W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Pomaganie = przyjemność

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Helping
    Świętoszek
    • Dec 2009
    • 2

    Pomaganie = przyjemność

    Witam, zawitałem na ten portal aby usłyszeć opinie ludzi przeglądających owe źródło pomocy i rozwiązań ludzkich rozterek. Przychodzę tutaj z może dość nietypową ,,sprawą''- że tak to lekko nazwę. A więc piszę wprost, żeby zbytnio nie owijać w bawełnę, pomaganie innym ludziom(przyjaciołom, znajomym, kolegom, koleżankom, rodzinie, ale i osobom nieznajomym)sprawia mi przyjemność. Na prośbę pomocy od innej osoby, udzielam jej z całym swoim sercem, robiąc wszystko co jest w mojej malutkiej mocy(nawet gdy tą pomocą dla tego kogoś jest jedynie np. pomoc w lekcjach, wytłumaczenie czegoś, czy zaniesienie sukienki do krawca) aby pomóc tej osobie. Podejmując się pomocy nigdy nie przyszła mi do głowy inna ,,zapłata'' za to, niżeli słowo: ,,Dziękuję, i uśmiech na twarzy tej osoby" które jest dla mnie największą ,,nagrodą'' za moją pomoc. Parę razy słyszałem, ,,dlaczego nie odmawiam na prośbę o pomoc?'' otóż nie chce tego, robię to właśnie z przyjemnością, i bezinteresownie.

    Dodam że mam 17 lat, i chciałbym usłyszeć, co droga ,,rodzino portalu beztabu.com'' sądzicie na ten temat ? czy może się kiedyś zdarzyć, że ,,przejadę'' się na swojej dobroci, i zostanę skrzywdzony bardziej niż kiedyś?, bo właśnie trochę czasu temu, zostawiła mnie dziewczyna, poczułem się wykorzystany i zostawiony, ogólnie miałem nie miłe sytuacje w szkole itd. po prostu czułem się źle i bez szacunku od innych, chociaż ja do człowieka szacunek miałem i mam...
  • Bambiii
    Perwers
    • Feb 2009
    • 852

    #2
    Ale co byś chciał usłyszeć? Czy warto pomagać? Warto, chociaż czasami trzeba też myśleć o sobie.

    Czy się kiedyś na tym przejedziesz? Na pewno wiele osób Cię w życiu wykorzysta. Ludzie z natury "dobrzy", skorzy do niesienia bezinteresownej pomocy, są często wykorzystywani przez innych.
    Eat shit.

    Skomentuj

    • Lieutenant Nox
      Seksualnie Niewyżyty
      • Jul 2009
      • 345

      #3
      Nie jesteś jedyny. Tyle Ci powiem :p
      Jeśli człowiek potrzebuje pomocy, to pomogę mu na tyle ile jestem w stanie. To jest taka postawa. Przez wielu nazwany będziesz 'frajer' bo nie masz interesu w pomaganiu. Liczy się uśmiech czy proste 'dziękuję'. Ludzie mnie obgadywali, gardzili mną, w końcu przychodził czas, kiedy potrzebowali pomocy i nie odmówiłem. Miałem nadzieję, że będzie im głupio, z powodu ich zachowania. Było? Super. Nie było? No cóż, może kiedyś dojrzeje.
      [...] Nie możecie służyć Bogu i mamonie.
      Mateusz, rozdział 6, wers 24.

      Skomentuj

      • Helping
        Świętoszek
        • Dec 2009
        • 2

        #4
        Już parę razy miałem właśnie sytuacje tego typu co opisałeś Hrater, że właśnie pomagam a żadnego interesu w tym nie mam. Zdarzało mi się nawet lekkie załamanie z tego powodu, że ,,ty dla nich wszystko a oni mają Cię w dupie''. Bywały też przykrzejsze sytuacje, że gdy to właśnie ja, potrzebowałem pomocy, to mi jej odmawiano, nawet gdy był to błahy problem Ale pozbierałem się i robię to dalej, wierząc w to, że i mi ktoś kiedyś pomoże, gdy będę tego potrzebował.

        Skomentuj

        • kropla
          Ocieracz
          • Apr 2007
          • 117

          #5
          1) Madrosc ludowa glosi, ze jak sie ma miekkie serce to trzeba miec twarda, hmm, dupe. Niesamowicie prawdziwe.
          2) Nie ma w tym nic zlego dopoki nie zapomina sie o sobie. Duzo latwiej jest pomoc komus w jego problemach, nic w pomoc sobie w tym samym. Przejechalem sie na tym jakies 2 miliony razy

          Skomentuj

          • Pasek102
            Seksualnie Niewyżyty
            • Nov 2009
            • 211

            #6
            Tylko nie zrób takiej głupoty jaką ja zrobiłem w życiu.
            Nie pożyczaj nikomu kasy , nawet rodzinie !!!
            Ten miał małe dzieci na węgiel nie miał kasy , tej się córka hajtała 100 pożycz , innemu komornik wszedł na wypłatę nie ma na chleb itd. I wszystko bezinteresownie. Żadna osoba kasy nie zwróciła. Obecnie jak ktoś by był nawet umierający i prosił o parę złotych. Odpowiedziałbym mu : są przecież banki , pożyczki na telefon , na dowód.

            Skomentuj

            • lady_mysterious
              Erotoman
              • Jun 2009
              • 550

              #7
              Hrater też tak mam
              kropla drugi punkt Twojej wypowiedzi idealnie pasuje również do mnie
              nad 1 pracuje
              1 + 1 daje 69
              ale to już wyższa matematyka

              Skomentuj

              • Holy inquisitor
                Erotoman
                • Aug 2009
                • 756

                #8
                Napisał Pasek102
                Nie pożyczaj nikomu kasy , nawet rodzinie !!!
                Dokładnie, pomóc mogę prawie każdemu, chyba że kiedyś przegiął i jest skreślony, ale kasy nikomu nie pożyczam. Jeśli potrzebuje pieniędzy mogę dać mu zarobić.

                Skomentuj

                • Blue0

                  #9
                  Moja dziewczyna taka jest... Źle bylo od niej uslyszec ze robila cos tylko dlatego bo ja chcialem i chciala zebym byl szczesliwy, poczulem sie oklamany... oklamany dla mojego dobra, ale jednak. Chcialbym zeby ona tez byla szczesliwa ale ona mowi ze jej ta recz nie przeszkadza i jest szczesliwa. przestalem w to wierzyc 'moze mowi tak zebym sie nie martwil i byl dalej szczesliwy?' Dlatego teraz sie miedzy nami psuje... inny facet pewnie by sie cieszyl ze ma taka suczke... Ona pomaga kazdemu rowniez bez wzgledu kto to i co to za rzecz... Taki przykład z życia. Zgadzam sie z Bambiii - Twoja mądrosc tez głosi prawde :p

                  Skomentuj

                  Working...