W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Kogo tolerować?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sollat
    Erotoman
    • Feb 2010
    • 629

    Chyba lepiej, żeby dziecko miało dwie matki/dwóch ojców, niż się szlajało po domach dziecka, bo z tego nigdy nic dobrego nie wyrasta. No prawie. Nigdy bym też dziecku nie próbowała czegokolwiek wpajać.
    Z wychowywania przez rodziców tej samej płci również jest mnóstwo problemów.
    https://archiveofourown.org/users/DarkSollat

    Skomentuj

    • Minor25
      Świętoszek
      • Mar 2007
      • 33

      Teoria nie jest błędna, nawet nie wiesz jak bardzo ludzie podatni są na tzw. wzorce zachowań. Mimo tego że różnisz się oreientacją od rodziców, to z całą pewnością czerpiesz od nich pełnymi garściami jeżeli chodzi o inne zachowania. I ja nie mówie o samej orientacji, lecz o otoczce, która towarzyszy życiu codziennemu. Gdzie dziecko ma kontakty zarówno z mężczyzną (poznaje jego zachowania, fizjologie itp) jak i z kobietą (tak jak u mężczyzn). Kolejny twój zarzut to pewnie będzie że przecież są rozbite rodziny. No tak, ale to już jest jak by sytuacja losowa. A ile razy mówi się że dziecko brakuje "męskiej ręki". Nie tylko mowa o tym że jest niegrzeczne, raczej chodzi o dobre poznanie dwóch światów. Wtedy osoba homoseksualna jest w stanie określi do której płci czuje popęd. Bo zna zachowania obu.

      Nie mniej nie musisz się zgadzać, z tym że pamiętajcie, im więcej durnych protestów tym więcej nienawiści w narodzie. Dlatego czasem trzeba przekalkulować zyski i straty. I na miejscu osob homo chciał bym legalizacji związku, jedna odpuścił sobie posiadanie dzieci. Ale na tym polega problem wszystkich mniejszości że chcą być zauważone.

      Skomentuj

      • Czarna20
        Banned
        • Apr 2010
        • 264

        Sollat - dawaj konkretny przykład. Dwie matki/dwóch ojców i co z tego dziecka wyrosło? Znasz taki przykład? Ja nie.

        Minor25 - No gej będzie miał trudniej jeśli chodzi o dziecko, chociaż już i tak w niektórych krajach to żaden problem. Jeśli ktoś ma być taki a nie inny, np gej, czy hetero, to będzie, nieważne gdzie się urodzi i kto go będzie wychowywać. Nie sądzę, żeby gej próbował przekonać syna, że ten powinien się umawiać z chłopakami. Ale gdyby się zdarzyło, że homoseksualista by miał homoseksualne dziecko, to by znowu oczywiście było, że to przez wychowanie, model rodziny itp itd.
        No, ale rozumiem, że większość heteryków nigdy się nie przekona, że homoseksualista dobrze wychowa dziecko i że zawsze będzie jakimś nie do końca normalnym człowiekiem dla nich.

        Wiesz co? Zwisa mi czy mnie ktoś zauważy czy nie, chcę tylko normalnie żyć, jak każdy człowiek. A nie jak żydówka pośród nazistów.
        Wolałabym, żeby homoseksualizm nigdy nie stanowił tematów rozmów i żeby po prostu był, jak nie wiem, inny kolor skóry. Jesteś taki, a nie inny i bez rozpatrywania, czy jesteś normalny czy nie, lepszy czy gorszy, czy Cię tolerować czy nie. Człowieka można nie tolerować za poglądy, za to co sobą reprezentuje, wg mnie, nie za to czy jest katolikiem, muzułmaninem, czarny, biały, gej czy heteryk. To nie wpływa na człowieka, po co to roztrząsać?
        Bo wg mnie, jak heteryk mówi, że homoseksualizm powinno się tolerować, to on już gdzieś tam w głębi serca uważa, że jest to coś nienormalnego, chorego. Dlaczego, nie może po prostu być? Dlaczego to trzeba roztrząsać?
        0statnio edytowany przez Czarna20; 09-06-11, 14:40.

