W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Wymawianie głoski "r"

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ziom
    Świntuszek
    • Apr 2005
    • 94

    #31
    To ja się wybije i powiem, ze bratk "r" mnie denerwuje. Może to przez dziewczyne, z którą przez duży okres czasu chodziłem do klasy która miała ten "problem". Irytowało mnie to niemiłosiernie. Wiem, nie jej wina może nawet biedna dziewczyna miałą kompleksy, ale..
    Nie podoba mi się to i na dłuższą mete nie mógłbym być z dziewczyną, która tak wymawia to.. bo bym chyba zwariował
    DOPE
    AND
    WEED
    IS ALL
    WE NEED!

    Skomentuj

    • kuerten69
      Świętoszek
      • Nov 2006
      • 1

      #32
      witam
      sprawa ma sie tak ze jedynym wyjsciem jest podciecie jezyka zobacz u mamy taty jak maja pod jezykiem a potem zobacz jak ty masz daleko go zaczepiony. bezbolesny zabieg, ja sie mu nie poddalem teraz mam taka urode ze slowa terroryzm nie wymawiam mowie konflikty na swiecie pozdro

      Skomentuj

      • Lubartowiak
        Erotoman
        • Oct 2006
        • 487

        #33
        Jak mówie jakiś wyraz z "r" to chyba wymawiam poprawnie, ale wymówić: "rrrrrrrrrrrrrrrrrrr" to już za nic w świecie nie potrafie, rodzina się ze mnie śmieje...ale co tam...ważne że nikt inny nie wie...no oprócz Was
        "Są ludzie, którzy nigdy nie byliby zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości" La Rochefoucauld

        Skomentuj

        • czarnykot
          Świętoszek
          • Nov 2006
          • 30

          #34
          Moja pierwsza szkolna miłość wymawiała inaczej "r". Od tamtej pory mam sentyment.

          Skomentuj

          • kochany
            Seksualnie Niewyżyty
            • Oct 2006
            • 313

            #35
            znam kilka niewiast które mają problem z wymawianiem r, ale nie uważam tego za problem, wrecz przeciwnie, to jest bardzo sexi kiedy laska tak śmiesznie wymawia rrrrrr....
            Ziemia serca mężczyzny jest kamienista… Tuż pod nią kryje się skała. Mężczyzna hoduje w niej to, co zdoła… i opiekuje się tym.

            Skomentuj

            • Czarodziejka
              Perwers
              • Sep 2005
              • 963

              #36
              Moja przyjaciółka mowi bardzo ładnie to swoje "R". Mój partner uważa, że to naprawdę seksi brzmi.

              Skomentuj

              • Karolinho
                Świętoszek
                • Dec 2006
                • 3

                #37
                tez nie mowie " r " brzmi to troche jak " ł ".Mam 14 lat teraz to mi nie przyszkadza , ale w pods to troche docinkow bylo . chodzilem do logopedy ale mi sie znudzilo po jakims czasie (nie dawalo efektow )

                Skomentuj

                • goorusia
                  Ocieracz
                  • Nov 2006
                  • 173

                  #38
                  Logopeda tu dużo nie zdziała ale i nie zaszkodzi ale to wszystko o czym tu piszecie jest wadą wymowy spowodowaną wadą zgryzu tzn.masz żuchwę za mało wysuniętą lub za bardzo wysuniętą, zęby są źle ułożone i można tak wymieniać długo i z takim problemem zwracasz się do stomatologa a on Cię kieruje do ortodonty i redukuje tą wadę aparatem ortodontycznym i już o to i cała filozofia!
                  Pozdrawiam.

                  A przepraszam, a skąd Ty masz to wiedzieć?? Tego nie wie nikt to wie tylko lekarz stomatolog! Chyba, że nim jestś?
                  Cieszę się, że mu pomógł bo ja też chodziłam w dzieciństwie i niestety nie pomogło mi i musiałam iść do mojego taty na fotel i teraz mam ładne ząbki i wymowE też prawidłową.

