W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Czy spowiadacie się z masturbacji/seksu?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Nick Nicksonn
    Ocieracz
    • Sep 2006
    • 136

    a ja się zastanawiam - gdyby odsiać wszystkich mających wątpliwości, nie akceptujących reguł wiary - ILU TAK NAPRAWDĘ mamy w Polsce rzymskich katolików??

    10-15%???
    Powodzenie u kobiet ma ten, kto potrafi się bez nich obejść..

    Skomentuj

    • anduk
      Koci administrator
      • Jan 2007
      • 3901

      Napisał Nick Nicksonn
      a ja się zastanawiam - gdyby odsiać wszystkich mających wątpliwości, nie akceptujących reguł wiary - ILU TAK NAPRAWDĘ mamy w Polsce rzymskich katolików??

      10-15%???

      praktykujących? chodzących do kościoła? około 30% na moje oko
      If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

      Skomentuj

      • Desdemona
        Ocieracz
        • Mar 2007
        • 190

        Ja bym powiedziała że kilka procent (żeby tylko)- samo chodzenie do kościoła nie załatwi wszystkiego. Wychowałam się w środowisku ( i rodzinie, niestety) bardzo "katolickim", msza co niedziela, raz w miesiącu spowiedź, szastanie naokoło i na pokaz pojęciem Boga i grzechu. Na pozór wierzący, praktykujący, wręcz fanatyczni czasami. Ale komuś w tym środowisku zdarzyło się pobić żonę do nieprzytomności, a w kolejną niedzielę wyspowiadać się i przyjąć pokutę. Wolno było kilkanaście lat temu nieletnią dziewczynę w ciąży wyrzucić z domu, bo "co ludzie powiedzą, taki wstyd w rodzinie, taka grzesznica". Wolno okłamywać dziecko w drobnych sprawach - dla dziecka tak bardzo przecież istotnych - bo "przecież ono i tak nic nie rozumie". Porysować samochód sąsiadowi, bo za dobrze mu się wiedzie - "pewnie złodziej". Małomiasteczkowa, "katolicka" mentalność, na którą mam uczulenie.

        Dragonfly - czy ze swoim podejściem możesz z czystym sumieniem nazwać się katolikiem? Bo dla mnie bycie człowiekiem wierzącym w Boga a bycie katolikiem to dwie różne sprawy, niekoniecznie do pogodzenia.
        ---Und was ich sah war Menschlichkeit---

        Skomentuj

        • Bender
          Administrator
          • Feb 2005
          • 3026

          No niestety, ksieza stawiaja w szachu - albo bierzesz wszystko, albo nic.
          Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
          Billy Crystal

          Skomentuj

          • evika
            Perwers
            • Nov 2006
            • 1083

            Jeśli juz idę do spowiedzi, to robię to sumiennie. Ostatnio poszłam parę lat temu, i byłam miło zaskoczona poziomem księdza. Była to rzeczowa, pełna zrozumienia rozmowa.

            Z kolei pamiętam, ze kiedys jako młoda całkiem dziewczyna byłam u takiego "starszej daty" ksiedza. Wytrząsał się nade mna okrutnie. scena niemal, jak z komedii.

            Wszędzie sa ludzie i "ludziska", więc znów unikam uogólniania.

            Skomentuj

            • Nick Nicksonn
              Ocieracz
              • Sep 2006
              • 136

              racja, nei powinno się uogólniać... ale jest tak jak powiedział Bender - albo wszystko w pakiecie albo nic

              z drugiej strony wyznanie rzymskokatolickie nie jest naprawdę tak bardzo wymagające czy rygorystyczne jeśli się je przyrówna do takich np. Mormonów lub wyznawców Allaha..
              Powodzenie u kobiet ma ten, kto potrafi się bez nich obejść..

              Skomentuj

              • LazyWriter
                Seksualnie Niewyżyty
                • Oct 2006
                • 259

                Hmm..

                Ja tez jestem ateista.. W momencie gdy bede mial jednak latorosl, na poczatku bede ja/jego wychowywal w wierze katolickiej. Podobaja mi sie zasady wiary (w sensie - miluj blizniego i takie tam inne). Nie zmienia to jednak mojego swiatopogladu.
                Carpe dentum...
                Szukalem filmu "Waleria i tydzien cudow" - thx SunKwo!

                Skomentuj

                • anoushka
                  Świętoszek
                  • Nov 2006
                  • 18

                  Jeśli już o religii mówimy...