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          Napisał Minor25
          Teoria nie jest błędna, nawet nie wiesz jak bardzo ludzie podatni są na tzw. wzorce zachowań. Mimo tego że różnisz się oreientacją od rodziców, to z całą pewnością czerpiesz od nich pełnymi garściami jeżeli chodzi o inne zachowania. I ja nie mówie o samej orientacji, lecz o otoczce, która towarzyszy życiu codziennemu. Gdzie dziecko ma kontakty zarówno z mężczyzną (poznaje jego zachowania, fizjologie itp) jak i z kobietą (tak jak u mężczyzn).
          I masz rację.
          Tylko że dziecko jest wychowywane nie tylko przez rodziców. Jest takie powiedzenie, że żeby wychować dziecko potrzebna jest cała wioska... Dziecko czerpie wzorce od rodziców, dziadków, rodzeństwa, kuzynów, wujków i ciotek, znajomych, rodziców znajomych, nauczycieli, pracowników służby zdrowia, bohaterów książek i filmów... Zawsze można zadbać żeby dziecko miało takie wzorce.
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • Sollat
            Erotoman
            • Feb 2010
            • 629

            Sollat - dawaj konkretny przykład. Dwie matki/dwóch ojców i co z tego dziecka wyrosło? Znasz taki przykład? Ja nie.
            Nie znam. Ale znam podstawowe funkcje rodziny i wiem, że taka "rodzina" ich spełniać nie może.
            https://archiveofourown.org/users/DarkSollat

            Skomentuj

            • Alexandra
              Banned
              • Mar 2011
              • 382

              Spełniać ją za to może wiecznie kłócące się małżeństwo i ojciec bijący matkę i dzieci. Wybacz, że nie zaklaszczę.
              To, że rodzina jest het*******ualna, nie znaczy, że lepsza.

              Skomentuj

              • Minor25
                Świętoszek
                • Mar 2007
                • 33

                Ale nikt nie mówi że lepsza! Tu nie ma o czym rozmawiać, i w sumie lesbijki jestem wstanie zrozumieć, chyba jakieś instynkty macierzyńskie zostają? Bo właściwie to nie wiem, ale homoseksualistki chyba tak samo pragna dzieci jak kobiety hetero.

                Zaznaczam że z nikim się nie chce sprzeczać, a jedynie porozmawiać, bo czuje że np. Czarna20 już sie trochę unosi. Ale pokażę kolejny argument

                Posiadanie dziecka będzie sprzeczne z fizjologią (nie z naturą, bo nie raz widziałem zwierzęta, które przejawiały zachowania homoseksualne). Natomiast do spłodzenia dziecka każdy wie co jest potrzebne. Dwie kobiety nie spełniają warunków, i dwóch mężczyzn też nie. Widzicie invitro to na prawdę bardzo wielka sprawa, ale nie można z niej korzystać "bo tak". Dla mnie to jest metoda leczenia bezpłodności, nie zaś "sposób na dziecko".

                Chciał bym żeby świat był inny, ale zrozumcie że to nie może być na zasadzie "ja jestem homo a jeżeli ja coś chce i ty sie nie zgadzasz to znaczy że jesteś nietolerancyjny". Z całą pewnością da się istnieć razem, jednak zarówno homo jak i hetero muszą iść na ustępstwa. Bo na chwile obecną to jest batalia na zasadzie, JA MAM RACJE A TY NIE. A jak chyba każdy wie prawda leży gdzieś po środku.

                Dodam jeszcze że środowiska gejów i lesbijek powinny zająć sie tymi pajacami którzy wam psują reputacje. Tymi od których biorą się stereotypy. Bo traf chce że nie znam żadnego geja. który chodził by w kieckach, malował paznokcie i mówił jak by w wieku 5 lat go wykastrowali. A taki obraz pojawia się przy okazji wszystkich marszów (być może celowe działanie reporterów "no bo jak to, gej a wgląda normalnie? nie, szukamy innego").

