W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Problem z pipeczką...swedzi i szczypie!

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • no_body
    Ocieracz
    • Mar 2006
    • 116

    #16
    Przyczyną nadżerki mogą być urazy (powstałe w wyniku stosowania tamponów, ciała obce, czasem zbyt ostry seks, który powoduje otarcia, poród itp.), środki chemiczne albo właśnie jakieś infekcje, stany zapalne. Nadżerka to nic innego jak ranka. Objawem mogą być krawienia, ale też może nie dawać żadnych objawów. A czy przeszkadza no ogólnie nie, chyba że krwawisz, masz obfite upławy ale się ją usuwa, bo sama w sobie niebezpieczna nie jest ale nadżerki nieleczone mogą przekształcać sie w nowotwór. U młodych kobiet, które nie rodziły nadżerek się nie usuwa, tylko obserwuje, jeśli się ona powiększa szybko to wtedy trzeba ją usunąć. Ale to zależy od lekarza. Na początku, aby ją usunać stosuje sie różne środki chemiczne, globulki, antybiotyki, jeśli to nie pomaga to usuwa się ją "mechanicznie", przez krioterapię, czyli wymrażanie, elektrokoagulację, albo laser. Usuwanie nadżerki to po prostu zabieg, nie operacja, trwa krótko i po zabiegu wraca się do domu.
    0statnio edytowany przez no_body; 28-04-06, 21:16.

    Skomentuj

    • Rojza Genendel

      Pani od biologii
      • May 2005
      • 7704

      #17
      Oj, Google to Google. Nie lepiej zapytać mamy, siostry, wreszcie lekarza albo położnej?
      Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

      Skomentuj

      • x_klaudusia_x
        Świętoszek
        • Apr 2006
        • 15

        #18
        Ginekolog powiedział, że MÓJ stan zapalny jest spowodowany obfitymi upławami, które niestety mam, a nadżerka powstała przez stan zapalny.. Wiem, że można ją usuwać właśnie przez wypalankę między innymi. Rojze - Lekarza zapytałam, ale nie dał mi wykładu na temat nadżerki tylko powiedział ogółem co to jest, a mama i siostra też nie są znawcami. (Mama powiedziała mi trochę).
        Ja piszę tutaj nie po to, żeby słyszeć krytykę i pouczanie. Mam poważny problem (jak dla mnie) i mam nadzieję, że ludzie znający odpowiedź na moje pytanie odpowiedzą mi wystarczająco. Czego nie mogę wymagać od Googli. Oczywiście jeszcze dzisiaj mam zamiar je odwiedzić.
        Mam jeszcze jedno "GŁUPIE" pytanie. Czy jeśli prezerwatywa nie pękła podczas stosunku, ani nie zsunęła się to nie jestem w ciąży? Ja myślę, że nie, ale mam obawy. Jeśli ktoś miałby ochotę mi odpowiedzieć to byłabym wdzięczna. Ale proszę nie pisać, żebym zobaczyła w googlach, albo żebym kogoś spytała. Z góry dziękuję.

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          #19
          Napisałam o lekarzu własnie dlatego, ze tylko on udzieli ci w 100% pewnej odpowiedzi (jeśli to dobry lekarz). Ma on zresztą taki obowiązek, żeby odpowiedzieć na każde twoje pytanie.
          Natomiast mama, siostra czy ktokolwiek inny moze się z tobą podzielić swoim doświadczeniem, podobnie jak my tutaj.
          Sama miałam nadżerkę stwiedzoną, w krótkim czasie i bez leczenia zniknęła sama.
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • x_klaudusia_x
            Świętoszek
            • Apr 2006
            • 15

            #20
            Ja wiem, że on ma taki obowiązek. Spytałam go oczywiście o to, co mnie nurtowało, ale uwierz mi, że byłam trochę zestresowana bo to był mój pierwszy raz i niestety mogłam coś przeoczyć

            Skomentuj

            • nera75
              Świętoszek
              • Apr 2006
              • 1

              #21
              proponuje spróbować maści o nazwie clotrimazol dostępnej w każdej aptece
              nera

              Skomentuj

              • no_body
                Ocieracz
                • Mar 2006
                • 116

                #22
                Jesli prezerwatywa nie pekla ani sie nie zsunela to nie jestes najprawdopodobniej w ciazy, poza tym bylas u lekarza wiec Cie pewnie badal. Napisalas ze ta opcja odpada, ale podobnie jak inni polecam tutaj tabletki. Dobrze dobrane tabletki nie powoduja skutkow ubocznych, w tym tycia to po pierwsze, po drugie mozesz zawsze sprobowac i zobaczyc czy bedziesz tyla czy nie. A odnosnie kwestii finansowej, no to owszem z tabletkami laczy sie koszt i to nie maly, zwlaszcza dla osoby niepracujacej. Ale mozesz porozmawiac o tym z lekarzem i wybierzecie wspolnie jakies tansze. Poza tym mozesz co miesiac skladac sie z chlopakiem na tabletki, w koncu jego tez to dotyczy.

