W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Czy odróżnisz geja/ lesbijkę od heteryka?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrhyde
    Świętoszek
    • Nov 2006
    • 1

    #31
    poznać, lub raczej ocenić, czy ktoś jest homo czy hetero moim zdaniem się nie da. Poza tym nie jestem w stanie wymyślić cechy która mogłaby o tym jednoznacznie przesądzić. Czy może jakaś jednak istnieje?

    Napisał Xena
    Rozrozniam, i nawet wiem kto jaka role w zwiazku pelni.
    "ROLĘ" w związku? Chyba nie "ogarniam" tego terminu, mogłabyś mi wytłumaczyć? :>

    Skomentuj

    • Swing_Para
      Świntuszek
      • Oct 2005
      • 82

      #32
      Napisał Xena
      Rozrozniam, i nawet wiem kto jaka role w zwiazku pelni.
      A jaki jest podział ról w homoseksualnych związkach, jeden partner/partnerka udaje kobietę a drugi/a mężczyznę? Oświecisz nas?

      pzdr.
      SwingPara

      Skomentuj

      • brzydki27

        #33
        do samca ukrywającego sie pod nikiem Swing_Para, jesteś bi?

        Skomentuj

        • Yoshua
          Perwers
          • Mar 2007
          • 1374

          #34
          kozak, ekhm "nie podskakuj" bo swing_para jest a w sumie sa na tym forum znacznie dluzej niz Ty. Wiec nie baw sie w demaskatora bo demaskowac nie ma co ;p
          " - Fajny masz korek od wanny.
          - Taki tam...
          - ...Ale gra empetrójki"

          Skomentuj

          • Schizofrenia
            Świętoszek
            • Jun 2007
            • 4

            #35
            Napisał Swing_Para
            A jaki jest podział ról w homoseksualnych związkach, jeden partner/partnerka udaje kobietę a drugi/a mężczyznę? Oświecisz nas?

            pzdr.
            SwingPara
            To może ja
            Z moich obserwacji wynika, że w większości znanych mi par homo jeden partner jest z "tych przegiętych" a drugi z "tych nieprzegiętych". Partner "przegięty" pełni bardziej kobiecą rolę w związku.

            Tyle moich obserwacji

            Skomentuj

            • Swing_Para
              Świntuszek
              • Oct 2005
              • 82

              #36
              Napisał Schizofrenia
              To może ja
              Z moich obserwacji wynika, że w większości znanych mi par homo jeden partner jest z "tych przegiętych" a drugi z "tych nieprzegiętych". Partner "przegięty" pełni bardziej kobiecą rolę w związku.

              Tyle moich obserwacji
              Pewnie po przyjściu z pracy do domu szybko robi makijaż i przebiera się w damskie ciuszki i zakłada szpilki?

              Tak właśnie powielane są stereotypy.

              By wyjaśnić "problem" warto wspomnieć, że to wśród lesbijek częściej "odgrywane" są role. Często też role te bywają odwracane w różnych okresach trwania związku. Dziwne dla wielu? Takie są jednak wyniki badań prowadzonych przez seksuologów na osobach o orientacji homoseksualnej.

              Oczywiście, że są zmanierowani mężczyźni. Nikt temu nie zaprzecza. Jest ich jednak stosunkowo niewiele patrząc na ogólną populację osób o orientacji homoseksualnej. Gdyby już nawet próbować przyjąć jakąś prawidłowość "odgrywania ról" wśród homoseksualistów, to za bardziej właściwe należałoby przyjąć podział na "patrona" i "ucznia". Zważywszy, że statystyki wskazują, że analizm wśród homoseksualistów jest tylko nieznacznie bardziej popularny niż u osób het*******ualnych (het*******ualiści ok. 20%, homoseksualiści ok. 25-30% - różne badania przedstawiają różne wyniki, oscylują one jednak gdzieś niedaleko tych wartości) należy zdecydowanie zaprzeczyć poglądom (stereotypom) jakoby także w alkowie DOMINOWAŁO "odgrywanie ról".

              Powyższe na podstawie własnych doświadczeń (dość bogatych, by nie rzec bardzo bogatych) a także: "Homoseksualizm" Z. Lew-Starowicz, M. Lew-Starowicz, Wydawnictwa Lekarskie PZWL Warszawa 1999.

              pzdr.
              SwingPara

              PS. Kolego Kozaku27 - z szacunku dla samych siebie pozostawiamy Twoje uwagi bez komentarza.

              Skomentuj

              • brzydki27

                #37
                Napisał Swing_Para
                PS. Kolego Kozaku27 - z szacunku dla samych siebie pozostawiamy Twoje uwagi bez komentarza.


                tylko grzecznie spytałem grama złośliwości w tym nie było, nie to nie.

