W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Jakie posiadacie komputery?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gucio5tys
    Perwers
    • Dec 2005
    • 1075

    #61
    @Reine, masz może gdzieś mój arkusz z zestawem? może gdzieś na hdd albo w /temp lub /tmp (już mi się systemy mieszają ). Cholerny admin skasował mi konto bez ostrzeżenia, uzasadnienia a pilnie potrzebuje...

    zestaw_kompa.ods

    możesz mi pomóc?
    Alkohol - typowy rozluźniacz języka
    "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
    Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

    Skomentuj

    • Raine
      Administrator
      • Feb 2005
      • 5252

      #62
      Yyy?

      ;D

      To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




      Regulamin Forum.

      Skomentuj

      • gucio5tys
        Perwers
        • Dec 2005
        • 1075

        #63
        dałem link do arkusza w opendocuemt'cie, i jako jedyny to skomentowałeś więc albo to ściągałeś na dysk albo otwarłeś z poziomu przeglądarki i plik zapisał się w plikach tymczasowych (bodajże /tmp). plik nazywa się zestaw_kompa.ods, możesz go wyszukać?
        Alkohol - typowy rozluźniacz języka
        "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
        Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

        Skomentuj

        • Raine
          Administrator
          • Feb 2005
          • 5252

          #64
          No, tak bardzo nie bardzo.
          Pliki tmp kasuję dość regularnie, więc na pewno nie mam niczego takiego.
          Jesteś pewien, że to ja komentowałem ten Twój temat? Skleroza, albo co... sam sobie niczego podobnego nie przypominam ;>

          To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




          Regulamin Forum.

          Skomentuj

          • gucio5tys
            Perwers
            • Dec 2005
            • 1075

            #65
            cholera
            Bender...! zrobisz mi za helpdesk?
            Alkohol - typowy rozluźniacz języka
            "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
            Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

            Skomentuj

            • Bender
              Administrator
              • Feb 2005
              • 3026

              #66
              Przykro mi - jak pisalem zmienialem platforme, zatem mialem format.
              Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
              Billy Crystal

              Skomentuj

              • 495f50
                Perwers
                • May 2011
                • 1118

                #67
                O, temat w sam raz dla mnie.

                Laptop: 10-letni Gericom Hummer 2440 Combo, po małym tuningu. Konfiguracja:
                - procesor Pentium 4 2,8 GHz (seryjnie 2,4 GHz),
                - karta graficzna GeForce FX Go 5250 64 MB DDR 128-bit,
                - 1 GB RAM DDR333 (seryjnie bodajże 256 MB DDR266),
                - dysk 120 GB ATA WesternDigital Scorpio 5400 obr./min. (seryjnie 40 GB 4200 obr./min., bodajże Toshiby),
                - od niedawna zewnętrzna nagrywarka DVD Samsung SE-208, bo wbudowany napęd combo (też Samsung) po 10 latach nawalił.

                Pecet:
                - płyta główna Asus M4A785TD-V EVO/U3S6,
                - procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition,
                - chłodzenie procesora ArcticCooling Freezer Xtreme (chyba rev. 2, ale nie jestem pewien),
                - karta graficzna Gigabyte GeForce GTX460 OC Edition 1 GB GDDR5 256-bit (GV-N460OC-1GI),
                - 2x 2GB RAM OCZ Black Edition LV 1600 MHz (DDR3),
                - dysk twardy WD Caviar Blue 500 GB (WD5000AAKS),
                - zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W,
                - nagrywarka DVD Asus, bodajże DRW-24B1LT,
                - obudowa NZXT Gamma Pure Black z dodatkowym wentylatorem Fander Selecta z przodu,
                - monitor HP LP1965 (matryca MVA).

