W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Epilepsja a seks i macierzyństwo

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kubuś_998
    Świętoszek
    • Feb 2009
    • 35

    Epilepsja a seks i macierzyństwo

    witam!

    Długo zastanawiałem sie czy założyć ten wątek. moja dziewczyna choruje na epilepsje. bierze leki. czy bez obaw możemy uprawiać seks? A w przyszłości mieć dzieci?
  • _mike
    Banned
    • Aug 2007
    • 820

    #2
    a czemu nie?

    Skomentuj

    • breathed
      Seksualnie Niewyżyty
      • Aug 2005
      • 269

      #3
      Ja jestem epileptykiem i nie mam żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu. Trzeba tylko co nieco poznać swój organizm żeby wiedzieć kiedy może nadejść atak. A wtedy trzeba przerwać i się ochłodzić. Co do macierzyństwa to mam znajomą z dwójka dzieci. Ataki ma dość często ale daje sobie radę.
      Poza tym nic na siłę i przede wszystkim trzeba się poradzić opinii lekarza. Albo kilku lekarzy bo wiem, że ich opinie się często różnią. A po wizycie u 5-6 lekarzy i odrzuceniu skrajnych rozwiązań można zbudować jakiś realny obraz.

      Powodzenia

      Skomentuj

      • curious
        Erotoman
        • Feb 2009
        • 562

        #4
        Moja bratowa choruje na epilepsję, jak sama twierdzi ciąża poprawiła jej stan zdrowia. Podczas ciąży nie miała ani jednego ataku, a potem, po urodzeniu dziecka były rzadsze i słabsze. Ale to pewnie nie jest reguła i najlepiej byłoby się poradzić lekarza (neurologa), bo przecież rodzajów epilepsji jest mnóstwo i każdy odczuwa tę chorobę inaczej.
        ...I dobry Boże spraw...
        żeby te wszystkie kalorie poszły mi w cycki..."

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          #5
          To ważne jaka padaczka i jakie lekarstwa są przyjmowane. Niektórych z nich nie wolno przyjmować podczas ciąży i karmienia piersią. Żaden lekarz oczywiście nie zabroni zajść w ciążę, dlatego pozostaje to kwestią osobistej odpowiedzialności.
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • Schatten
            Erotoman
            • Feb 2009
            • 608

            #6
            witam, padaczka nie jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę. KAŻDY lek przyjmowany w ciąży może spowodować uszkodzenie płodu /a nie tylko niektóre, jak pisze rojze/. Oczywiście są bardziej i mniej bezpieczne leki, dlatego KAŻDA ciąża POWINNA być planowana i strategia /dot. leków-rodzaju etc./ omówiona z neurologiem. Podczas ciąży może dojść do zwiększenia częstości napadów ale bywa i tak, że jest ich mniej. Nie należy od razu przerywać karmienia piersią! /pozbawia się wtedy leku noworodka, który i tak podczas życia płodowego lek przyjmował!-każdy lek przechodzi przez łożysko/ Odnośnie uprawiania sexu- nie ma przeciwwskazań O ile nie jest to tzw. padaczka odruchowa, czyli wyzwalana przez określone czynniki Pozdrawiam.
            ...some like it dirty/some like it clean/
            some like it tender/and some like it lean/
            some fuck for fun/some for prestige...

            Skomentuj

            • Rojza Genendel

              Pani od biologii
              • May 2005
              • 7704

              #7
              Napisał Schatten
              KAŻDY lek przyjmowany w ciąży może spowodować uszkodzenie płodu /a nie tylko niektóre, jak pisze rojze/.
              Nieprawda.
              Taki wpływ mogą mieć tylko leki które przenikają przez łożysko. Oraz (według wiedzy na obecną chwilę) leki o stopniu teratogenności A.
              Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

              Skomentuj

              • Schatten
                Erotoman
                • Feb 2009
                • 608

                #8
                Napisał rojze
                Nieprawda.
                Taki wpływ mogą mieć tylko leki które przenikają przez łożysko. Oraz (według wiedzy na obecną chwilę) leki o stopniu teratogenności A.
                rojze, KAŻDY lek p/padaczkowy przenika przez łożysko i do mleka matki. Oczywiście są mniej i bardziej bezpieczne leki co do działania teratogennego. Ponadto w 3-cim trymestrze ciąży nierzadko należy zwiększyć dawkę leku by był nadal dobry efekt... Możesz mi wierzyć, znam się troszkę na tym Jeśli mimo to masz wątpliwości, zachęcam do sięgnięcia do literatury /fachowej/ Pozdrawiam
                ...some like it dirty/some like it clean/
                some like it tender/and some like it lean/
                some fuck for fun/some for prestige...

                Skomentuj

                • Rojza Genendel

                  Pani od biologii
                  • May 2005
                  • 7704

                  #9
                  Kochanie ty moje, nie napisałeś "każdy lek przeciwpadaczkowy" a "każdy lek"- i do tego się odniosłam.
                  W literaturze fachowej tkwię od 10 lat, bo od 10 lat leczę się na padaczkę.
                  Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                  Skomentuj

                  • Schatten
                    Erotoman
                    • Feb 2009
                    • 608

                    #10
                    Napisał rojze
                    Kochanie ty moje, nie napisałeś "każdy lek przeciwpadaczkowy" a "każdy lek"- i do tego się odniosłam.
                    W literaturze fachowej tkwię od 10 lat, bo od 10 lat leczę się na padaczkę.
                    rojze najważniejsze, że się 'dogadaliśmy' Ba! zgadzamy się pozdrawiam serdecznie, całuję
                    ...some like it dirty/some like it clean/
                    some like it tender/and some like it lean/
                    some fuck for fun/some for prestige...

                    Skomentuj

                    Working...