W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Tabletki (mam 16 lat, mogę je brać?)

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Onaa
    Świętoszek
    • Dec 2006
    • 40

    Tabletki Tabletki (mam 16 lat, mogę je brać?)

    Mam 16 lat i czasem myślę, że chciałabym brać tabletki antykoncepcyjne, ponieważ zawsze gdy pieszczę się z moim Miśkiem lub uprawiam seks analny to potem mam straszne obawy, że coś się stało, że będę w ciąży i różne teorie sobie tworzę. Czytałam, że można takie tabletki zażywać od 16 roku życia, nie tylko jako antykoncepcję, ale na trądzik, bolesne miesiączki itp. Tylko nie piszcie, że jestem nieodpowiedzialna skoro mam obawy i, że robię to co robię. Jestem w pełni odpowiedzialna i dojrzała na to co robię gdybym nie była to miałabym inne podejście do tego>tak samo jak Mój chłopak, który jest trochę starszy. Co Wy o tym osobiście sądzicie.
  • kotus:)
    Świętoszek
    • Jan 2007
    • 13

    #2
    Po pierwsze powinnaś iść do ginekologa i z nim skonsultować swoją decyzję. Biorąc jednak pod uwagę, że masz zaledwie 16 lat i nie zaończył sie jeszcze twoj okres dojrzewania przypuszczam, że będzie Ci to odradzał. Tabletki antykoncepcyjne to jest ingerencja w gospodarkę hormonalną twojego organizmu. Jeżeli już teraz zaczniesz je brać mogę Cię tylko postraszyć - jak mawiał mój "pan od biologii" - że możesz mieć później problemy z nadmiernym owłosieniem nad górną wargą . Warto się zastanowić czy jest sens ładowania sobie hormonów, jeżeli nawet - z tego co zrozumiałam - nie uprawiacie seksu. Powinniście uważać i tyle. Starajcie się zawsze mieć przy sobie prezerwatywę "na wszelki wypadek" - gdyby was poniosło. Nie chcę Cię tu jeszcze dodatkowo stresować, ale wiedz, że 98% substancji odpowiedzialnej za zapobieganie ciąży pozostaje do dyspozycji wątroby - jedynie 2 % trafia do krwi i zabezpiecza. Nie chodzi o to, że to zabezpieczenie jest niewystarczające - wręcz przeciwnie - zastanów się tylko czy mając 16 lat chcesz już stawiać takie wyzwania przed własną wątrobą. Pozdrawiam i daj znać co powiedział lekarz.

    Skomentuj

    • Onaa
      Świętoszek
      • Dec 2006
      • 40

      #3
      Wiesz chyba jednak wystarczy mi Twoja rada. Bardzo Ci dziękuję. Przemyślałam co nieco

      Skomentuj

      • meredith
        Ocieracz
        • Jun 2006
        • 159

        #4
        Napisał Onaa
        Mam 16 lat i czasem myślę, że chciałabym brać tabletki antykoncepcyjne, ponieważ zawsze gdy pieszczę się z moim Miśkiem lub uprawiam seks analny to potem mam straszne obawy, że coś się stało, że będę w ciąży i różne teorie sobie tworzę. Jestem w pełni odpowiedzialna i dojrzała na to co robię gdybym nie była to miałabym inne podejście do tego
        Skoro jestes w pelni odpowiedzialna i DOJRZALA to powiedz mi dziecko, jak poprzez sex analny mozesz zajsc w ciaze, hę???
        Plemniki sie teleportuja z jelita do pochwy, albo przebija mlotem pneumatycznym z jednego do drugiego. Zacznij zdobywac postawowa wiedze na temat seksu, pozniej sie za niego bierz. Pozdro.
        Taka pewnosc uczuc zdarza sie tylko raz.

        Skomentuj

        • DarkAngel
          Perwers
          • Nov 2006
          • 1020

          #5
          Napisał meredith
          Skoro jestes w pelni odpowiedzialna i DOJRZALA to powiedz mi dziecko, jak poprzez sex analny mozesz zajsc w ciaze, hę???
          Plemniki sie teleportuja z jelita do pochwy, albo przebija mlotem pneumatycznym z jednego do drugiego. Zacznij zdobywac postawowa wiedze na temat seksu, pozniej sie za niego bierz. Pozdro.
          Myślę, że autorce tematu chodziło o to, że może zajść podczas pieszczot ["zapomnienie" i penetracja palcem, na którym był np. śluz, bądź sperma?], albo to, że podczas seksu analnego, gdy śluz bądź sperma {po skończeniu w partnerce} wycieknie, może być nieumyślnie "zahaczona" palcem partnera i wprowadzona podczas pieszczot "ręcznych" do pochwy... Zdarzały się takie przypadki .
          Tak przynajmniej to zrozumiałem..
          Oczywiście mogę się mylić i jeśli tak jest to... Faktycznie . Polecam rozpoczęcie interesowania się tym, co się robi...

          Pozdrawiam.
          >> "Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą..." <<

          Skomentuj

          • kotus:)
            Świętoszek
            • Jan 2007
            • 13

            #6
            Napisał Onaa
            Wiesz chyba jednak wystarczy mi Twoja rada. Bardzo Ci dziękuję. Przemyślałam co nieco
            Mimo wszystko jako dojrzała osoba - jak sama się określasz - powinnaś udać się do ginekologa jeszcze zanim rozpoczniesz współżycie. Choćby dla własnego "świętego spokoju". Nie ma to jak rozmowa z profesjonalistą. I chyba nie muszę Ci mówić, że badanie kontrolne jest konieczne - jako absolutne minimum - raz na rok. Jesteś jeszcze dosyć młodą osobą, ale to warto zapamiętać sobie na całe życie - rak szyjki macicy rozwija się z niezaleczonej infekcji - tylko dzięki częstemu badaniu możesz się skutecznie przed nim zabezpieczyć. Więc czym prędzej wybierz się do lekarza - to nie boli a można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.
            Pozdrawiam i życzę powodzenia w podejmowaniu dojrzałych decyzji.