                Stary pecet (parę razy w roku podłączam ):
                - płyta główna Abit AX8,
                - procesor AMD Athlon 64 4000+,
                - chłodzenie procesora ArcticCooling Freezer 64 Pro,
                - karta graficzna PCI-Express HIS ATI Radeon X1950 Pro IceQ3 Turbo, bodajże 512 MB GDDR3 256-bit,
                - karta graficzna PCI Hercules ATI Radeon 9000 64 MB 128-bit,
                - karta dźwiękowa Creative SoundBlaster live! 5.1 Digital (SB0220),
                - 2x 1 GB RAM DDR400 GeIL CL 2.5,
                - dyski twarde: WD Caviar 80 GB (WD800JB bodajże) i WD Caviar 500 GB (WD5000AAKB),
                - zasilacz Amacrox FreeStyle AX450-EP 450W,
                - nagrywarka DVD Asus DRW-2014L1,
                - obudowa Tracer TRO-585 Focus z dodatkowym wentylatorem wyciągowym z tyłu. Używanie uchwytu na górze obudowy jest zdecydowanie wygodniejsze niż niesienie kompa pod pachą.
                - monitor jak wyżej.

                Skomentuj

                • KoneserSmaków
                  Erotoman
                  • Jan 2012
                  • 560

                  #68
                  Zainteresowania sprzęt komputerowy, to wiele wyjaśnia IP Jeszcze skrót twojego loginu się zgadza

                  Skomentuj

                  • 495f50
                    Perwers
                    • May 2011
                    • 1118

                    #69
                    Ze sprzętem już niestety nie jestem na bieżąco Ale jak konfigurowałem sobie aktualnego peceta to się w tym okresie dokształciłem.

                    Skomentuj

                    • KoneserSmaków
                      Erotoman
                      • Jan 2012
                      • 560

                      #70
                      Ciężko być na bieżąco nie zajmując się tym na co dzień, ilość nowych technologii jest przerażająca, o ile jeszcze procki da się ogarnąć, bo praktycznie sam Intel jest, to reszta to jest masakra jak składałem swojego, to bardziej kumpla i informatyków pytałem, bo sam bym nie ogarnął swoją drogą chyba następnym razem pójdę w gotowca

                      Skomentuj

                      • 495f50
                        Perwers
                        • May 2011
                        • 1118

                        #71
                        "Praktycznie sam Intel"? Haha. Jakiś czas temu jak po dłuższym okresie "ciszy w temacie" musiałem złożyć komputer biurowy, to się zdziwiłem, że w ciągu paru miesięcy tym razem to nie w Intelu pojawiły się jakieś nowe podstawki do procesorów, ale właśnie w AMD - od razu dwa nowe Sockety.

                        Ja mam jedną, podstawową zasadę: większość informatyków za przeproszeniem g**no wie o sprzęcie komputerowym... Wiesz, coś typu, że polecą Ci kartę graficzną z 256 MB pamięci 64-bitowej zamiast takiej z pamięcią 128 MB 128-bit. To jest CHOLERNIE częste. Nie raz i nie dwa musiałem ludzi przekonywać, że to co im znajomy informatyk nagadał to stek bzdur.

                        A gotowce to zło, zwłaszcza hipermarketowe i takie z Allegro.

                        Skomentuj

                        • KoneserSmaków
                          Erotoman
                          • Jan 2012
                          • 560

                          #72
                          No AMD też oczywiście, ale czy aż tak często? jestem ciekaw czy coś nowego się pojawi niedługo, jako że mają unifikować PC, tablety, laptopy.

                          O, to widzisz nie wiedziałem o tych kartach graficznych...
                          Rzeczywiście to zależy kogo pytasz, czy ludzi zajmujących się tym na co dzień czy z programistami czy innymi szeroko pojętymi informatykami
                          Nie no na takie coś to nieee.... raczej mówiłem o Dellach, HP itp. to też zależy od ceny i zastosowania. Ostatnio stwierdziłem, że jak zrobię format mojego 3 letniego kompa to kupuje SSD pod Winde, bo widać różnice.

                          Skomentuj

                          • 495f50
                            Perwers
                            • May 2011
                            • 1118

                            #73
                            Ta unifikacja PC, tabletów i laptopów to jak dla mnie będzie dno. No ale ja ogólnie jestem dość niechętny podobnym "nowinkom".

