W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Różnica między przyjaźnią, a miłością.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Malinka_a
    Perwers
    • Feb 2011
    • 1219

    Różnica między przyjaźnią, a miłością.

    zastanawiam się, czy ten temat jest banalny, czy tylko mi wydaje się, że po głębszym zastanowieniu staje się dość skomplikowany. chodzi o różnice między przyjaźnią a miłością. niby każdy te dwa pojęcia potrafi rozróżnić, bo "to się po prostu czuje". ale tak na logikę biorąc, one są, a raczej potrafią być do siebie bardzo zbliżone.
    czym więc tak naprawdę się różnią?
    czy nie jest tak, że w każdej damsko-męskiej przyjaźni jest szczypta miłości i, na odwrót, w miłości przyjaźni? czy to dobrze, gdy ta granica się zaciera? a może powinno się zdecydowanie rozdzielać oba pojęcia?
    widać, że lubisz seks, bo ciągle o tym gadasz
    jesteś tak słodka, wiesz, to Twoja najgorsza wada
    bo w środku jesteś gorzka, jak gorzka czekolada
  • Malinka_a
    Perwers
    • Feb 2011
    • 1219

    #2
    Napisał Shinobi
    Nie mnie jednak granica między przyjaźnią a miłością może pęknąć wraz z zaangażowaniem.
    w przyjaźń też się angażujesz, potrafisz wiele zrobić dla przyjaciółki, skąd więc wiesz, że przekraczasz granicę? oczywiście rozważamy strefę emocjonalną, nie fizyczną.
    widać, że lubisz seks, bo ciągle o tym gadasz
    jesteś tak słodka, wiesz, to Twoja najgorsza wada
    bo w środku jesteś gorzka, jak gorzka czekolada

    Skomentuj

    • Casta
      Świntuszek
      • Oct 2011
      • 56

      #3
      Jak dla mnie jest ogromna różnica między jednym a drugim i nie da się tego połączyć. Zauważyłem że gdy się załączy we mnie tryb chama to prędzej ogarnę swój cel a nie jeżeli miałbym być miły i przyjazny bo wtedy to po prostu kończy się na przyjaźni.... hardcor lekiem na wszystko ;D

      Skomentuj

      • Malinka_a
        Perwers
        • Feb 2011
        • 1219

        #4
        ale ja piję cały czas do tego, w jaki sposób i na podstawie czego tak naprawdę można to rozróżnić, rozdzielić, zdefiniować?
        widać, że lubisz seks, bo ciągle o tym gadasz
        jesteś tak słodka, wiesz, to Twoja najgorsza wada
        bo w środku jesteś gorzka, jak gorzka czekolada

        Skomentuj

        • Malinka_a
          Perwers
          • Feb 2011
          • 1219

          #5
          nie siadłam w kątku, jak widać. po prostu ja nie mam jeszcze wyrobionej opinii na ten temat i ciekawa jestem opinii innych.
          widać, że lubisz seks, bo ciągle o tym gadasz
          jesteś tak słodka, wiesz, to Twoja najgorsza wada
          bo w środku jesteś gorzka, jak gorzka czekolada

          Skomentuj

          • Ville
            Seksualnie Niewyżyty
            • Nov 2011
            • 237

            #6
            Napisał Malinka_a
            czym więc tak naprawdę się różnią?
            Jak na moje, to różnią się poziomem emocji.
            To jest chyba główna i podstawowa różnica... Przynajmniej moje doświadczenie mi tak podpowiada, bowiem jeśli mówimy o miłości, to niekiedy cieniusieńka linia dzieli ją od szaleństwa (właśnie z nadmiaru emocji, szczególnie w pierwszym stadium miłości).
            Przyjaźń jest raczej przyjmowana na chłodno, emocje są stonowane. Wiesz dobrze co czujesz do przyjaciela/przyjaciółki, ale nie wariujesz na jego/jej widok, nie uginają Ci się kolana, gdy czujesz jego/jej zapach, wreszcie... Nie rozmyślasz o nim/ o niej, po nocach

            Napisał Malinka_a
            czy nie jest tak, że w każdej damsko-męskiej przyjaźni jest szczypta miłości i, na odwrót, w miłości przyjaźni?
            Jest tak. Przynajmniej znów mi to moje życiowe doświadczenie podpowiada.
            Tylko, że tutaj bym się skupił na rozróżnianiu rodzajów miłości.
            Inna jest miłość, dziewczyny do chłopaka, inna jest miłość matki do syna. Inna jest miłość dziewczyny do ojca, inna jest miłość wnuczki do babci. Inna jest nawet miłość do Boga, czy dowolnego obiektu kultu. Wreszcie inna jest miłość dziewczyn do przyjaciela.
            Nic jednak nie stoi na przeszkodzie i żadnych przeciwwskazań nie ma, by... Te wszystkie rodzaje miłości egzystowały obok siebie.
            Niemniej indywidualną sprawą każdego człowieka jest, jaki ma system wartości i jaką miłość i do kogo, wysforuje na pierwsze miejsce.

            Napisał Malinka_a
            czy to dobrze, gdy ta granica się zaciera?
            To już zależy co rozumiesz pod pojęciem "dobrze".
            Bo jeżeli dajmy na to wiesz, że jest to dobre dla Ciebie - to dlaczego nie
            Jeśli jednak cały czas sobie ogólnie teoretyzujemy, to... Chyba nie za dobrze jest jeśli przestajesz rozróżniać miłość od przyjaźni... Bowiem jest to wybitny znak na to, że jedno z tych uczuć przechodzi w drugie.

            Napisał Malinka_a
            a może powinno się zdecydowanie rozdzielać oba pojęcia?
            Myślę, że nie... Nie ma potrzeby do zdecydowanego rozdzielania.
            Wiele lat przed nami i pewnie wiele lat po naszej śmierci, cały czas w życiu ludzi, miłość i przyjaźń będą się przeplatały.
            To chyba naturalne dla rodzaju ludzkiego
            0statnio edytowany przez Ville; 22-12-11, 20:47.

            Skomentuj

            Working...