W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Studia - przydatne czy nie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • outgoing
    Perwers
    • Apr 2009
    • 807

    Napisał Eris
    Ano wyzsze, ale niekoniecznie informatyczne. Natomiast jak ktos sie uber pr0 to i bez studiow da rade. Chodzilo mi jednak o to, ze rola studiow informatycznych w IT nie jest ogromna.
    Bo IT to tylko w części informatyka, więc czemu się dziwisz?

    Napisał Eris
    I o tym wlasnie mowie. Ok - znajdzie sie jeden, moze dwa smetne przedmiociki na cale 5 lat studiow ale to jest malo. Nie ucza ani podstaw dzialania rynku ani negocjacji biznesowych ani myslenia projektowego, procesowego.
    No chyba uczą jedna, czego ja jestem najlepszym przykładem. Mogłem wybrać drogę stricte informatyczno-biznesową, ale się na to nie zdecydowałem.

    Napisał Eris
    Wogole u nas pokutuje myslenie, ze od zarabiania pieniedzy sa ludzie po ekonomii i zarzadzaniu a po infie to takie nerdy sa, co maja myslec, siedziec, klepac i nie wychylac sie.
    Ja jestem nerdem po ekonomii i co? Od zarabiania pieniędzy są ludzie ogarnięci i przedsiębiorczy niezależnie od dziedziny.
    The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

    Skomentuj

    • Eris
      Perwers
      • Feb 2009
      • 851

      Napisał outgoing
      Bo IT to tylko w części informatyka, więc czemu się dziwisz?
      Nie dziwie sie.

      Ale informatyka sama w sobie jest tak szeroka, ze w zaleznosci od dzialki potrzeba innego wyksztalcenia.

      Napisał outgoing
      No chyba uczą jedna, czego ja jestem najlepszym przykładem. Mogłem wybrać drogę stricte informatyczno-biznesową, ale się na to nie zdecydowałem.
      Konczyles ekonomie, tak? Droge informatyczno-biznesowa moga wybrac tez studenci informatyki i ekonometrii tylko co z tego?

      Wszystko zalezy od wydzialu ale taka klasyczna informatyki na wydziale infy/elektroniki/matematyki/fizyki raczej nie oferuje drogi biznesowej. Zreszta sami informatycy stronia od biznesu twierdzac, ze zarzadzanie jest dla idiotow, ktorzy nie ogarniaja spraw technicznych.

      Na calym swiecie najlepiej oplacanymi specjalistami sa ludzie od marketingu, biznesu, sprzedazy, bo to od nich zalezy sukces firmy. Tylko u nas do marketingu zatrudnia sie ciecia bez wyksztalcenia i pojecia o dziedzinie w mysl zasady, ze kazdy moze zarzadzac/promowac.

      Napisał outgoing
      Ja jestem nerdem po ekonomii i co? Od zarabiania pieniędzy są ludzie ogarnięci i przedsiębiorczy niezależnie od dziedziny.
      Ale ty sie zajmujesz ta najbardziej nerdowa ekonomia, wiec to sie nie liczy

      A na serio - po prostu jest pewna roznica. Na zachodzie studia techniczne, inzynierskie maja "zamontowane" w obowiazkowym programie kursy biznesowe. Tego nie ma na polskich politechnikach.

      Dopiero teraz sie budza i robia podyplomowki dla znerdowacialych akademikow pt. jak swoja wiedze przelozyc na $$$.

      Skomentuj

      • upocone jajka
        Banned
        • May 2009
        • 5151

        A na serio - po prostu jest pewna roznica. Na zachodzie studia techniczne, inzynierskie maja "zamontowane" w obowiazkowym programie kursy biznesowe. Tego nie ma na polskich politechnikach.
        potwierdzam ale u mnie to wyglądało tak że każdy robił sobie co chcial, była jakaś załosna praca w grupach, jak sie człowiek dobrze przy jakiejś blondynie zakrecił to wszystko za ciebie odwaliła i takie to są nauki "na zachodzie" z wykładowcami spokojnie mozna było iść na piwo w czasie okienka (wódki sie bali)

