dla kogoś kobieta jest kobieca wyłącznie od rozmiaru L, biustu D i pupy Kardashian.
                Załączone Pliki
                Ty kiedy ją mijasz w alejach Starówki
                Myślisz o jej czterech literach jakbyś pisał krzyżówki

                Skomentuj

                • pannaanastazja
                  Erotoman
                  • Jul 2011
                  • 396

                  Napisał nuova
                  Powtórzę jeszcze raz - szczupła sylwetka nie wyklucza kobiecych kształtów. Chyba że dla kogoś kobieta jest kobieca wyłącznie od rozmiaru L, biustu D i pupy Kardashian.

                  Całkowicie zgadzam się i popieram. Kobiecości nie wyklucza płaski brzuch i smukłe uda, krągłości tworzą biodra i biust
                  „(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.”

                  Skomentuj

                  • Maoam
                    Erotoman
                    • Feb 2009
                    • 714

                    Napisał znowuzapilem
                    Swoją droga spodziewałem sie że płeć piękna będzie w większości żeby bronić kobiece kształty a jest chyba odwrotnie.
                    Mi się właśnie podobają kobiece kształty.


                    Nuova, to zdjęcie wg. Ciebie przedstawia szczupłą kobietę z kobiecymi kształtami, atrakcyjną?
                    Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
                    Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
                    I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
                    Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

                    Skomentuj

                    • nuova
                      Perwers
                      • Aug 2009
                      • 823

                      Napisał Maoam
                      Mi się właśnie podobają kobiece kształty.


                      Nuova, to zdjęcie wg. Ciebie przedstawia szczupłą kobietę z kobiecymi kształtami, atrakcyjną?
                      Ech, widzę, że niektórzy jak mantrę powtarzają te "kobiece kształty", a tym temacie chodzi (z tego co zrozumiałam) o grubsze kobiety i bujne kształty. Bo w końcu kobiecość nie ogranicza się wyłącznie do sylwetki w stylu Beth Ditto albo Kasi Niezgody. Dla mnie kobiece kształty to zarówno małe jak i duże biusty, duże jak i małe pupy. W sumie trudno, żeby jakiekolwiek piersi (pomijam te niedorozwinięte i tzw. "man boobs") mogły być nie kobiece...

                      Moim zdaniem to zgrabna, szczupła sylwetka z nieco szerszymi biodrami i nieco większym biustem
                      Ty kiedy ją mijasz w alejach Starówki
                      Myślisz o jej czterech literach jakbyś pisał krzyżówki

                      Skomentuj

                      • znowuzapilem
                        SeksMistrz
                        • Nov 2010
                        • 3555

                        Nie wiem czy to tylko w moim mieście ale przez termin "kobiece kształty" jednoznacznie rozumie się większe kobiety (a to od jakiego rozmiaru do jakiego to ocena subiektywna). To Ty sie doczepiłaś tego terminu
                        Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                        Skomentuj

                        • nuova
                          Perwers
                          • Aug 2009
                          • 823

                          Napisał znowuzapilem
                          Nie wiem czy to tylko w moim mieście ale przez termin "kobiece kształty" jednoznacznie rozumie się większe kobiety (a to od jakiego rozmiaru do jakiego to ocena subiektywna). To Ty sie doczepiłaś tego terminu
                          W "moim" mieście kobiece kształty to po prostu ładne, seksowne, pociągające figury, niezależnie czy w rozmiarze XXS czy XXL
                          Ty kiedy ją mijasz w alejach Starówki
                          Myślisz o jej czterech literach jakbyś pisał krzyżówki

                          Skomentuj

                          • Cysosz
                            Świętoszek
                            • Jun 2011
                            • 10

                            jestem w mniejszości, z umielbieniem wielkosci ..

                            .. retoryka w/w wyglada na obronę zdań i upodobań. (nieważne)

                            Gdzieś kiedyś przeczytałem o kształtowaniu się ciała na przestrzeni lat od dziecinnego aż po podeszły, niejako manipulujac naszymi zmysłami budząc pożadanie. Cały ten tekst odnosił się do sposobu widzenia .. pamietam jak na przykładach graficznych przedstawiono płaską klatke piersiowa kobiet, rurkowatą sylwetkę bioder i nóg i sukcesywnie wraz z wiekiem zaokraglajace się cześci ciała .. na tym przedstawieniu było widać gdzie zaczyna się erotyzm, jakby od lini i kresek, zaokrągleń zalezało rozgraniczenie miedzy normą a dewiacją pedofilską (nie chcę dyskutować z autorem tamtego tekstu). W kazdym razie chudość, szczupłość przedstawiona była jako aseksualna, tak jak aseksualna była sylwetka gdy zblizał sie wiek około pięćdziesiatki, gdy sylwetka traci zaokraglenia piersi, bioder, pupy i ud, ramion .. tak jak aseksualna jest sylwetka dziewczynki .. coś w tym jest, teraz moda kreuje mseczkę B i suchą 45 kilową blondynkę.

                            Ja zostane troglodytą uwielbiajacym kołyszace się biodra, pucię na której opiete majteczki ledwo potrafi ukryć spódniczka i duże piersi nad lekko okragłym brzuszkiem .. i okragłą buzię z oczami zdradzającymi nieograniczona fantazje sexualne


                            ps. cywilizacja swoje, a natura swoje

                            Skomentuj

                            • Walkonik
                              Świntuszek
                              • May 2011
                              • 73

                              Uwielbiam kobiety które mają na czym siedzieć i czym oddychać. Jak mają kilka, ale podkreślam - kilka, kilo więcej to dobrze. Wysoka, ruda, o krąglych kształatach... mmmm. Na samą myśl mój mały wykonał baczność. No to zjedziemy na ręcznym.

                              Skomentuj

                              • gitarka
                                Świętoszek
                                • Aug 2011
                                • 5

                                ok

                                Ja też wolę, takie trochę krąglejsze dziewczyny Z drugirj strony nie podobają mi się za chude dziewczyny.

                                Skomentuj

                                Working...