W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Antykoncepcja hormonalna, rozterki i pytania - temat biegunka i pochodne.

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ms.Madzia
    Erotoman
    • Jan 2006
    • 459

    Tabletki Antykoncepcja hormonalna, rozterki i pytania - temat biegunka i pochodne.

    Witam!

    Śledzę tematy na forum, ale nie umiem znaleźć tematu, który byłby odpowiedzią na moje pytania. Mimo iż biorę tabletki od ok. roku, do ginekologa uczęszczam regularnie to jakoś nigdy nie wspomniałam o rzeczach, które chce poruszyć tutaj. Jakoś tak zawsze wychodziło.

    Więc pytanie nr 1. Kiedy mówimy o "ostrej biegunce", o której napisane jest w ulotce. Zastanawia mnie czy jednorazowy ból brzucha, który kończy się "rozwolnieniem", możne już spowodować nie wchłonięcie się tabletki, czy mówiąc ostra biegunka mamy na myśli kilkudniowa lub sytuację kiedy chodzimy do łazienki kilka razy dziennie, ew. czy zależy to od czasu jaki minął od połknięcia tabletki..

    Pytanie nr 2. Załóżmy, że stosunek odbył się wczoraj, czy jeżeli dziś lub jutro zaczniemy np brać antybiotyk, zwymiotujemy dzisiejszą tabletkę, mamy jak wyżej biegunkę lub o niej po prostu zapomnimy, czy możliwe jest zajście w ciążę, mimo iż wzięło się wczoraj tabletkę, a dzisiaj nie było stosunku? Czy musimy się liczyć z tym iż takie niebezpieczeństwo istnieje, że działa to jakby wstecz?

    Pytanie nr 3. Czy po badaniu ginekologicznym (chodzi mi bardziej o naciskanie (badanie rękoma) jajników (oczywiście nie dosłownie, tylko przez podbrzusze), bolą was one, i bynajmniej nie mówię o bólu jakimś dotkliwym, ale czy czujecie, że ktoś was mocno nacisnął w tamte miejsca?

    Pytanie nr 4. Co robicie, jeżeli przez tabletki czujecie suchość w pochwie podczas stosunku? Oczywiście chodzi mi o jakieś dodatkowe sposoby, nie tylko o żele nawilżające, o ile istnieją
    takie sposoby. Jako jedna z wielu osób mam problemy z suchością, a właściwie to nie było by to takie problematyczne, ale niestety po każdym stosunku zaczyna boleć mnie pęcherz, i dalej już nie trzeba tłumaczyć, jak powiedziała moja Pani ginekolog, niestety otarcia, powodują dość szybko infekcję, a co za tym idzie wszystko przenosi się między układem moczowym a płciowym.

    No już koniec mojego wywodu, dzięki z góry za odpowiedzi!
    Zdrowy grzech jest zawsze lepszy od niezdrowej cnoty..
  • Bujda
    Erotoman
    • Feb 2009
    • 725

    #2
    1. zasadniczo rzecz ujmując wystarczy zaliczyć tu zwykłą biegunkę, przewlekłe to rzecz oczywista. Przyjmuje się, że tabletka wchłania się do 4-5 godz. od połknięcia, więc po tym czasie biegunka niestraszna

    2. niebezpieczeństwo istnieje, ale chodzi o to, że przykładowo nawet jak wczoraj wzięłaś tabletkę i się kochałaś, to jak dzisiaj zwymiotujesz następną tabletkę to nie masz pewności czy plemniki nie grasują gdzieś po jajowodach a jajeczko nie zamierza zrobić niespodzianki i się "wykluć". W przypadku kilkudniowych biegunek lub brania antybiotyków mogących osłabiać działanie tabletek wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie.

    Gdybym np. zwymiotowała tabletkę, zanim zdąrzyłaby się ona wchłonąć, to wzięłabym następną z opakowania i nie robiła 7-dniowej przerwy.

    3. to chyba zależy od dnia cyklu a także siły nacisku. W pon byłam u ginekologa, miałam robioną cytologię i "macanie" brzucha. Zasadniczo nic nie czułam i nic mnie nie bolało.

    4. nie mam takiego problemu, ale z pomysłów to może: zmiana tabletek, środek nawilżający. O ile oczywiście suchość nie wynika ze słabego podniecenia.
    Komm doch bitte, bitte, bitte, noch ein bisschen näher…

    Skomentuj

    • Rojza Genendel

      Pani od biologii
      • May 2005
      • 7704

      #3
      Napisał Ms.Madzia
      Pytanie nr 3. Czy po badaniu ginekologicznym (chodzi mi bardziej o naciskanie (badanie rękoma) jajników (oczywiście nie dosłownie, tylko przez podbrzusze), bolą was one, i bynajmniej nie mówię o bólu jakimś dotkliwym, ale czy czujecie, że ktoś was mocno nacisnął w tamte miejsca?
      Tak, ginekolodzy mówią na takie pacjentki że są tkliwe :-)
      Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

      Skomentuj

      • Ms.Madzia
        Erotoman
        • Jan 2006
        • 459

        #4
        haha rozje no to dowaliłaś do pieca to mi się humor poprawił ;P

        Napisał bujda
        niebezpieczeństwo istnieje, ale chodzi o to, że przykładowo nawet jak wczoraj wzięłaś tabletkę i się kochałaś, to jak dzisiaj zwymiotujesz następną tabletkę to nie masz pewności czy plemniki nie grasują gdzieś po jajowodach a jajeczko nie zamierza zrobić niespodzianki i się "wykluć". W przypadku kilkudniowych biegunek lub brania antybiotyków mogących osłabiać działanie tabletek wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie.
        Swoją drogą jest to bardzo duży minus tej formy antykoncepcji, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy na drugi dzień nie zaczniemy brać lekarstw, które będą niekorzystnie wpływać na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Bo jako tako nie ma zalecenia do stosowania w razie takiego wypadku w ulotce.
        0statnio edytowany przez Ms.Madzia; 25-03-09, 04:21.
        Zdrowy grzech jest zawsze lepszy od niezdrowej cnoty..

        Skomentuj

        Working...