                  A ja wiem stąd, że mój tata jest stomatologiem a raczej protetykiem i się zapytaj logopedy tego swojego czym są spowodowane wady wymowy.
                  0statnio edytowany przez sister_lu; 13-11-16, 10:27.
                  Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek....

                  Skomentuj

                  • XVI
                    Świętoszek
                    • Dec 2006
                    • 19

                    #39
                    Ja też mam taki problem. Ogólnie mi to nie przeszkadza (nawet w chórze śpiewam , fuksem przeszłem bo mnie jakoś nie sprawdziła). Gorszy problem jest że mam "r" w nazwisku, co utrudnia mi przedstawienie sie. A do najbliżeszgo logopedy mam 25km (nie ma jak wieś). I tu właśnie chciałbym poprosić o jakieś ćwiczenia, jeśli ktoś pamięta. Poćwiczyłbym i może by sie coś poprawiło. Jeśli to nie pomoże to będe musiał zaginać na pociąg

                    Skomentuj

                    • mosiek
                      Świntuszek
                      • Jan 2006
                      • 84

                      #40
                      Wyglada na to ze jestem jedynym sepleniacym uzytkownikiem tego forum
                      A juz myslalem, ze ktos rozumie to co czuje jak ktos sie ze mna droczy
                      Np: ostatnio do kumpla powiedzialem: Komu mam oddac kase?
                      A on: kasze? Smieszne nie? Ale nie dla mnie...
                      Nie denerwuje mnie to tylko irytuje jak bardzo nasze spoleczenstwo dosiegla plaga debilizmu.

                      Pamietajcie ludzie, ze robic to co zrobil moj 'niby' kumpel robicie komus wielka przykrosc.

                      Tyle ogloszen...

                      Skomentuj

                      • goorusia
                        Ocieracz
                        • Nov 2006
                        • 173

                        #41
                        A ja Ci tłumaczę, że Ty takich rzeczy nie możesz wiedzieć. Każdy uważa, że ma dobre i ładne zęby i i jeśli mówię o wystającej żuchwie to tu nie chodzi o to, że tą szczęke będziesz mięc metr od nosa tylko są pewne zasady w stomatologii i tyle. Ja wyglądam normalnie a jak poszłam na fotel do lekarza to było coś nie tak! Bo jeśli złączysz zęby górne i dolne to musisz mieć coś tam odpowiednie... Nie będę tu się rozpisywała na ten temat.
                        Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek....

                        Skomentuj

                        • NEW_END
                          Świętoszek
                          • Aug 2006
                          • 17

                          #42
                          Napisał mosiek
                          Wyglada na to ze jestem jedynym sepleniacym uzytkownikiem tego forum
                          Np: ostatnio do kumpla powiedzialem: Komu mam oddac kase?
                          A on: kasze? Smieszne nie? Ale nie dla mnie...
                          Nie denerwuje mnie to tylko irytuje jak bardzo nasze spoleczenstwo dosiegla plaga debilizmu.

                          Nie płacz mam podobnie więc nie jesteś sam , i tak jak mówisz czasami ktoś nic nie powie ale zdarzają się takie debile co będą Ci robić na złość tylko dlatego że seplenisz , tacy już są ludzie
                          Pozdrawiam

                          Skomentuj

                          • mosiek
                            Świntuszek
                            • Jan 2006
                            • 84

                            #43
                            Osobiscie to ja na to zlewam, ale troche glupio mi sie robi jak ktos tak mowi

                            Skomentuj

                            • 69Gwiazdeczka
                              Świntuszek
                              • Jan 2007
                              • 47

                              #44
                              Nie zmieniaj tego! Jak chlopak nie wymawia 'r' to jest urocze Wiem, bo kochalam kogos, kto nie wymawial dobrze literek i np. zamiast ż mowil w

                              Skomentuj

                              • madeYsky
                                Świętoszek
                                • May 2007
                                • 1

                                #45
                                Dla tych którzy chcą uzyskać więcej informacji na tematy : reranie, rotacyzm, wady wymowy, zapraszam na forum http://rotacyzm.mojeforum.net

                                Skomentuj

                                Working...