W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Rzucanie palenia

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meredith
    Ocieracz
    • Jun 2006
    • 159

    Rzucanie palenia

    Chcialabym przygotowac dla moich drogich rodzicow kampanie informacyjna na temat skutkow palenia. Oni niby wiedza, ze rak, itd. ale dalej pala jak smoki i widze po nich ze nie maja motywacji, aby rzucic papierosy.
    Szukam jak najbardziej obrzydliwych i odstraszajacych zdjec pluc palaczy, a takze ludzi chorych na raka krtani z wystajacymi rurkami z szyi po operacji. Pare juz znalazlam, ale jesli moze wy gdzies sie na takie natkneliscie to prosze o linki.
    Mam nadzieje, ze to da im troche do myslenia.
    Taka pewnosc uczuc zdarza sie tylko raz.
  • YoungStallion
    Perwers
    • Jul 2005
    • 1184

    #2
    Chyba to nic nie da. Nawet inteligentni palacze w kwestii swojego nałogu są nic nie przyjmującymi do wiadomości idiotami.
    Smutne ale prawdziwe.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
    Stanisław Lem

    Skomentuj

    • gucio5tys
      Perwers
      • Dec 2005
      • 1075

      #3
      hej meredith

      podziel się zdjęciami.
      Alkohol - typowy rozluźniacz języka
      "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
      Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

      Skomentuj

      • meredith
        Ocieracz
        • Jun 2006
        • 159

        #4
        Jak mi powiesz jak je tu wkleic bo dalej nie umiem
        Taka pewnosc uczuc zdarza sie tylko raz.

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          #5
          Zdjęcia i tym podobne rzeczy nie działają.
          Palę od trzech lat. W tym czasie miałam dwa semestry praktyk radioterapii oddziału onkologicznego.
          I jakoś nie rzuciłam.
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • gucio5tys
            Perwers
            • Dec 2005
            • 1075

            #6
            Opowiem historyjkę z mojego życia wziętą.

            Gdy chodziłem do podstawówki, w klasie miałem ucznia, który pochodził ze złego domu. Mieliśmy w tedy chyba po 14 lat. Mieszkał sam z matką. Jego rodzicielka pracowała w naszej szkole, także widziałem ją codziennie.
            Matka paliła paczkę dziennie. Dostała raka. Poszła do szpitala i po miesiącach walki wyleczyła się. Wróciła do pracy i wszystko toczyło się dalej, swoim tokiem. Po tygodniu zaczęła palić ponownie. I umarła, parę dni później.

            A co frajerzy? Myśleliście, że to historyjka z heppy endem? Każdy kto pali jest głupcem.
            Alkohol - typowy rozluźniacz języka
            "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
            Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

            Skomentuj

            • prwkhli
              Świętoszek
              • Nov 2006
              • 8

              #7
              Heh wątpie by to coś dało... Im dłużej człowiek pali tym trudniej jest rzucic. No ale... działaj działaj

              Skomentuj

              • DarkAngel
                Perwers
                • Nov 2006
                • 1020

                #8
                @meredith: Pytanie za 100pkt - od jakiego czasu Twoi rodzice palą i w jakich ilościach?

                Wiesz... Nie wiem, czy jest jakieś naukowe wyjaśnienie tego zjawiska, aczkolwiek gdyby się przypatrzyć otoczeniu to rzucanie palenia ma sens tylko w przypadku ludzi młodych [max 40 lat - of crs ta granica tak "na oko" rzucona ]. Jeśli się uda - organizm powraca do normalnego trybu działania i jest ok...
                Jednakże jeśli chodzi o długoletnich palaczy to na Twoim miejscu, kochając rodziców, dbałbym o to, by zmniejszyli liczbę spalanych papierosów, a nie rzucali nałóg. Czemu?

                Zaobserwowałaś drastyczny odsetek ludzi, którzy rzucili palenie i niedługo potem umierali?

                Nikotyna jak każdy narkotyk [substancja psychoaktywna, w dodatku, w przypadku nikotyny - uzależniająca również fizycznie] ciągnie za sobą pewne negatywne skutki zarówno brania jak i odstawienia...
                I jeśli chodzi o odstawienie, po długotrwałym zażywaniu, organizm często nie wyrabia...

                Wracając do tematu: Zdjęcia płuc nic nie dadzą .
                Popytaj rodziców, czy palą i czują nałóg mocny, czy palą, ponieważ lubią moment wypuszczania dymu i trzymania czegoś w ręce [dość częsty motyw] .

                Jeśli to drugie - kup im shishę.
                Nie truliby się tak, a zapach wydzielany przy paleniu byłby miły i Twym nozdrzom .
                >> "Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą..." <<

                Skomentuj

                • meredith
                  Ocieracz
                  • Jun 2006
                  • 159

                  #9
                  DarkAngel, pala od 30 lat, we dwoje 3 paczki dziennie. Jak ich pytam, dlaczego to odpowiadaja, ze nie wiedza. Przyzwyczailismy sie i juz- taka odpowiedz pada. Teraz uznalam, ze ja tu nic nie zrobie i jesli sami nie zechca to nie rzuca, wiec dalam sobie spokoj.
                  Taka pewnosc uczuc zdarza sie tylko raz.

                  Skomentuj

                  Working...