                  Żyłam sobie w naiwnym przekonaniu,że celibat księży oznacza,że nie wolno im uprawiać seksu. Tymczasem pewnego dnia na katechezie ksiądz poprosił,by zadawać mu pytania,ktoś spytał o celibat właśnie. Wedle księdza naszego istotą celibatu jest bezżeństwo,jeśli księdzu zdarzy się seks z parafianką czy nieparafianką ma grzech taki jak nasz grzech seksu przed ślubem,wyspowiada się i dalej jest sobie wzorowym księdzem...

                  Skomentuj

                  • rmarcin
                    Świętoszek
                    • Apr 2007
                    • 3

                    nie czytałem każdej wypowiedzi, może to już zostało wspomniane wcześniej:
                    Chciałbym zauważyć fakt, iż warunkiem spowiedzi jest żal za grzechy. A wątpię, żeby ktoś żałował swoich przeżyć (tzn. chodzi o żal typu: "nie powinnam tego robić, to jest wbrew religii", a nie "żałuje bo mogło być lepiej") Jeśli więc ktoś nie żałuje, to spowiedź jest nieważna...
                    P.S. Nie urażając nikogo zaznaczam, że są wyjątki;]

                    Skomentuj

                    • My.Wave
                      Seksualnie Niewyżyty
                      • Oct 2006
                      • 194

                      Dragonfly - czy ze swoim podejściem możesz z czystym sumieniem nazwać się katolikiem? Bo dla mnie bycie człowiekiem wierzącym w Boga a bycie katolikiem to dwie różne sprawy, niekoniecznie do pogodzenia.
                      O ile się nie myle, to nigdzie nie nazwałem się katolikiem i nie nazywę się nim. Ogólnie mogę stwierdzić, że w Boga wierzę, a w kościół nie i dodatkowo mam do niego wiele pretensji. Więc nazwij to jak chcesz, ja temu poprostu nie nadaję jakiejś szczególnej nazwy. Pozdro
                      "Don't come over here and piss on my gate, save it just keep it off my wave"

                      Skomentuj

                      • rmarcin
                        Świętoszek
                        • Apr 2007
                        • 3

                        Napisał dragonfly
                        O ile się nie myle, to nigdzie nie nazwałem się katolikiem i nie nazywę się nim. Ogólnie mogę stwierdzić, że w Boga wierzę, a w kościół nie i dodatkowo mam do niego wiele pretensji. Więc nazwij to jak chcesz, ja temu poprostu nie nadaję jakiejś szczególnej nazwy. Pozdro
                        zgadzam się, Kościół to instytucja, nie wspólnota...

                        Skomentuj

                        • CzarnaRosa
                          Świntuszek
                          • Apr 2009
                          • 90

                          spowiedź z seksu

                          Witam, byłam niedawno u spowiedzi i spowiadałam sie z seksu z chłopakiem, ksiądz wypytywał czy to mój narzeczony i zrobił mi dość długi wykład na temat seksu przedmałżeńskiego... wiem ze taka jego rola ale chciałam spytac jakie są wasze doświadczenia z takich spowiedzi?

                          Połączyłem - anduk.
                          0statnio edytowany przez anduk; 16-11-09, 20:29.

                          Skomentuj

                          • curious
                            Erotoman
                            • Feb 2009
                            • 562

                            Pierwsza spowiedź przedmałżenska: baaaardzo długi wykład i rozmowa na ten temat, próba uświadomienia mnie jak bardzo grzeszę i jak bardzo negatywnie odbije się to na naszym małżeństwie. Ogólnie spowiedź była dla mnie bardzo stresująca, ale też pouczająca, pewne rzeczy wzięłam sobie do serca

                            Druga spowiedź przedślubna: absolutny brak komentarza do któregokolwiek z moich grzechów.

                            Tak więc miałam dwie skrajnie różne sytuacje, bo trafiłam na dwóch zupełnie różnych księży.
                            ...I dobry Boże spraw...
                            żeby te wszystkie kalorie poszły mi w cycki..."

                            Skomentuj

                            • Yoshua
                              Perwers
                              • Mar 2007
                              • 1374

                              nigdy sie z tego nie spowiadalem bo nie czuje sie z tym zle.
                              " - Fajny masz korek od wanny.
                              - Taki tam...
                              - ...Ale gra empetrójki"

                              Skomentuj

                              • piters
                                Świętoszek
                                • Nov 2009
                                • 2

                                Jednak zyjemy w panstwie wyznaniowym...

                                Skomentuj

                                Working...