            Skomentuj

            • meredith
              Ocieracz
              • Jun 2006
              • 159

              #7
              DarkAngel, autorka sama napisala ze tworzy rozne teorie, wiec ja zrozumialam to tak, ze mysli ze jakims cudem moglaby zajsc w ciaze przez sex analny. Moze sie myle, nie wiem. Tak czy siak gleboko ubolewam nad niewiedza mlodziezy, takie posty niestety doprowadzaja mnie do szalu, teraz to juz mowie tak ogolnie. Dlatego nie wchodze do dzialu Ciaza bo nie mam sily czytac tamtych postow, dla mnie ten dzial jest strzalem w 10.
              Taka pewnosc uczuc zdarza sie tylko raz.

              Skomentuj

              • Onaa
                Świętoszek
                • Dec 2006
                • 40

                #8
                Napisał meredith
                Skoro jestes w pelni odpowiedzialna i DOJRZALA to powiedz mi dziecko, jak poprzez sex analny mozesz zajsc w ciaze, hę???
                Plemniki sie teleportuja z jelita do pochwy, albo przebija mlotem pneumatycznym z jednego do drugiego. Zacznij zdobywac postawowa wiedze na temat seksu, pozniej sie za niego bierz. Pozdro.



                A może Ty naucz się czyta ze zrozumieniem co...?

                Skomentuj

                • DarkAngel
                  Perwers
                  • Nov 2006
                  • 1020

                  #9
                  Napisał Onaa
                  A może Ty naucz się czyta ze zrozumieniem co...?
                  Proponowałbym Ci napisać jasno, o co Ci chodziło, gdyż wiele osób nie zrozumiało OCB.

                  Czytanie ze zrozumieniem nic nie da, gdyż źle ułożyłaś zdanie .
                  No offence.
                  >> "Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą..." <<

                  Skomentuj

                  • C.O.Para
                    Ocieracz
                    • Nov 2006
                    • 154

                    #10
                    Gdybys byla w pelni dojrzala i odpowiedzialna tak jak piszesz , udalabys sie do gina, bo jak wiadomo hormony, to nie cukierki, i przed zapisaniem je na recepcie, trzeba wykonac badania (chociazby krwi), lekarz musi tez zadc ci pewne pytania, gdyz nie kazda kobieta moze zazywac tabletki(oczywiscie sa pewne przeciwskazania)I jak juz pisali przedmowcy, jesli juz wspolzyjesz(nawet analnie9 warto udac sie do gina na kontrol przynajmniej raz na rok.

                    Skomentuj

                    • rainbow
                      Świętoszek
                      • Nov 2006
                      • 40

                      #11
                      Ja mam rocznikowo 18 lat (kończę w listopadzie) i tabletki biorę od 12 stycznia, wczoraj zaczęłam drugie opakowanie. Wybrałam je nie dlatego, że się boję i mam jakiekolwiek schizy po jakimkolwiek zbliżeniu, ale ze względu na komfort. Póki co sprawują się super, nie mam żadnych "skutków ubocznych", a przed wypisaniem recepty miałam wykonaną jedynie cytologię, na szczęście dla moich nerwów - nie znoszę pobierania krwi i chyba bym uciekła, nie miałam go wykonywanego, więc takie są realia - idziesz, prosisz, płacisz za cytologię (też nie zawsze) i lekarz podaje Ci receptę mówiąc " Smacznego ".
                      ~~~~ rainbow ~~~~

                      Skomentuj

                      • Onaa
                        Świętoszek
                        • Dec 2006
                        • 40

                        #12
                        Nie no ludzie sorry to, że mam tyle lat ile mam nie znaczy, że nie wiem, że należałoby wybrać się do ginekologa. Zresztą ja nie powiedziałam, że chcę i będę brała tabletki, tylko że czasem bym wolała je brać ze względy na komfort psychiczny itp.

                        Skomentuj

                        • zuzziaa
                          Świntuszek
                          • Nov 2006
                          • 52

                          #13
                          wydaje mi sie, ze w tym wieku tabletki moga byc czesto zawodne.. zastanow sie, czy warto tak wczesnie. a najlepiej pogadaj o tym z lekarzem, doradzi Ci najlepiej

                          Skomentuj

                          • Black Princes
                            Świętoszek
                            • Nov 2006
                            • 19

                            #14
                            Cóż, ja mam 15 lat(rocznikowo 16) a mimo to lekarz przepisał mi tabletki. JEdnak ja pierwszy okres miałam w 10 roku życia, poza tym sam lekarz stwierdził że fizycznie jestem całkowicie dojrzała.

                            Biorę je niecały miesiąc i nie widzę żadnych skutków ubocznych póki co.

                            Skomentuj

                            • Onaa
                              Świętoszek
                              • Dec 2006
                              • 40

                              #15
                              Ale bierzesz je w celu zabezpieczenia się przed niechcianą ciąży czy może ze względu na problemy z miesiączką...? Tak tylko pytam.

                              Skomentuj

                              Working...