W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito).

Wkładka wewnątrzmaciczna - "spirala"

Collapse
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts
 • eroticon
  Emerytowany PornoGraf
  • Feb 2006
  • 903

  Wkładka wewnątrzmaciczna - "spirala"

  Informacje o antykoncepcji wewnątrzmacicznej w skrócie...

  1. Wkładki wewnątrzmaciczne są skuteczną metodą antykoncepcji. Najnowsze wkładki hormonalne są równie skuteczne jak chirurgiczne ubezpłodnienie.

  2. Wkładki zawierające miedź można kupić bez recepty, wkładki hormonalne dostępne są tylko na receptę.

  3. Lekarz ginekolog zakłada wkładkę do jamy macicy, gdzie może ona pozostawać kilka lat.

  4. Do wkładki przymocowane są dwie plastikowe nitki, których obecność w pochwie pozwala na określenie obecności i położenia insertu.

  5. Wkładki miedziane mogą prowadzić do nasilenia dolegliwości miesiączkowych, podczas gdy wkładki hormonalne zmniejszają miesiączki, a u niektórych kobiet hamują je całkowicie.

  6. Ze stosowaniem wkładek mogą wiązać się działania niepożądane.

  7. Wkładki wewnątrzmaciczne wykazują złożony mechanizm antykoncepcyjny, przy czym NIE potwierdzono wczesnoporonnego działania wkładek hormonalnych.

  Źródło...


  Informacje ogólne

  Wkładka wewnątrzmaciczna jest skuteczną metodą antykoncepcji. Statystycznie w ciągu roku tylko jedna na sto kobiet stosujących wkładki miedziane zachodzi w ciążę. Wśród pacjentek stosujących wkładki hormonalne tylko jedna na tysiąc ma szansę zajść w ciążę.
  więcej...


  Wkładka tradycyjna
  Informacje ogólne

  Uważa się, że głównym mechanizmem działania wkładki wewnątrzmacicznej jest uniemożliwienie zapłodnienia w wyniku współdziałania kilku czynników. Wkładka umieszczona w jamie macicy stwarza bowiem liczne przeszkody na drodze plemnika do komórki jajowej.
  więcej...  Wkładka hormonalnie czynna
  Informacje ogólne

  Jest to domaciczny system uwalniający hormon. Przede wszystkim skutecznie, w sposób odwracalny zapobiega ciąży. Stosowana jest również w profilaktyce i leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych.
  więcej...


  Wkładki miedziane możliwe są do nabycia na polskim rynku bez recepty. Wkładka hormonalna dostępna w aptekach na receptę wystawioną przez lekarza.
  Koszt wkładki waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Do tego trzeba doliczyć koszt założenia, choć możliwe jest też założenie spiralki na koszt NFZ.
  Nigdy nie mówię NIGDY
  決してないと言う
  Jeśli chcesz, znajdziesz sposób.
  Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód.
Working...