W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Topik piłkarski - kluby, reprezentacje, pogawędki.

Collapse
Ten wątek jest przyklejony.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kationek
    Erotoman
    • Feb 2009
    • 754

    A moim zdaniem marginalizujesz w tym momencie role rodziców. Ja nie oczekuje, aby dziecko pilnowali 24/7, bo to nie o to chodzi, ale oczekuje ze wpoja dziecku podstawowe wartości i zasady.
    Przecież i tak w obecnym prawie jest możliwość ściągania z rodziców długów dzieci i na odwrót, wiec tutaj jest kwestia tego jedynie, aby robiono to z większą stanowczoscia
    Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono

    Skomentuj

    • Falanga JONS
      Banned
      • Feb 2012
      • 1156

      Napisał Kationek
      Tak robią Polacy

      Premier Donald Tusk działa stanowczo, ale głupio. Karze i winnych, i niewinnych.
      Kara za wbiegnięcie na boisko - przeważnie żadna.
      Kara za bójkę stadionową i niszczenie obiektu - zakaz stadionowy (ale tylko na mecze ligowe).
      Złamanie zakazu stadionowego, niestawienie się na policji - teoretycznie areszt.
      Kara dla klubu za niezapewnienie bezpieczeństwa - do 100 tys. zł.
      Sądy przeważnie uniewinniają kiboli ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu, karzą za to gazety za umieszczenie zdjęcia byłego wicepremiera sikającego w krzaki (kara 80 tys. zł).
      Za interwencję policji na stadionie płacą podatnicy.
      1. Kara za wbiegnięcie na boisko to zakaz stadionowy, nie wiem skąd wziąłeś info, że żadna.
      2. Kary za avanti są różne, od zakazów, po więzienie. Co do zakazów, to zrozumiałe, że dotyczą tylko meczów ligowych rozgrywanych na danym stadionie, jeżeli ową karę nakłada klub. Innej kary nałożyć nie może.
      3. Za złamanie zakazu stadionowego jest więzienie.
      4. Nie znam w ostatnich latach przypadku, by sądy uniewinniały kiboli za znikomą szkodliwość czynu. Jeżeli już są uniewinnienia, to z reguły za kiepski materiał dowodowy. Tam gdzie można kibola skazać - choćby za naklejenie vlepki na przystanku autobusowym - tam się go skazuje na dwa lata zakazu stadionowego.
      5. Ano, zdjęcia urzędnika państwowego łamiącego prawo nie wolno pokazać publicznie. Ale zdjęcia kibiców podejrzanych o coś tam, z prośbą o telefon na policję, jeśli ktoś zna - jak najbardziej, przykładem finał PP z Bydgoszczy.

      A tu falanga odnośnie przytoczonego przez Ciebie przykładu:
      "2009 rok. Spotkanie drugiej rundy Pucharu Anglii pomiędzy West Hamem i Milwall - klubami, których kibice się szczerze nienawidzą. Na stadionie doszło do kilku bójek, po golach kibice wbiegli na murawę, jeden z nich został dźgnięty nożem.
      Po tej aferze angielska federacja piłkarska (to ona odpowiada za egzekwowanie prawa przeciwko kibolom) nałożyła na West Ham 115 tysięcy funtów kary (510 tys. złotych) za niezapewnienie bezpieczeństwa. Klub i policja zidentyfikowały WSZYSTKICH zamieszanych w walki na i poza stadionem, aresztowanych zostało 50 osób.
      Wszystkie otrzymały kary od 5 do 10 tysięcy funtów (od 22 tysięcy do 45 tys. złotych) i dożywotni zakaz stadionowy."
      Nie bardzo wiem po co to cytujesz. Chodzi o sprawę identyfikacji? Ja o niej nie pisałem, to nie jest mój problem. Jeżeli policja nie potrafi przeczytać monitoringu, to znaczy, że pracują tam kiepy, co mnie zresztą wcale nie dziwi i nie szokuje.
      Ale co do owych derbów Londynu, to raz - identyfikacja biegających po murawie była prosta jak dwa razy dwa, bo nikt nie miał kominiarki. A dwa - że zidentyfikowano wszystkich na stadionie, to OK, natomiast na bank nie zidentyfikowano tych, którzy tłukli się na ulicach, przed derbami, czy po. W bajki nie wierzę.

      Skomentuj

      • znowuzapilem
        SeksMistrz
        • Nov 2010
        • 3555

        Napisał Kationek
        Wypunktuj mi proszę od myślników te twoje rzeczowe argumenty...
        Nie chce mi się pisać tego drugi raz, poczytaj posty wyzej. Nie masz pojęcia o polskiej czy europejskiej piłce nożnej. Wiesz tyle ile ci powiedzą na polsacie i tvn. Jeśli tak już martwisz sie o 15latków, o rodziny z dziećmi, o kobiety w ciąży czy seniorów to podaj mi prosze ile w przeciagu ostatnich 10 lat osób ucierpiało z tej grupy? Albo napisz ile osób złożyło zawiadomienie o pobiciu po incydencie z Legii?
        Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

        Skomentuj

        • Kationek
          Erotoman
          • Feb 2009
          • 754

          Co do tych kar to kwestia dyskusyjna... Niby jest tak jak mówisz, w praktyce wydaje mi się bliższy prawdy mój opis.
          Co do tych zakazów... Mam kumpla, który taki zakaz ma (dostał na 5 lat i jakoś za rok mu się kończy). I na jego przykładzie mogę powiedzieć, ze brak możliwości wejścia na mecz czy przymus zgłaszania się na policje to fikcja.
          Może to po prostu w moim regionie służby podchodzą do tego tak po macoszemu, a u ciebie bardziej skrupulatnie. Nie wiem, wiec ciężko tu dyskutować.