                Skomentuj

                • x_klaudusia_x
                  Świętoszek
                  • Apr 2006
                  • 15

                  #23
                  Byłam u lekarza w innej sprawie. Powiedział, że w sumie powinien mi zrobić USG, ale telefonicznie umawiałam się na cenę wizyty 60zł. i nie miałam na USG (wzięłam tylko 20 zł. więcej na wszelki wypadek, a USG kosztuje 30 zł.) Ale jeszcze nie mam się czego obawiać bo zawsze spóźniał mi się okres, ostatnio nawet ponad 3 tyg. a wtedy jeszcze nie współżyłam. Tylko, że teraz będę się bardziej stresować. Powiedział też, że nie wiadomo czy teraz USG by wykryło ciążę.
                  Może zastanowię się nad tabletkami. Wiem, że chłopak powinien się dokładać do nich bo w końcu to on może być tatusiem, a na pewno tego nie chce. Ja nie pracuję i myślę, że kwestia finansowa odgrywa najważniejszą rolę

                  Skomentuj

                  • leon
                    Świntuszek
                    • Mar 2005
                    • 53

                    #24
                    to nie pójdzie ze mną mama bo ma wizytę u dentysty
                    A co ty tak z tą mamą???? Ile ty masz lat??? Nie musisz przecież matce nic mówić.

                    Może mi ktoś powiedzieć na czym polega nadżerka, czym się charakteryzuje i czy w czymś przeszkadza?
                    Nadżerka jest określeniem tradycyjnym, pochodzącym z dziewiętnastego wieku, kiedy nie znano jeszcze budowy histologicznej (mikroskopowej) tego schorzenia. W 1958 roku zaproponowano nazwę "erytroplakia" dla wszystkich zmian na szyjce macicy wykrywanych w zwykłym badaniu ginekologicznym, które charakteryzują się zaczerwienieniem. Tego typu zmiany są nazywane powszechnie przez lekarzy i pacjentki nadżerką, choć w większości przypadków jest to określenie niesłuszne.

                    U większości kobiet podczas badania ginekologicznego, polegającego m.in. na oglądaniu narządu rodnego za pomocą wziernika, jest wykrywana nadżerka. Zmiana ta często nie powoduje żadnych dolegliwości, nie istnieją również specyficzne objawy tego schorzenia. Przyczyną zgłoszenia się pacjentki do lekarza są zazwyczaj upławy, czyli patologiczna wydzielina z pochwy, często bardzo obfita (nadżerka wytwarza dużą ilość śluzu) i drażniąca z powodu współistniejącego zakażenia. Mogą wystąpić również bóle brzucha i okolicy krzyżowej o niewielkim nasileniu, będące wynikiem procesu zapalnego, jak również krwawienia lub plamienia, które pojawiają się po badaniu ginekologicznym lub stosunku płciowym i współistnieją z rozległymi zmianami. Wyróżnia się trzy rodzaje zmian: nadżerkę prawdziwą, nadżerkę rzekomą (erytroplakię) oraz nadżerkę w stanach przednowotworowych (rak szyjki macicy).
                    0statnio edytowany przez sister_lu; 04-05-09, 21:12.

                    Skomentuj

                    • x_klaudusia_x
                      Świętoszek
                      • Apr 2006
                      • 15

                      #25
                      Leon tak dla Twojej wiadomości mam 17 lat (tzn. będę miała w czerwcu) więc jeszcze się mną matka interesuje :] .. w sumie to jej zawdzięczam wizyte u lekarza bo obdzwoniła całe miasto, a przed świętami nie było to łatwe. Niektóre 17latki już w ciąży są, a ich rodzice się nimi nie interesują. Mówię tak o mojej mamie bo chciała iść ze mną, dlatego że była to moja pierwsza wizyta u lekarza. Ona uznaje, że ten pierwszy raz to ONA powinna iść ze mną!

                      Skomentuj

                      • leon
                        Świntuszek
                        • Mar 2005
                        • 53

                        #26
                        Wiesz dlaczego chciała iść??? Bo chciała wiedzieć czy jesteś dziewicą.

                        Skomentuj

                        • x_klaudusia_x
                          Świętoszek
                          • Apr 2006
                          • 15

                          #27
                          Właśnie mówię o tym co napisała Asiulek.. Moja mama chciała mnie wspierać itd. A tego, czy jestem dziewicą i tak lekarz jej nie powie, jedynie może liczyć na moją szcerość.

                          Skomentuj

                          • TRS Broskow
                            Perwers
                            • Dec 2005
                            • 961

                            #28
                            Napisał x_klaudusia_x
                            A tego, czy jestem dziewicą i tak lekarz jej nie powie
                            zależy jaki lekarz...

                            Skomentuj

                            • x_klaudusia_x
                              Świętoszek
                              • Apr 2006
                              • 15

                              #29
                              No wiadomo, że wszystko zależy od lekarza, ale tak jak ktoś napisał wcześniej, mogłabym go zaskarżyć za wydanie tajemnicy lekarskiej... :]

                              Skomentuj

                              Working...