W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Mały Książe...

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DajMiTęNoc
    Perwers
    • May 2005
    • 1153

    #16
    Napisał rojze
    Czytałam... po raz pierwszy w podstawówce a potem wielokrotnie wracałam. Razi mnie w tyej książce zbyt wyidealizowany obraz miłości.

    Już zapomniałem co tam jest w tej książce. Ale czy nie taka powinna być miłość?? Jak małego księcia chyba do róży z tego co pamiętam. Przecież miłość to oddanie się drugiej osobie.


    "Miłość jest dziką siłą. Kiedy Próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy Próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach"
    cytat z nowej książki Paulo Coelho,
    którą ostatnio dopadłem

    Czy nie tak jest??

    Napisał Asiulek19lbn
    ja uwielbiam ksiazki tego autora
    -11minut, to moja ulubiona ksiazka tego autora
    Problem z jego ksiązkami jest taki, że nie wiele jest przełozony na jezyk polski. Ale jesli ktoś naprawde lubi jego książki i zna ang można czytać ang bo w tym języku już jest więcej książek.
    Ja kurat mam kilka po polsku i dwie po ang.
    0statnio edytowany przez DajMiTęNoc; 23-01-06, 18:15.
    Świat jest komedią dla tych, którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują

    Skomentuj

    • Enea
      Perwers
      • Dec 2005
      • 1010

      #17
      Mały Książę to byla ulubiona książka mojego taty.... traktował ją jak Biblię i zawsze ja miał gdzieś koło siebie... Pierwszy raz widziałam żeby człowiek był tak silnie zwiazany z jakąkolwiek książką... Tata czytał ją i czytał... podkreślał całe masy ulubionych fragmentów
      i zapisywał je na maleńkich karteczkach... Jak byłam mała to sie z tego śmiałam... dopiero po latach zrozumiałam dlaczego on tak uwielbial tę książkę... ojj az mi sie zakręciło w oku

      Skomentuj

      • DajMiTęNoc
        Perwers
        • May 2005
        • 1153

        #18
        alchemik
        na brzegu rzeki piadry usiadla i plakalam
        piata gora
        weronika pragnie umrzec
        podercznik wojownika swiatla
        demon i panna prym
        pielgrzym
        jedenascie minut
        zahir


        A tu masz wszystkie tytuły poniewaz wiekszosc jest nie przelozona na polski
        Świat jest komedią dla tych, którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują

        Skomentuj

        • ares
          Ocieracz
          • Feb 2005
          • 125

          #19
          ja podobnie jak mosiek o ofelia czytałem tą książkęw podstawówce.. i czytałem tak tylko zeby miec to juz za sobą... jak to sie mowi dla trzech "Z" A juz kiedys znalazłem taką piosenkę.. Farba- Zagubiony Książę... (zawsze jej słucham jak mam doła... ) i zauważyłem ze to oczy mjest ta piosenka cos mi przypomina.. a to właśnie jest o Małym Księciu... i tak jakos heh tyba tylko dzieki tej piosence wrociłem do tej ksiażki i przeczytałem ja powtornie i całkiem inaczej ona teraz "wygladałe"... czytałem to z zainteresowanie i zrozumieniem nie jak w podstawowce... i bardzo mi się podobała... i mimo ze to praktycznie ksiiązka dla dzieci to polecam jąkażdemu.
          (ciekawe.. taka prosta ksiazka... lektora z podstawowki latwo sie czyta itp.. a ile uczniow w podstawowki ja tak naprawde rozumie.. )

          jak ktoś by chciał to tutaj jest całą książka (z ilustracjami autora) do ściągnięcia w *.pdf
          ---> Ksiazka

          i tą piosenkę:
          (piosenka jest spakowana rarem i podzielona na dwie części bo na serwie nie moze byc wiekszego pliku niz 3mb nalezy sciagnac oby dwie i poprostu rozpakowac.. to tak dla jasności )
          ---> Piosenka część pierwsza
          ---> Piosenka częśćdruga
          Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

          Skomentuj

          • mosiek
            Świntuszek
            • Jan 2006
            • 84

            #20
            Ja mam inna piosenke

            Skomentuj

            • ares
              Ocieracz
              • Feb 2005
              • 125

              #21
              @mosiek
              moglbys mi tą mp3 wysłać na maila ? [email protected]
              1. Ona strasznie sie wolno ściaga (kono www interia)
              2. Cieżko bedzie ją ściągnąć ponieważ konta www na interi maja limit przepustowości jesli dobrze pamietam to 1.5MB na godzine... wiec nieciekawie to wyglada..
              Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

              Skomentuj

              • mosiek
                Świntuszek
                • Jan 2006
                • 84

                #22
                @ares: polecialo :]

                Skomentuj

                • BezLoginu00
                  Wspomógł BT
                  • Mar 2006
                  • 78

                  #23
                  Książka świetna... (jedyna jaką przeczytałem 2 razy)
                  "życie idioty to nie bułka z masłem"

                  Skomentuj

                  • ares
                    Ocieracz
                    • Feb 2005
                    • 125

                    #24
                    hyhyh ja przeczytałem ją 3 razy no i myśle ze na tym sie zapewne nie skończy:>
                    a oglądał ktoś z was jakiś film o małym księciu ?? bo wiem ze jakies (czy jakiś) jest :>
                    Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

                    Skomentuj

                    • Bender
                      Administrator
                      • Feb 2005
                      • 3026

                      #25
                      A ja wiem ze tego nie przeczytalem choc duzo osob nad nia wzdycha. Nie lubie przymusu, a ze to znalazlo wie owczesnie na liscie lektur obowiazkowych... czytalem cos innego
                      Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
                      Billy Crystal

                      Skomentuj

                      • ares
                        Ocieracz
                        • Feb 2005
                        • 125

                        #26
                        hyhyh :d Bender ;D
                        a gdyby na liscie lektur tego nie było :> to pewnie juz byś tę książkę znał na pamięć co
                        Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

                        Skomentuj

                        • Księciunio
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Jun 2005
                          • 348

                          #27
                          hehe to lektura wiec nie przeczytałem, to było jeszcze w podstawowce lub w gimnazjum juz nie pamietam.
                          Seks jest działką, którą zacofani uprawiają ręcznie. Lidia Jasińska

                          Skomentuj

                          • BezLoginu00
                            Wspomógł BT
                            • Mar 2006
                            • 78

                            #28
                            Dziwne podejscie - lektura tzn. NIE CZYTAĆ!!?? dla mnie bez sensu.
                            To co NAKAZANE nie zawsze musi być nie do przyjęcia...
                            "życie idioty to nie bułka z masłem"

                            Skomentuj

                            • ares
                              Ocieracz
                              • Feb 2005
                              • 125

                              #29
                              tak masz racje ...
                              ale .. te "młodzieńcze lata w szkole... i wybryki jakoś wolałem to niz czytanie lektur
                              Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

                              Skomentuj

                              • glizdziarz
                                Banned
                                • Sep 2005
                                • 1981

                                #30
                                Klasyka dobra do poduch lub wprowadzenia się w romantyczny nastrój

                                Skomentuj

                                Working...