          Co do mtego meczu millwal - West ham to wrzucilem to jako ciekawostkę, ze można skutecznie i bezwzględnie w tym zakresie działać...
          Co do podejścia naszych polityków, policji i różnej innej maści instytucji to szkoda nawet slow.

          I się nie oburzajcie tak na moje słowa. Nigdzie nie napisałem, iz wszystkich fanatyków należy stlamsic. Tak naprawdę należy wyeliminować wąska grupę, która jest motorem napędowym tych sytuacji, którzy ida na stadion z założeniem ze komuś dadzą w zeby. Bo od fanatyka ja oczekuje, ze będzie ten klub wspierał na dobre i na zle, i ze będzie mu przynosił chlube, a nie wstyd w Europie i kary finansowe...
          Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono

          Skomentuj

          • znowuzapilem
            SeksMistrz
            • Nov 2010
            • 3555

            Napisał Kationek
            I się nie oburzajcie tak na moje słowa. Nigdzie nie napisałem, iz wszystkich fanatyków należy stlamsic.
            Zastanawiające jeśli pare osób dających sobie po mordach nazywasz idiotami, małpami, bezmózgami i innymi a sam byś do nich strzelał z ostrej, sztyletował, mordował (co piszesz w co drugim poście) to jak to świadczy o Tobie
            Z mojej strony koniec tematu
            Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

            Skomentuj

            • Kationek
              Erotoman
              • Feb 2009
              • 754

              Napisał znowuzapilem
              Zastanawiające jeśli pare osób dających sobie po mordach nazywasz idiotami, małpami, bezmózgami i innymi a sam byś do nich strzelał z ostrej, sztyletował, mordował (co piszesz w co drugim poście) to jak to świadczy o Tobie
              Z mojej strony koniec tematu
              W przyrodzie każdy gatunek w zasadzie eliminuje ogniwa, które mogą zagrażać stadu. A akceptując takie jednostki zaśmiecany naszą pulę genetyczną, bo tacy również będą się rozmnażać niestety
              Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono

              Skomentuj

              • znowuzapilem
                SeksMistrz
                • Nov 2010
                • 3555

                Napisał Kationek
                W przyrodzie każdy gatunek w zasadzie eliminuje ogniwa, które mogą zagrażać stadu. A akceptując takie jednostki zaśmiecany naszą pulę genetyczną, bo tacy również będą się rozmnażać niestety
                Tylko jeśli już porównujesz do przyrody to pierwszy byś opuścił stado po kopach na dupe bo w hierarchii jesteś dłuuugo za kibolami
                Ale idź dalej oglądać tvn, może czegos sie dowiesz
                Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                Skomentuj

                • rimmingator
                  Perwers
                  • Apr 2009
                  • 967

                  ****a a juz myslalem ze Barca wraca na dobre tory a tu taki ***! ****a... Z Valladolid??? Ehhh

                  Przy regularnosci Realu mam wrazenie ze majster powoli idzie sie ****c! Zobaczymy jak gran el clasico wypadnie. W tym roku moze miec wyjatkowe znaczenie.

                  Skomentuj

                  • Kationek
                    Erotoman
                    • Feb 2009
                    • 754

                    Napisał znowuzapilem
                    Tylko jeśli już porównujesz do przyrody to pierwszy byś opuścił stado po kopach na dupe bo w hierarchii jesteś dłuuugo za kibolami
                    Ale idź dalej oglądać tvn, może czegos sie dowiesz
                    Nie ******* zapity, bo w czasach wojny to wlasnie tacy jak ty ida na pierwsza linie jako mięso armatnie... I tyle jeśli chodzi o twoje wywody
                    0statnio edytowany przez Kationek; 08-03-14, 21:47.
                    Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono

                    Skomentuj

                    • KoneserSmaków
                      Erotoman
                      • Jan 2012
                      • 560

                      Rimmi masakra... Mam nadzieje, że z man city wygraja, oni sie potrafia spiac na wazne mecze, a na te ligowe ze sredniakami maja wywalone i tak to sie konczy :/

                      Skomentuj

                      • kamaro10
                        Erotoman
                        • Jul 2009
                        • 374

                        Cholera mój Milanek znowu strzaly dostał, cholera baty zbierać będzie niedługo od Komży Łomży Berluskoni sprzedaj ten klub jakiemuś szejkowi !!!!

                        Skomentuj

                        • rimmingator
                          Perwers
                          • Apr 2009
                          • 967

                          Bo sprzedaż klubu szejkowi na ogół jest katastrofalna dla klubu... patrz jak skończyło tragicznie P$G czy M.C.

                          Też mi zmartwienie... Patrząc jak Milan jest ostatnio wyprzedawany to dla nich byłaby za****sta zmiana

                          Skomentuj

                          • Tortil
                            Świętoszek
                            • Mar 2014
                            • 4

                            Tylko z Szejkiem jest ten problem że kiedyś może się znudzić i porzucić klub, zostaną duże kontrakty piłkarzy których nie zawsze można sprzedać

                            Skomentuj

                            • rimmingator
                              Perwers
                              • Apr 2009
                              • 967

                              Zycie ***!

                              Skomentuj

                              • Kationek
                                Erotoman
                                • Feb 2009
                                • 754

                                Malaga skończyła zle pod rządami szejków... Swego czasu w Polsce przykład Pogoni Szczecin, która się Turek pobawil i zostawił, może dac sporo do myślenia.
                                Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono

                                Skomentuj

                                Working...