W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Czytacie książki??

Collapse
Ten wątek jest przyklejony.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Godefroy_87
    Ocieracz
    • Jul 2020
    • 116

    Przy okazji oglądania drugiego sezony Dobrego Omeny postanowiłem odświeżyć nie tylko pierwszy sezon ale i książkę, którą czytałem chyba jeszcze w liceum.

    Skomentuj

    • Kationek
      Erotoman
      • Feb 2009
      • 759

      Napisał Godefroy_87
      Przy okazji oglądania drugiego sezony Dobrego Omeny postanowiłem odświeżyć nie tylko pierwszy sezon ale i książkę, którą czytałem chyba jeszcze w liceum.
      I jak wrażenia po odświeżeniu? Ja taki zamiar mam od jakiegoś czasu.

      Tymczasem poległem na wyzwaniu LC.
      Miała być książka na tydzień czyli 52 w skali roku, a zamykam go z ...51 tytułami.
      Na przyszły będzie poprawa - mniej tv, więcej czytania. Na zdrowie mi wyjdzie
      Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono

      Skomentuj

      • Godefroy_87
        Ocieracz
        • Jul 2020
        • 116

        Drugi sezon całkiem ok. Wiadomo, że nie ma tak mocnego i spójnego wątku ale jak ktoś lubi postacie to mu się spodoba. Trzeci ma być bardziej jak pierwszy bo Gaiman z Pratchettem planowali ciąg dalszy historii, nakreślili treść i o tym na być trójka.

        Skomentuj

        • Goldie
          Erotoman
          • Apr 2012
          • 565

          Może po latach wrócę do Pratchetta, skoro polecanki są. Lubiłam kiedyś Rincewinda i jego podejście do życia

          Skończyłam „Kwiaty dla Algernona” - bardzo spoko, aż nawet film zakolejkowałam.
          She was some kind of angel, I guess. The kind that Heaven keeps hidden. She smelled the way angels ought to smell.

          Skomentuj

          • Millie Walky
            Świętoszek
            • Apr 2024
            • 43

            Męczę "Metro 2033", jestem na ponad 200 str. i nadal jak dla mnie akcji brak czy to ma szansę się rozkręcić???

            Skomentuj

            • Tommie
              Ocieracz
              • Jun 2016
              • 165

              Mnie się dwie pierwsze części "Metra" podobały. Ostatniej 2035 niestety nie znam. Lubię post-apo choć dawno już nic w tych klimatach nie czytałem.
              U mnie ostatnio gości literatura japońska i koreańska. W mojej ulubionej księgarni PWN jest taki oddzielny stolik z taką literaturą i w związku z tym, że kiedyś czytywałem Murakamiego to kupiłem kilka pozycji.
              "Jeśli coś kochamy, musimy to przekląć, zabić albo z tym walczyć."
              Ango Sakaguchi
              "Wielkouchy i Księżniczka Długiej Nocy"

              "Odchyleniem seksualnym można nazwać jedynie całkowity brak seksu. Cała reszta to kwestia gustu" Zygmunt Freud

              Skomentuj

              • Kajko13
                Świętoszek
                • Apr 2024
                • 21

                Napisał Millie Walky
                Męczę "Metro 2033", jestem na ponad 200 str. i nadal jak dla mnie akcji brak czy to ma szansę się rozkręcić???
                Od razu mi się skojarzyło z fragmentem z Chłopaki nie płaczą jak oglądają u Bolca Śmierć w Wenecji. "Spokojnie zaraz się rozkręci."

                Mi się książka podobała, kolejna część również.

                Skomentuj

                • Millie Walky
                  Świętoszek
                  • Apr 2024
                  • 43

                  Dobra, przyznaję, od ok. 300 str. zaczęło się rozkręcać. Od biblioteki czuć już klimat. Chyba im dalej, tym lepiej.