        Skomentuj

        • outgoing
          Perwers
          • Apr 2009
          • 807

          W Europie generalnie system był raczej zawsze niedopracowany w tych kwestiach, z uwagi na dużo mniejszą konkurencję niż w Stanach. Wyjątkiem jest tu oczywiście GB, głównie dzięki ICL i temu podobnym instytucjom.
          The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

          Skomentuj

          • Burbon2009
            Erotoman
            • Jun 2009
            • 571

            żeby zarabiać miliony mieć wielką firme nie trzeba nawet skończyć żadnych studiów nawet biznesu czy tam informatyki najważniejszy jest pomysł,informacja dużo szczęścia historia pokazała nam wielu wielkich biznesmenów którzy nie kończyli żadnych studiów.

            Skomentuj

            • upocone jajka
              Banned
              • May 2009
              • 5151

              Napisał Burbon2009
              żeby zarabiać miliony mieć wielką firme nie trzeba nawet skończyć żadnych studiów nawet biznesu czy tam informatyki najważniejszy jest pomysł,informacja dużo szczęścia historia pokazała nam wielu wielkich biznesmenów którzy nie kończyli żadnych studiów.

              a ci z Wołomina i Pruszkowa ledwo zawodówke konczyli

              no ale na powaznie, racja, moja tesciowa nieukonczyła studiow (przez ciaze) a mimo to rozkrecila calkiem niezle prosperujacy biznes, i racja najwazniejszy pomysl i chec

              Skomentuj

              • Burbon2009
                Erotoman
                • Jun 2009
                • 571

                znajoma po zawodówce ze wsi bez znajomości i dochody miesięczne ma w granicy 100-500tyś w zależności jaka pogoda itp.
                Żadne studia nie dadzą nam minimalnej szansy że rozkręcimy dobry biznes z tym trzeba się urodzić.

                Skomentuj

                • dolarxyz
                  Erotoman
                  • Mar 2010
                  • 578

                  Napisał Burbon2009
                  znajoma po zawodówce ze wsi bez znajomości i dochody miesięczne ma w granicy 100-500tyś w zależności jaka pogoda itp.
                  Żadne studia nie dadzą nam minimalnej szansy że rozkręcimy dobry biznes z tym trzeba się urodzić.
                  Tzn. chcesz powiedzieć, że jej roczny dochód to minimum 1,2 mln zł?
                  Kto pod kim dołki kopie......

                  Skomentuj

                  • outgoing
                    Perwers
                    • Apr 2009
                    • 807

                    Napisał Burbon2009
                    znajoma po zawodówce ze wsi bez znajomości i dochody miesięczne ma w granicy 100-500tyś w zależności jaka pogoda itp.
                    Żadne studia nie dadzą nam minimalnej szansy że rozkręcimy dobry biznes z tym trzeba się urodzić.
                    W Polsce jest 38 mln ludzi. Osób mających roczne dochody powyżej 1mln zł jest w/g danych US przywołanych przez RP około 12k czyli jakby nie patrzeć około 3% społeczeństwa. Biorąc pod uwagę dystrybucję dochodów, to fakt że taka osoba mieszka/pochodzi ze wsi bardzo jeszcze ogranicza tą grupę. Ergo, albo jesteś ogromnym fartem, że znasz taką osobę albo liczby Ci się pokręciły.
                    The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                    Skomentuj

                    • e4r5t
                      Świętoszek
                      • Aug 2011
                      • 15

                      a co powiecie o kupnie dyplomu??da się w ogóle to zrobić? jest to realne ?ogólnie dużo się słyszy o tym, ale nie znam nikogo kto kupił sobie papier a wy?? ogólnie jestem studentem 2 roku informatyki, w tej dziedzinie pracuję już 4 lata i powiem tak na uczelni niczego nie uczą więcej dowiedziałem, nauczyłem się w pracy i uważam,że te studia niczego mnie nie nauczą, szkoda tylko czasu i pieniędzy jedynie czego uczą to programowania, gdzie uważam,że programistą trzeba się urodzić, nie jest to na pewno dla mnie, bo czytam różne kursy, a i tak nie mogę tego załapać i zamiast wydawac 450zł miesięcznie uważam,że lepiej zainwestować w kurs jakiś, mi ogólnie papier jest potrzebny do tego, aby był nie chciałbym kiedyś takiej sytuacji, że ktoś mi powie,że on ma studia, a ja nie, albo moja żona będzie je miała a ja tylko średnie wykształcenie