                Skomentuj

                • Alexandra
                  Banned
                  • Mar 2011
                  • 382

                  Zostają instynkty, oczywiście. W końcu jestem kobietą tak samo jak het*******ualna.
                  To nie chodzi, że 'ja coś chcę' ale chyba szacunek do człowieka powinien być u każdego na pierwszym miejscu, czyż nie? Bo jak chcą niektórzy palić homoseksualistów, anonimowych, po prostu (cytuję księdza) 'jesteś gejem, to na stos' to chyba coś nie tak jest z takimi ludźmi. Świat dziczeje, bo ludzie stale się dzielą 'człowiek' już nie istnieje, są tylko podziały. Normalnym jest to, że staramy się być traktowani jak ci 'normalni', nie widzę w tym nic złego.
                  A jeszcze co tych dzieci, to by nie było takiego problemu, gdyby nie nietolerancja. Z jednej strony może i bym chciała dziecko, ale wiem, że by mogło mu być ciężko w szkole, wiem jacy są ludzie. Gdyby tak nie było, myślę, że byłoby łatwiej.
                  Już w 'Przyjaciołach' lesbijki miały syna i był traktowany normalnie, nikt się z niego nie śmiał i dorastał normalnie, bez 'odchyleń'. Po prostu najpierw musi się trochę zmienić w niektórych krajach.

                  Skomentuj

                  • upocone jajka
                    Banned
                    • May 2009
                    • 5151

                    gejuw nie bende tolerował bo roznoszom ejca i gwałocm dzieci, oglondałem na te fał enie, ale lesbijki bende tolerował

                    Skomentuj

                    • Nolaan

                      Kozak, ja cię proszę...

                      Skomentuj

                      • Sollat
                        Erotoman
                        • Feb 2010
                        • 629

                        Spełniać ją za to może wiecznie kłócące się małżeństwo i ojciec bijący matkę i dzieci. Wybacz, że nie zaklaszczę.
                        Jak zawsze. Ten argument jest głupi, a zawsze pada w takich dyskusjach. Czyli homoseksualiści nie mogą się kłócić, ani nie mogą bić partnerów/dzieci?
                        https://archiveofourown.org/users/DarkSollat

                        Skomentuj

                        • Rodieo
                          Świętoszek
                          • May 2011
                          • 16

                          Troszkę nie rozumiem, dlaczego homoseksualiści nie powinni mieć dzieci? Ze względu na zaburzone wzorce zachowań spowodowane jednakową płcią rodziców? A co z rodzinami rozbitymi, gdzie też dziecko ma kontakt z jednym tylko rodzicem? Też źle, też nie powinno tak być? Lepiej takie dzieci zabierać do domów dziecka? Według mnie tysiąc razy lepiej, jeśli rodzicami dziecka są dwie kochające się lesbijki, gdzie atmosfera w domu jest super, rodzice będą się troszyczyć o dziecko, itp. niż w rodzinie alkoholików, gdzie dziecko będzie bite, ignorowane...

                          Skomentuj

                          • Czarna20
                            Banned
                            • Apr 2010
                            • 264

                            Nie pisz tak, bo Cię Sollat zjedzie równo
                            Też coś w tym stylu pisałam i myślę błędnie, chociaż nie potrafił uargumentować, no ale i tak

                            Skomentuj

                            • koneser666
                              Erotoman
                              • Aug 2010
                              • 502

                              Napisał Czarna20
                              Wiesz co? Zwisa mi czy mnie ktoś zauważy czy nie, chcę tylko normalnie żyć, jak każdy człowiek. A nie jak żydówka pośród nazistów.
                              Wolałabym, żeby homoseksualizm nigdy nie stanowił tematów rozmów i żeby po prostu był, jak nie wiem, inny kolor skóry.
                              Tyle że zawsze tak było - mało gdzie i kiedy ktoś się komuś pchał do wyra sprawdzać co ten tam wyrabia. Ale dzis jest inaczej - homoseksualiści uczynili ze swej orientacji sprawę publiczną, więc nie mogą się dziwić, że stanowią temat rozmów, jak byłaś łaskawa to określić.
                              HATE ME!

                              Skomentuj

                              • Zwiąż
                                Seksualnie Niewyżyty
                                • Nov 2010
                                • 239

                                Napisał Sollat
                                Nie znam. Ale znam podstawowe funkcje rodziny i wiem, że taka "rodzina" ich spełniać nie może.
                                Haaaaaaah, poćwicz swoje chwyty erystyczne
                                Podstawową funkcją rodziny będzie socjalizacja. A, że przebiegająca być może w inny sposób niż Ty byś chciał, to inna sprawa
                                I tę funkcję spełniać będzie każda rodzina, która spędza czas z dzieckiem, niezależnie od tego, czy jest to rodzina hetero czy homoseksualna.
                                Kaczko-królik

                                Skomentuj

                                Working...