W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Jak pozbyć się smarków z gardła ?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ***Mlody17***
    Seksualnie Niewyżyty
    • May 2009
    • 235

    Jak pozbyć się smarków z gardła ?

    Nie miałem pojęcia gdzie to dać, wiec daje tuta.j Najwyżej moderator przeniesie. Otóż mam irytujący problem. Od jakiegoś czasu (ok 2mies.) nie mogę się pozbyć smarków z gardła. Chory nie jestem, czuję się świetnie, codziennie wydmuc***e nos, żeby był czysty i nie mam pojęcia skąd to się bierze. Próbuje to wypluć, ale nie mogę, a jak się uda, to tylko trochę i problem nie znika. Wiem, że to obrzydliwe, dlatego tak badzo chcę się tego pozbyć. Raz, że to obrzydliwe i przeszkadza, a dwa, że aż głupio mi przez to pocałować dziewczynę... ma ktoś jakiś sposób ?
    Taki tam, ciekawski człowiek

    Uważajcie co piszecie, bo niektórzy sugerują się waszymi wypowiedziami...
  • bejbe88
    Świętoszek
    • Jul 2007
    • 47

    #2
    idź z tym do laryngologa - masz po prostu problem z zatokami ..
    I need someone to take care of this body ..

    Skomentuj

    • esesmi
      Świętoszek
      • Nov 2009
      • 36

      #3
      ...albo połykaj, ew. zwymiotuj czymś - powinno 'popchać'.

      Skomentuj

      • aaandrzej
        Świętoszek
        • Oct 2010
        • 8

        #4
        przede wszystkim czy wydzielina ma kolor? jesli zolty/zielony - jest jakies zakazenie, do lekarza. jesli palisz, to przestan (albo przynajmniej ogranicz). pij duzo (wody, sokow, jesli herba/kawa to slaba). zadbaj, zeby powietrze w pomieszczeniach, w ktorych przebywasz bylo wilgotne. mozesz sprobowac flegamina (ja wolę w tabletkach) plus sudafed. flegamina ulatwia odksztuszanie z oskrzeli, sudafed z zatok, oba obkurczaja, w dawkach jak w ulotce!, jesli po trzech dniach nie przejdzie - odstaw i do lekarza.
        pozdr!
        a.

        Skomentuj

        • ***Mlody17***
          Seksualnie Niewyżyty
          • May 2009
          • 235

          #5
          Trochę czasu minęło od założenia tematu, a ja nic jeszcze nie zrobiłem... dla mnie to jest obrzydliwe, no ale jakoś trzeba wyjaśnić o co chodzi. Więc już odpowiadam:

          esesmi - połykać nie da rady. To jest takie dziwne... stoi w gardle i za cholerę nie da się połknąć. Ostatnio byłem u dentysty i strasznie mi to przeszkadzało. Jak miałem otwarte usta, to co pół minuty musiałem przełykać, bo bym się udusił. Aż ten dentysta się denerwował, że coś tam robi, a ja muszę co chwilę przełykać. Co do drugiej twojej opcji, to raczej odpada

          aaandrzej - kolor ? Hmm... normalny, jak to z nosa. Nie palę, piję dużo wody/herbaty. Powietrze w pomieszczeniach raczej wilgotne, z powodu nawilżania i częstego wietrzenia. Na pewno spróbuje tego leku, a jeśli nie pomoże, to biorę się w garść i idę do lekarza.
          Taki tam, ciekawski człowiek

          Uważajcie co piszecie, bo niektórzy sugerują się waszymi wypowiedziami...

          Skomentuj

          • kriserr
            Seksualnie Niewyżyty
            • Mar 2007
            • 253

            #6
            To są tzw charki czyli flegma, może i nie palisz Ja też nigdy nie paliłem i co? żyje z tym od dziecka niestety, a problem polega na tym że kochający rodzice palili jak smok i ja sie dymu na wdychałem chodziłem do laryngologa ale ten tylko zalecał jakby to było jakimś panaceum wycięci migdałków, a jak wiadomo migdałki osłabiają nasz układ i w ogóle to miałbym pewnie inny głos. Ale jak juz mówili mozesz łykać co chcesz raczej nic nie pomoze...poza unikanie smogu.
            0statnio edytowany przez Kata; 08-02-11, 15:36. Powód: Ort.!