                            Co do informatyków, to po prostu ludzie wychodzą z założenia, że jak ktoś sobie w robocie pomyka po klawiaturce programując coś, to że zna się na wszystkim co związane z komputerami, a to niestety tak nie działa. Gorzej, że większość takich informatyków w ogóle nie informuje, że guzik wiedzą w kwestiach sprzętowych.

                            Markowe kompy mają tę zaletę, że nie są bezsensownym zbitkiem przypadkowych części i nie mają np. chińskich zasilaczy za 20 złotych, które mogą spalić pół komputera, ale często też nie mają zbyt optymalnych konfiguracji. Jeśli jednak planujesz kupno PC, a nie laptopa, to zwróć uwagę, że na niektórych forach komputerowych jest dział z polecanymi konfiguracjami zestawów komputerowych w danych kwotach. Powiem więcej - niektóre sklepy komputerowe współpracujące z tymi forami nawet składają dokładnie takie konfiguracje, jakie się poleca na tych forach.

                            Ja akurat chciałem mieć kompa, w którym by było trochę mojej inwencji Więc większość elementów dobrałem sam.

                            Skomentuj

                            • KoneserSmaków
                              Erotoman
                              • Jan 2012
                              • 560

                              #74
                              Wiem, słyszałem że Asus coś kombinował, ale wyszła kaszana. Dlatego ja czekam aż Apple coś wymyśli Do tego słyszałem, że być może właśnie przez te unifikacje będą nowe procki (seria A stosowana do iPadów i iPhonów) które można zastosować w obu urządzeniach. Ale też jestem zdania, że tablet to tablet, stacjonarka to stacjonarka, lapek to lapek

                              Tak, wiem że tak jest, ale to też pewno mentalność polaków, nie znam się ale się wypowiem żeby nie wyjść na beznadziejnego informatyka.

                              No właśnie mi chodzi o to dobranie komponentów pod system i zgranie tego. Cóż winda jaka jest każdy widzi, dlatego trzeba dobierać ostrożnie by ze sobą grało no i dobrze, bo czasem w sklepach są takie guł że aż głowa boli. Kiedyś kupowałem słuchawki w media markcie, ostatni taki zakup. Chciałem otwarte Sennheisery, a że niespecjalnie się znam na słuchawkach, choć przed każdym porządnym zakupem się edukuje to poszedłem. I co? Trafiłem na babe która gówno wiedziała, nawet jak było napisane na opaku CLOSE, to ona twierdziła że OPEN... No i ja głupi kupiłem... ale i tak jestem zadowolony

                              Używasz linuxa?

                              Skomentuj

                              • 495f50
                                Perwers
                                • May 2011
                                • 1118

                                #75
                                Asus wykombinował połączenie tableta z laptopem (czy tam ultrabookiem) o nazwie "Transformer" i to akurat jest całkiem spoko, pomijając fakt, że to nie pomyka na Windowsie, więc dla mnie byłoby od razu skreślone.

                                Ze mnie żaden spec nie jest, ale osobiście uważam, że nie ma czegoś takiego jak "dobieranie konfiguracji pod system". No chyba że pod tym względem, że np. do jakiejś karty graficznej nie byłoby sterowników. Kiedyś pokutowało przekonanie, że procki Intela powinno się łączyć z kartami nVidii, a AMD z ATI (to drugie zresztą doszło do skutku "aż za bardzo", bo AMD kupiło ATI ). W zasadzie jednak jeśli się nie popierdzieli nic z oprogramowaniem to spokojnie można łączyć różne komponenty w dziwne konfiguracje... co najwyżej ryzykujesz tym, że np. procesor będzie za słaby by w pełni wykorzystać kartę graficzną itp... Albo że zasilacz Ci spali pół kompa (Ludzie mają tendencję do niedoceniania tego komponentu, podczas gdy to nie procek i karta graficzna są w komputerze najważniejsze, tylko płyta główna i zasilacz).

                                Nie, nie używam Linuxa. Mam tylko awaryjnego Ubuntu na płytce, w razie gdyby z Windą się coś działo.

                                Skomentuj

                                Working...