                  Skomentuj

                  • Tommie
                    Ocieracz
                    • Jun 2016
                    • 165

                    Zakończenie trochę mnie rozczarowało, ale nie będę Ci spojlerował
                    "Odchyleniem seksualnym można nazwać jedynie całkowity brak seksu. Cała reszta to kwestia gustu" Zygmunt Freud

                    Skomentuj

                    • Kajko13
                      Świętoszek
                      • Apr 2024
                      • 21

                      Z tego uniwersum czytałem jeszcze Dzielnicę obiecaną. Akcja toczy się w Krakowie. Książka nieco inna niż moskiewskie metro, ale ma swój klimat.

                      Skomentuj

                      • Millie Walky
                        Świętoszek
                        • Apr 2024
                        • 43

                        Przeczytałam Metro 2033 i czuję, że będzie mi brakowało Artema. Zakończenie dla mnie spoko - mam chęć dowiedzieć się co będzie dalej. Czy kolejne części są przynajmniej na takim samym poziomie jak pierwsza? Bo jeśli nie, to nie będę psuła sobie odbioru.

                        Skomentuj

                        • Tommie
                          Ocieracz
                          • Jun 2016
                          • 165

                          Dwójka ok. Lekko niżej ale to chyba przez to, że znasz uniwersum. Nie ma już tej początkowej fascynacji wykreowanym światem. Ale pewne tajemnice pozostają i wymagają wyjaśnienia
                          Trójki nie znam. Może mnie kiedyś weźmie na post-apo.
                          Teraz mam też wyjebkę na ruskich (sytemowo) chociaż zawsze robili s-f o niepowtarzalnym klimacie (Bułyczow, Strugaccy).
                          "Odchyleniem seksualnym można nazwać jedynie całkowity brak seksu. Cała reszta to kwestia gustu" Zygmunt Freud

                          Skomentuj

                          • Kajko13
                            Świętoszek
                            • Apr 2024
                            • 21

                            Napisał Millie Walky
                            Przeczytałam Metro 2033 i czuję, że będzie mi brakowało Artema. Zakończenie dla mnie spoko - mam chęć dowiedzieć się co będzie dalej. Czy kolejne części są przynajmniej na takim samym poziomie jak pierwsza? Bo jeśli nie, to nie będę psuła sobie odbioru.
                            Czytaj warto

                            Skomentuj

                            • Millie Walky
                              Świętoszek
                              • Apr 2024
                              • 43

                              Co aktualnie czytacie? Polecacie? A jeśli tak, to dlaczego?

                              Ja w tej chwili:
                              - Masterton "Dom stu szetpów" - jest ok, ale dla kogoś, kto czyta dużo thrillerów będzie bez szału. Ja czytając mam małego stracha.
                              - Kundera "Księga śmiechu i zapomnienia" - mistrz absurdu i kolejne trafne obserwacje stosunków damsko-męskich. Może spodobać się osobom zainteresowanym trójkątami. Morał jaki wyniosłam z tej książki do momentu w którym jestem aktualnie - mogę próbować przechytrzyć faceta, ale najprawdopodobniej on zrobił to już przede mną

                              Skomentuj

                              • Tommie
                                Ocieracz
                                • Jun 2016
                                • 165

                                Jeśli chcesz dużą dawkę seksu ale też obserwacji na temat współczesnego świata to polecam książki Houellebecq'a (Możliwość wyspy, Cząstki elementarne, Serotonina, Platforma).
                                Tylko to męski punkt widzenia. Niektórzy mówią, że jest mizoginem. Z tym bym polemizował. Na pewno jest hedonistą nieprzebierającym w słowach. Tylko jedna jego książka zdecydowanie mi się nie podobała, Uległość. Tą może zostaw sobie na koniec.
                                0statnio edytowany przez Tommie; 29-05-24, 13:16.
                                "Odchyleniem seksualnym można nazwać jedynie całkowity brak seksu. Cała reszta to kwestia gustu" Zygmunt Freud

                                Skomentuj

                                Working...