                Skomentuj

                • kriserr
                  Seksualnie Niewyżyty
                  • Mar 2007
                  • 253

                  #38
                  Ale gej też moze byc heretykiem i co wtedy?

                  Zastanawia mnie jedno jak nie pomylic geja od metroseksualnego playboya?

                  Skomentuj

                  • Yoshua
                    Perwers
                    • Mar 2007
                    • 1374

                    #39
                    do samca ukrywającego sie pod nikiem Swing_Para, jesteś bi?
                    kozak ja bym nie powiedzial, ze to bylo grzecznie :]

                    ale eoot.

                    ja bym nie odroznil. no chyba, ze mowimy o geju zmanierowanym, ale takiego to kazdy, wszedzie pozna.
                    " - Fajny masz korek od wanny.
                    - Taki tam...
                    - ...Ale gra empetrójki"

                    Skomentuj

                    • Schizofrenia
                      Świętoszek
                      • Jun 2007
                      • 4

                      #40
                      Napisał Swing_Para
                      Pewnie po przyjściu z pracy do domu szybko robi makijaż i przebiera się w damskie ciuszki i zakłada szpilki?
                      Jeśli lubi, to czemu nie?

                      Chodzi mi bardziej o pełnienie ról w związku a nie pełnienie ról w łóżku

                      Skomentuj

                      • Swing_Para
                        Świntuszek
                        • Oct 2005
                        • 82

                        #41
                        Napisał Schizofrenia
                        Jeśli lubi, to czemu nie?

                        Chodzi mi bardziej o pełnienie ról w związku a nie pełnienie ról w łóżku
                        A jak we współczesnych czasach wygląda pełnienie ról przez poszczególne płcie, skoro często to mężczyźni gotują, zajmują się domem i dziećmi, a kobiety realizując się zawodowo zarabiają na utrzymanie rodziny? Czy w tego rodzaju związkach mężczyźni przestają być męscy i przyjmują kobiece role? Nam się wydawało, że w XXI te granice po prostu się zacierają. Ale może gdzieś nieuważnie obserwujemy to co dzieje się dookoła nas

                        pzdr.
                        SwingPara

                        Skomentuj

                        • C.O.Para
                          Ocieracz
                          • Nov 2006
                          • 154

                          #42
                          Znam gejow i rozpoznam (oczywiscie nie w 100%), i powiem jedno-jak do tej pory nie spotkalam geja zachowujacego sie po chamsku, sa baaardzo sympatyczni(mowa o tych, ktorych znam) ,bardzo taktowni i...... eleganccy. lesbijki? he moja pani ginekolog jest homo i jest ok.

                          Skomentuj

                          • Szlajfka
                            Perwers
                            • Oct 2005
                            • 1057

                            #43
                            Napisał Swing_Para
                            A jak we współczesnych czasach wygląda pełnienie ról przez poszczególne płcie, skoro często to mężczyźni gotują, zajmują się domem i dziećmi, a kobiety realizując się zawodowo zarabiają na utrzymanie rodziny? Czy w tego rodzaju związkach mężczyźni przestają być męscy i przyjmują kobiece role? Nam się wydawało, że w XXI te granice po prostu się zacierają. Ale może gdzieś nieuważnie obserwujemy to co dzieje się dookoła nas

                            pzdr.
                            SwingPara
                            Może chodzi o bardziej psychiczne cechy? O to np kto jest wsparciem, kto jest silniejszy, zapewnia bezpieczeństwo drugiej osobie itd czyli pełni męską rolę. I na odwrót.
                            Nadzieja umiera ostatnia....

                            Skomentuj

                            • Rojza Genendel

                              Pani od biologii
                              • May 2005
                              • 7704

                              #44
                              Napisał Szlajfka
                              Może chodzi o bardziej psychiczne cechy? O to np kto jest wsparciem, kto jest silniejszy, zapewnia bezpieczeństwo drugiej osobie itd czyli pełni męską rolę. I na odwrót.
                              W związku partnerskim, czy to homo czy hetero te funkcje są przemienne. Bo każdy czasem potrzebuje wsparcie dostać a czasem wsparcia udzielić.
                              Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                              Skomentuj

                              • Szlajfka
                                Perwers
                                • Oct 2005
                                • 1057

                                #45
                                I z tym się zgadzam, jednak pewne cechy jednak są charakterystyczne dła danej płci. Chociaż zawsze są wyjątki. Co do zwiazków homo to się specjalnie nie orientuje, tylko tak przypuszczam, czy słusznie , nie wiem
                                Nadzieja umiera ostatnia....

                                Skomentuj

                                Working...