W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Sztuki/sporty walki, samoobrona...

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Razjel
    Świntuszek
    • Nov 2009
    • 54

    Sztuki/sporty walki, samoobrona...

    Temat traktującego tylko o tym nie znalazłem, zdarzały się jakieś pochodne ale co mi tam, założę!

    Sesja się zbliża, zatem wkrótce się skończy. Od dawna planowałem zapisać się na... coś - no właśnie. Rozpleniło się teraz tego tałatajstwa. Aż trudno się zdecydować, stąd ten temat. Macie jakieś doświadczenia? Coś szczególnie polecacie?

    Kiedyś trochę trenowałem krav-magen (zbliżone do krav magi, różnice raczej od strony organizacyjno-formalnej), no ale było to dość dawno temu. Zaznaczam, że bardziej by mi leżało coś mniej powiązanego tylko i wyłącznie z technikami (aikido?), ale właśnie ciosami, sparingami. Oczywiście nic przeciwko technikom nie mam, ale wydaje mi się to w gruncie rzeczy mało praktyczne, zbyt wiele czasu trzeba temu poświęcić chyba.
  • Yoshua
    Perwers
    • Mar 2007
    • 1374

    #2
    nie bede bral udzialu w ogolnej dyskusji jesli jakas sie roziwnie, bo takich przerabialem swego czasu mnostwo i mam juz dosyc. Ale, jeśli chcesz coś gdzie możesz nauczyć się czegoś naprawdę przydatnego, nie tylko fizcznie ale i psychicznie, a w dodatku pomimo techniczności praktycznego to polecam judo albo brazylijsie ju-jitsu.
    " - Fajny masz korek od wanny.
    - Taki tam...
    - ...Ale gra empetrójki"

    Skomentuj

    • smok
      Świntuszek
      • Feb 2009
      • 78

      #3
      tak jest brazylijskie jiu-jitsu. polecam. muay thai. najlepiej polaczyc(MMA)
      judo tez, ale moje wrazenie jest takie, ze potrzeba duzo wiecej treningow niz BJJ zeby cos zdzialac(jesli mowimy o ulicy)
      aikido to szajs: zero sparingow, zero umiejetnosci.

      zeby nie bylo kazdy z ww. trenowalem
      Krew gorąca pali ,ciało drga
      Żądza trawi, krwawi jej dusza
      Stracona dla męża i dzieci
      O latawcu tylko będzie śnić

      Skomentuj

      • Yoshua
        Perwers
        • Mar 2007
        • 1374

        #4
        judo tez, ale moje wrazenie jest takie, ze potrzeba duzo wiecej treningow niz BJJ zeby cos zdzialac(jesli mowimy o ulicy)
        albo trafic na instruktora, ktory czasem pokaze cos nieposrtowego na taka ewentualnosc
        " - Fajny masz korek od wanny.
        - Taki tam...
        - ...Ale gra empetrójki"

        Skomentuj

        • _mike
          Banned
          • Aug 2007
          • 820

          #5
          Capoeira jest fajna.

          Skomentuj

          • MałyAleDuży
            Świętoszek
            • Oct 2009
            • 42

            #6
            Mike tu nie liczy się "fajność" tylko przydatność

            Jak sam już napisałeś Krav Maga wg. mnie to jest to;P Tu masz i kontakt i jest też technika a ponadto sugeruje jeszcze Muay Thai

            Chyba nic innego sie nie przyda a na pewno nie w takim stopniu żeby się tego nauczyć na 100% w jakoś krótki czasie zresztą mamy teraz sesje!!;P
            Nad zabawą pomyśli się później
            Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie.
            Jan Twardowski

            Skomentuj

            • Razjel
              Świntuszek
              • Nov 2009
              • 54

              #7
              Napisał smok
              tak jest brazylijskie jiu-jitsu. polecam. muay thai. najlepiej polaczyc(MMA)
              Na łączenie (np mt z mma) czasu pewnie nie starczy, raczej musiałbym się zdecydować na jedno. Trudno powiedzieć które. może to drugie byłoby ciekawszym pomysłem - acz pewnie sporo zależy od sekcji i trenera (w sumie to ja ze wszystkim ).

              Capoiera? Ee, fajnie to wygląda i w ogóle, ale potańczyć to można w klubie.

              zresztą mamy teraz sesje!!;P
              Mamy, mamy! Uczymy się! ;X

              Skomentuj

              • Holy inquisitor
                Erotoman
                • Aug 2009
                • 756

                #8
                Polecam karate kyokushinkai. Sam kiedyś trenowałem jest bardzo skuteczne, bez zbędnych ruchów i niezwykle urazogenne dla osoby otrzymującej ciosy.

                Skomentuj

                • glizdziarz
                  Banned
                  • Sep 2005
                  • 1981

                  #9
                  Najlepsza sztuka walki to Ciu-Pa-Ga

                  Skomentuj

                  • Raine
                    Administrator
                    • Feb 2005
                    • 5252

                    #10
                    A ja polecam poćwiczyć raczej bieganie, bo jak to Polska - najczęściej spotykane proporcje potencjalnych uczestników konfliktu to 3:1.

                    To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




                    Regulamin Forum.

                    Skomentuj

                    • Razjel
                      Świntuszek
                      • Nov 2009
                      • 54

                      #11
                      Napisał Raine
                      A ja polecam poćwiczyć raczej bieganie, bo jak to Polska - najczęściej spotykane proporcje potencjalnych uczestników konfliktu to 3:1.
                      Niby i owszem, ale brać nogi za pas nie zawsze wypada

                      Dobra, będzie więcej czasu to pochodzę na różne rzeczy w celu znalezienia tego "złotego środka" . Z tego co pamiętam to w wielu miejscach pierwszy trening jest za friko.

                      Skomentuj

                      • upocone jajka
                        Banned
                        • May 2009
                        • 5151

                        #12
                        Napisał assassin5
                        Polecam karate kyokushinkai. Sam kiedyś trenowałem jest bardzo skuteczne, bez zbędnych ruchów i niezwykle urazogenne dla osoby otrzymującej ciosy.

                        buahahhahaha kolego tylko i wyłącznie na filmach jest skuteczne. tylko


                        A ja polecam poćwiczyć raczej bieganie, bo jak to Polska - najczęściej spotykane proporcje potencjalnych uczestników konfliktu to 3:1.
                        to chyba że w WLPK, bo u nas na wschodzie konflikty załatwia sie raczej na solo

                        Skomentuj

                        • anduk
                          Koci administrator
                          • Jan 2007
                          • 3901

                          #13
                          Skuteczna sztuka walki to sztuka walki gazrurką.
                          If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                          Skomentuj

                          • Holy inquisitor
                            Erotoman
                            • Aug 2009
                            • 756

                            #14
                            Napisał upocone jajka
                            buahahhahaha kolego tylko i wyłącznie na filmach jest skuteczne. tylko
                            Po pierwsze nie widziałem jeszcze filmu, w którym by ten styl był pokazany. Jest mało widowiskowy więc na ekran się nie nadaje. Dodatkowo opiera się na ciosach w miejsca wrażliwe i wystarcza jedno celne uderzenie. Sprawdzone w praktyce.

                            Skomentuj

                            • Yoshua
                              Perwers
                              • Mar 2007
                              • 1374

                              #15
                              Capoiera? Ee, fajnie to wygląda i w ogóle, ale potańczyć to można w klubie.
                              nie lekceważ capoiery ;]
                              " - Fajny masz korek od wanny.
                              - Taki tam...
                              - ...Ale gra empetrójki"

                              Skomentuj

                              Working...