W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Opryszczka a mineta?!

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • FoX69
    Świętoszek
    • Feb 2009
    • 4

    Opryszczka a mineta?!

    Witam wszystkich!

    Strasznie nienawidzę opryszczki, a w dodatku to gówno wyłazi na ryj w najmniej odpowiednich momentach. Ostatnio usłyszałem o artykule, w którym była opisana opryszczka sfer intymnych tzn. występująca na wargach sromowych i w zw. z tym pojawił się pewien problem. Mianowicie czy można w trakcie robienia minety zarazic partnerke oprychą. To dla mnie bardzo ważne bo jeśli to prawda to nie chciałbym mojej dziewczynie tego przekazac i to w dodatku w takiej formie! Wszystkich, którzy mają o tym jakieś pojęcie proszę o odp

    Pozdrawiam!
  • glizdziarz
    Banned
    • Sep 2005
    • 1981

    #2
    Jest to możliwe i często spotykane. Co ważniejsze działa w obie strony.

    Skomentuj

    • SHADOW
      Ocieracz
      • May 2005
      • 146

      #3
      Opryszczkę powodują dwa zbliżone do siebie szczepy wirusa herpes simplex (HSV-1 oraz HSV-2). Powodują one odpowiednio opryszczkę górnych (najczęściej wargi i usta) i dolnych (najczęściej narządy płciowe) części ciała. Wiec skoro masz HSV-1 to nie zarazisz jej opryszczka narzadów płciowych, co najwyzej "dasza" jej tego virusa i od czasu do czasu na jej wargach (gornych ) bedzie to wyskakiwac. No chyba ze ona juz jest zarazona

      po wiecej informacjii apraszam tu - http://www.opryszczka.net/

      Skomentuj

      • Amelia
        Ocieracz
        • Feb 2009
        • 121

        #4
        oczywiście że można.
        http://www.wywiader.pl/malinkaa400

        Skomentuj

        • FoX69
          Świętoszek
          • Feb 2009
          • 4

          #5
          Dzięki za informacje. Chociaż w głębi serca liczyłem, że ten artykuł to stek bzdur Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w momencie kiedy opryszczka się nie objawia w postaci tych kropek na wardze to też istnieje możliwośc zarażenia partnerki?

          Skomentuj

          • Milka_25
            Świętoszek
            • Feb 2009
            • 19

            #6
            Jezeli nie masz wykwitów tzw ropnych lub czerwonych pozostałości na utach nie zarazisz jej. Najgorszym momentem jest włąsnie te pękanie i sącząca się ropa.
            Oczywiscie ze mozna zarazic drogi rodne kobiety poprzez objawowe zapalenia na twarzy. Oba rodzaje leczy się lekami.

            Skomentuj

            • FoX69
              Świętoszek
              • Feb 2009
              • 4

              #7
              Już sporo o tym wiem dzięki wam Zastanawiam się tylko gdzie mogę wykonac badania w celu stwierdzenia rodzaju wirusa, który we mnie siedzi czyli czy jest to wersja HSV-1 czy HSV-2? Jak dla mnie obie są kijowe ale ta druga to już wogóle masakra

              Skomentuj

              • Milka_25
                Świętoszek
                • Feb 2009
                • 19

                #8
                Nie koniecznie musisz miec HSV typu 2 aby zarazic drogi rodne kobiety. Mozna miec typ 1 i tez zarazic nie tylko drogi rodne ale dłonie jezeli sa ukaleczone miejsce przy uszach pod nosem na brodze itd jest to paskudny wirus
                A o badania musisz sie spytac lekarza prowadzacego tzw rodzinnego.

                Skomentuj

                • FoX69
                  Świętoszek
                  • Feb 2009
                  • 4

                  #9
                  I tak zrobie tzn. wypytam się o wszystko lekarza rodzinnego. Dziś akurat do niego idę więc mam okazje Milka 25 chyba źle się wyraziłaś pisząc, że w miejscach okaleczeń też wychodzi oprycha bo tak to zrozumiałem.
                  Na moje przez takie miejsca może co najwyżej dostac się ten wirus I chyba o to Ci chodziło??

                  Skomentuj

                  • geile
                    Świętoszek
                    • Feb 2009
                    • 29

                    #10
                    ja miałam opryszczkę na ustach bardzo, bardzo wiele razy szczególnie podczas okresu dojrzewania... teraz już o wiele rzadziej. i oczywiście, że wirus może zostać przeniesiony z ust na narządy płciowe i bez różnicy czy za pomocą palca czy języka.

                    Skomentuj

                    • Milka_25
                      Świętoszek
                      • Feb 2009
                      • 19

                      #11
                      Miałam opryszczke na ustach i skaleczonego palca zapomniałam sie i tym palcem posmarowałam usta i oczywiscie na palcu pojawiły sie objawy czyli zaczerwienienie i reszta nieprzyjemności

                      Skomentuj

                      • ryany
                        Świętoszek
                        • Feb 2009
                        • 2

                        #12
                        nie można... bo to dwa inne typy opryszczki. no chyba ze masz na twarzy wirysa wywolujacego typ II - okolic narządów płciowych [typ I to opryszczka twarzy i okolic]. Ale jezeli partnerka nie miala wirusa t.II, a Ty go miałeś po pewnym czasie to czymś świadczy

                        przykładowy link z google:

                        Skomentuj

                        • Schatten
                          Erotoman
                          • Feb 2009
                          • 608

                          #13
                          Napisał FoX69
                          Witam wszystkich!

                          Strasznie nienawidzę opryszczki, a w dodatku to gówno wyłazi na ryj w najmniej odpowiednich momentach. Ostatnio usłyszałem o artykule, w którym była opisana opryszczka sfer intymnych tzn. występująca na wargach sromowych i w zw. z tym pojawił się pewien problem. Mianowicie czy można w trakcie robienia minety zarazic partnerke oprychą. To dla mnie bardzo ważne bo jeśli to prawda to nie chciałbym mojej dziewczynie tego przekazac i to w dodatku w takiej formie! Wszystkich, którzy mają o tym jakieś pojęcie proszę o odp

                          Pozdrawiam!
                          hej, shadow i ryany mają rację! To dwa różne wirusy... Jest tylko jeden problem... nigdy nie wiemy, czy nie 'zmutują'...
                          ...some like it dirty/some like it clean/
                          some like it tender/and some like it lean/
                          some fuck for fun/some for prestige...

                          Skomentuj

                          • Rojza Genendel

                            Pani od biologii
                            • May 2005
                            • 7704

                            #14
                            To nie tak.
                            Opryszczka to wirusy HVS1 i HVS2.
                            Z rakiem szyjki macicy wiąże się natomiast wirus HPV, to jest brodawczaka ludzkiego.
                            Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                            Skomentuj

                            • Schatten
                              Erotoman
                              • Feb 2009
                              • 608

                              #15
                              rojze, jestem pod coraz większym Twoim wrażeniem poza drobną literówką w nazwach, jest super! /hehe, muszę się troszkę poczepiać, by nie było za słodko /
                              ...some like it dirty/some like it clean/
                              some like it tender/and some like it lean/
                              some fuck for fun/some for prestige...

                              Skomentuj

                              Working...