W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Problem z potliwością

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sajmon7628
    Świętoszek
    • Feb 2009
    • 8

    Problem z potliwością

    Witam wszystkich,
    mam straszny problem z potliwością. Wczesniej az tak tego nie bylo, tylko gdzies tak rok temu zaczelo sie jeszcze bardziej.. Przykładowo wychodząc we wrześniu na dwór w bluzie ( temperatura 18C) mam cale mokre plecy oraz kropelki potu na czole. Stosowałem między innymi: antidral ( działa pod pachami ) tabletki perspi block ( łykałem 2 dziennie, koszulka i tak mokra..) . Z moim problem udałem się do dermatologa, gdzie pani przepisala mi tabletki Bellergot na uspokojenie, które nie działają. Chciała też dać mi skierowanie na pobieranie krwi, jednak po prostu boję się pobierania krwi.. Podsumowując ktoś może miał podobny problem? I jakos sobie z nim poradzil bez potrzeby pobierania krwi i robienia sobie przeroznych badan?
  • Jeronimo_
    Erotoman
    • Feb 2010
    • 393

    #2
    Ale czego się boisz, przy pobieraniu krwi?
    "purposelessness is my purpose"

    Skomentuj

    • upocone jajka
      Banned
      • May 2009
      • 5151

      #3
      mi sie znowu torba poci

      Skomentuj

      • sajmon7628
        Świętoszek
        • Feb 2009
        • 8

        #4
        że tak powiem od zawsze mam uraz do igieł.. to jest jakby rodzinne..

        Skomentuj

        • lokalny
          Świętoszek
          • Sep 2011
          • 7

          #5
          Mi zawsze poci się dupa, jest to uciążliwe. Kiedyś tego nie miałem, wydaje mi sie że jest to po części na tle nerwowym.

          Skomentuj

          • kropla
            Ocieracz
            • Apr 2007
            • 117

            #6
            Niestety, ale bez podstawowych badań ciężko lekarzowi cokolwiek wywnioskować. Przyczyn nadmiernego pocenia się może być bardzo dużo, w tym takich, które wiążą się z poważnymi schorzeniami, więc niestety, ale trzeba się przekonać do tych 10 sekund z igłą... To, że ktoś miał podobny problem i poradził sobie stosując okład z młodej piersi (żeby pozostać w temacie forum) / tabletki z waginianu potasu / ćwiczenia fizyczne / magiczny ziołowy lek nie znaczy z grubsza nic, a tego typu porady mogą Ci co najwyżej zaszkodzić.

            Skomentuj

            • sajmon7628
              Świętoszek
              • Feb 2009
              • 8

              #7
              Więc tak przełamałem się i byłem w końcu na tej krwi. Badania wykazały że wszystko ok.. no i teraz jestem w kropce. Zostało mi jeszcze zbadać serce. Stosował ktoś może ''odaban''? i wie czy można używać go na twarz?

              Skomentuj

              • sajmon7628
                Świętoszek
                • Feb 2009
                • 8

                #8
                Mam 20 lat.
                Hmm problemem nie jest ubiór. Przykład: jade na uczelnie, ludzie poubierani w czapki, kurtki, ja stoje w rozpiętej kurtce w metrze i z czoła leci mi pot.. Idąc gdzieś jakieś 20 minut mam mokre czoło.. Jest to o tyle uciążliwe że jest to twarz.. Przeglądałem już setki postów, jest chyba jakaś jedna metoda wstrzyknięcia sobie czegoś pod skórę ( nie jest to botoks i nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale ma taki skutek uboczny że później można bez przerwy odczuwać zimno). Brałem wcześniej ( gdzieś 2 lata temu) izotek, ale dermatolog nie widzi z tym jakiś powiązań.. Nie wiem co się kurde dzieje, ale zaczęło się to tak rok temu..

                Skomentuj

                • sajmon7628
                  Świętoszek
                  • Feb 2009
                  • 8

                  #9
                  w liceum miałem dość wysokie ciśnienie, pamietam że chyba nawet miałem iść do lekarza.. dermatolog w wakacje przepisał mi jakieś tabletki bellergot czy coś takiego na uspokojenie.. Zamierzam właśnie wybrać się teraz do lekarza ogolnego na zbadanie serca. Mierzyłem sobie jakieś 4 tygodnie temu ciśnienie w domu i miałem w normie ( te środkowe było chyba wyższe) . Z hormonami nie ma problemów. Co do supli to tak była kreatyna ale przecież to odżywki a nie sterydy. Jestem też porywczy i dość nerwowy i myśle ze to może być coś na tle nerwowym. Ponadto moja mama uważa że przyjmowanie leków na nadciśnienie w tym wieku co mam jest niedorzeczne..
                  Acha no i Chica dzięki za te linki

                  Skomentuj

                  • sajmon7628
                    Świętoszek
                    • Feb 2009
                    • 8

                    #10
                    Dlatego właśnie gdzieś za miesiąc zamierzam wybrać się do lekarza ogólnego i sprawdzić te ciśnienie.

                    Badanie krwi : morfologia, cukier, OB, tarczyca i zdaje mi się że jeszcze na anemie

                    co do krwi to nadal mam opory i tak jestem dumny że wyszedłem z laboratorium o własnych nogach a nie zemdlałem na razie w planach mam zrobić sobie tatuaż zobaczymy czy dam rade przetrwać

                    Skomentuj

                    • kam1l

                      #11
                      A mówił Ci ktoś, że to igłą się wstrzykuje tusz pod skórę? Jak się boisz igieł to się zesrasz, a nie zrobisz tatuażu A widziałem już chłopaków po 120kg którzy odpływali przy tatuażu a igły maja na co dzień

                      Dla zdrowia zrobić badania źle, tatuaż dobrze.

                      Logika.

                      Skomentuj

                      • sajmon7628
                        Świętoszek
                        • Feb 2009
                        • 8

                        #12
                        co do mnie to mam wielu kolegów co mają tatuaże i żaden nie ''odpływał'' ( a niektórzy boją się igieł jak ognia) . Co do bólu to akurat z tym nie mam problemu, przy pobieraniu krwi chodziło o miejsce z którego jest pobierane( miałem 2 raz w życiu pobierano krew). a co do mojej logiki to nie musisz się nią martwić, wystarczy że ty myślisz logicznie.

                        Skomentuj

                        • Banderas
                          Banned
                          • Jan 2010
                          • 115

                          #13
                          Wiem że są jakieś tablety,po ich spożyciu problem znika i spokój.

                          Skomentuj

                          Working...