W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Przewodnik turystyczny, czyli nasze ulubione miejsca w kraju i za granicą

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • totgeliebt
    Seksualnie Niewyżyty
    • Feb 2007
    • 263

    #16
    1) Wasze ulubione miejsca na świecie, z krótkim uzasadnieniem
    Izrael. Najbardziej miasto Modiin. Wygląda magicznie po prostu, czyste, nowe, palmy, wszystkie budynki białe jak w bajce. zwane też "miastem na wzgórzu".
    2) Wasze ulubione miejsca w naszym pięknym kraju, również z krótkim uzasadnieniem
    Kraków - bardzo podoba mi się dzielnica Kazimierz, co rok tam jestem w wakacje, klimatyczne miejsce, fajne restauracje, piękne stare budynki. No i wspomnienia fajne
    3) Dlaczego warto odwiedzić miejsce, w którym mieszkacie, czyli mała reklama Waszej miejscowości.
    Mieszkam teraz w Stanach. Osobiście nie podoba mi się tutaj jakoś bardzo, ale sądzę, że po prostu warto zobaczyć to w życiu, np. NYC

    Skomentuj

    • outgoing
      Perwers
      • Apr 2009
      • 807

      #17
      1. Zdecydowanie Alaska. Przepiękna przyroda w wiekszości niczym nie zmącona. Praktycznie niezliczone mozliwości trekkingów i wspinaczek górskich. Sporo terenów narciarskich na południu. Interesująca kultura Indian Atabaskańskich. Nie ma ludzi Są zwierzęta w naturalnym środowisku. Klimatycznie mi odpowiada chociaż pewnie przy - 35 stopniach w zimie to mógłbym wymięknąć, aczkolwiek spędziłem kilka dni w takiej temperaturze w Szwecji i nie było źle. Poza tym czyste powietrze i to czyste czyste. Do tego stopnia że jak wróciłem to mnie bolała głowa przez tydzień w PL i to nie w Stolycy ani na Śląsku Jedyny problem to jak Ci się coś stanie to jest lekka czapa z pomocą. Kumple rozwalił nogę to czekaliśmy prawie dzień aż uda się go do szpitala przetransportować z środkowej Alaski.

      2. Łódź. Przepiękna post industrialna architektura. Jedno z trzech miast na świecie które do dziś zachowało swój "robotniczy" charakter urbanistyczny. Knajpy skupione w jednym miejscu (Piotrkowska chociaż powoli wymierająca niestety, zabijana przez centra handlowe), a nie tak jak w WW że przez poł miasta trzeba dymać z jednej do drugiej. Kamienice łódzkie to budynki które mówią same za siebie. Największy las w Polsce w granicach miasta ergo można też mieć święty spokój jak się chce. Wiele atrakcji kulturalnych z Camerimage i Festiwalem 4 kultur. Przez wiele lat jedyne miasto w Polsce z taką mieszanką kulturową - teraz to się wszystko zmiksowało ale styl został. Paradoksalnie mimo swojego robotniczego charakteru, również miasto sztuki - PWSFiT. Polecam

      3. Mieszkam w Szwecji niedaleko Sztokholmu. Warto odwiedzić żeby zobaczyć jak się powinno planować miasta. Zobaczyć mniej komercyjne królestwo niż GB. Sam Sztokholm to też miasto sztuki np. warto się przejechać metrem bo część stacji jest aranżowana przez artystów. Poza tym to Wenecja północy i fajnie jest sobie popatrzeć na te wszystkie wysepki i nie czuć smrodu kanałów. Polecam i służę radą odwiedzającym
      The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

      Skomentuj

      Working...