                      Skomentuj

                      • upocone jajka
                        Banned
                        • May 2009
                        • 5151

                        wszystko sie da kupić ale tera w Polsce to pewnie jeszcze gorzej niźli kiedyś, jesli chceesz taki papier i to legalny np z jakiegoś Uniwerka z Lwowa czy innego duzego wschodniego miasta nie było by problemu nawet bedziesz miał wbite w paszport że w tym czasie byłes na Ukrainie, z pewnym takim rusem wszytsko idzie zalatwić

                        Skomentuj

                        • e4r5t
                          Świętoszek
                          • Aug 2011
                          • 15

                          bo tak się zastanawiam nad tym w szkole mnie niczego nie nauczą, a doświadczenie mam w swojej dziedzinie, więc tak naprawdę studia to dla mnie strata czasu i pieniędzy:/ a taki papierek dla mnie to jak wspomniałem,żeby pokazać w przyszłości żonie,rodzinie, że mam wyższe wykształcenie haha

                          Skomentuj

                          • outgoing
                            Perwers
                            • Apr 2009
                            • 807

                            Możesz iść na uczelnię prywatną X i jak tylko będziesz płacił czesne to dadzą Ci dyplom. Myślę, że na kupienie dyplomu dobrej publicznej uczelni nie masz jednak co liczyć. Aczkolwiek przestępczość interesuje mnie bardziej pod względem ekonomicznym, niż praktyki osobistej. Swoją drogą to bawisz mnie faktem, że jesteś niby taki dobry w swojej dziedzinie, ale zarazem taki słaby osobowo żeby musieć sie popisywać/podpierać lewym dyplomem.
                            The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                            Skomentuj

                            • Burbon2009
                              Erotoman
                              • Jun 2009
                              • 571

                              nie nic mnie się nie pokręciło co do znajomej,osobiście już nie znam nikogo takiego co by zrobił większe pieniądze bez lepszych studiów/znajomości etc aczkolwiek mam kilku znajomych co zarabiają dosyć sporo(nie chwalą się ale na co roczne wakacje w ameryce południowej czy meśka nowego stać ich) i są to chłopaki po technikum samochodowym a obecnie mają komisy samochodowe zresztą mój region jest najbardziej znany chyba w polsce jeśli chodzi o ilość komisów więc może dlatego tak dobrze prosperują.

                              Skomentuj

                              • e4r5t
                                Świętoszek
                                • Aug 2011
                                • 15

                                nie mówię, że jestem najlepszy tylko robię już w sieciach internetowych 4-5 lat więc jakby nie patrzeć doświadczenie się jakieś zdobyło przez ten czas, z początku nie miałem pojęcia o niczym, ale z biegiem czasu go nabrałem, a komputerami interesuję się od podstawówki, więc też wiem co z czym się je a jeśli chodzi o takie bardziej precyzyjne rzeczy jak programowanie, tworzenie stron grafika to nie mam pojęcia o tymCo do uczelni to jestem na prywatnej i nie ma tak,że płacę i zdaję:/ raz obecność obowiązkowa, dużo jest matematyki, gdzie z matmy przez całe życie miałem 2 albo 3a na studiach są jej różne dziedziny i to tak naprawdę mnie męczy, po kolejne zamiast siedzieć w weekend w szkole, mógłbym zarabiać jakoś pieniądze, lub zając się przyjemniejszymi sprawami a tak tylko praca, szkoła i tak w kółko:/ studia są dobra sprawą jak się idzie od razu po liceum i na dzienne, wtedy jest nauka i przyjemności ja niestety poszedłem dopiero po 4 latach o liceum i teraz ciężko jest pracować i się uczyć, kiedy widzi się jak znajomi sobie podróżują czy imprezują

                                Skomentuj

                                Working...