            Skomentuj

            • MrrrAucin
              Erotoman
              • Feb 2009
              • 630

              #7
              Jeśli masz zamiar użyć leku wykrztuśnego to zalecam pozostanie w domu. Kaszle się co minutę i się nie da wykrztusić. Tu przyczyna jak dla mnie musi być inna, też mam ten problem, ale jakoś nad tym nie rozpaczam. Zawsze kiedy jestem u lekarza zapominam się o to zapytać, może następnym razem

              Skomentuj

              • Raine
                Administrator
                • Feb 2005
                • 5252

                #8
                Idź na mecz reprezentacji w Poznaniu, tam jest w Kotle lokalny fan klub Plujaczy, będziesz sobie mógł pochartać do woli.


                A na serio: konsultowałeś to już z kimś? Jeśli dobrze liczę, problem utrzymuje się u Ciebie już niemal pół roku. A to zbyt dużo, zdecydowanie powinieneś udać się z tym do specjalisty.

                To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




                Regulamin Forum.

                Skomentuj

                • fringe
                  Banned
                  • Feb 2009
                  • 1

                  #9
                  syrop

                  Polecam syrop flegamina, wyksztuśny. bardzo dobry stosujesz przez tydzień i bardzo ładnie drogi oddechowe oczyszcza spróbuj mi pomogło

                  Skomentuj

                  • anoushka
                    Świętoszek
                    • Nov 2006
                    • 18

                    #10
                    Napisał kriserr
                    To są tzw charki czyli flegma, może i nie palisz Ja też nigdy nie paliłem i co? żyje z tym od dziecka niestety, a problem polega na tym że kochający rodzice palili jak smok i ja sie dymu na wdychałem chodziłem do laryngologa ale ten tylko zalecał jakby to było jakimś panaceum wycięci migdałków, a jak wiadomo migdałki osłabiają nasz układ i w ogóle to miałbym pewnie inny głos. Ale jak juz mówili mozesz łykać co chcesz raczej nic nie pomoze...poza unikanie smogu.
                    Dokładnie. Ja też dopóki mieszkałam w domu, w którym paliło się papierosy, to ciągle miałam jakieś problemy laryngologiczne. Laryngolog nie pomagał, bo wszystko miałam zdrowe. Jedna Pani doktor wręcz zasugerowała, że problem to ja mam, ale psychiczny, bo ona nie widzi żadnej przyczyny, która mogłaby powodować takie objawy, jak opisuję, więc je sobie z jakiegoś powodu zmyśliłam. Wyprowadziłam się z domu i co się okazało? Problemy ustąpiły, jak ręką odjął.

                    Skomentuj

                    • ktos69
                      Erotoman
                      • May 2007
                      • 757

                      #11
                      też mam taki problem z tym, że od ok. 2 lat... jest to mega irytujące. Wykrztusić się nie da. Jedynie czasami 'zacharczę' i połknę. Ale czasami jest takie uczucie jakbym miał się udusić a za cholerę nie mogę przełknąć. Przyczyny mogą być różne. Dostałem skierowanie do gastrologa, laryngologa i alergologa w związku z tym. Byłem na razie tylko u tego pierwszego.

                      Skomentuj

                      • Bujda
                        Erotoman
                        • Feb 2009
                        • 725

                        #12
                        Swego czasu miałam podobny problem, a mianowicie uczucie drapania i tak jakby gule w gardle. Przyczyna okazała się prosta- przesuszenie gardła przez klimatyzację w pracy. Pomogła płukanka natłuszczająca przepisana przez laryngologa.
                        0statnio edytowany przez Bujda; 10-07-11, 10:50.
                        Komm doch bitte, bitte, bitte, noch ein bisschen näher…

                        Skomentuj

                        • onneton
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Nov 2009
                          • 311

                          #13
                          Czasami na pozbycie się glutów z gardła pomaga wypicie czegoś gorącego, a potem porządne odcharknięcie - czasem wtedy wszystko da się wyrzucić. Ale nie wiem, czy w przypadku założyciela tego tematu przyczyna tworzenia się smarków jest taka sama (zresztą nie wiem również, z jakiej przyczyny u mnie się to bierze).

                          P.S. Chyba nie tylko faceci miewają takie problemy, więc dziwne, że ten temat został założony w dziale "Męskie sprawy", a nie w dziale o zdrowiu.

                          Skomentuj

                          Working...