Old 05-12-17, 22:43   #1251
Goldie
Erotoman

Xenna, moja miłość - pierwsza książka, która mnie po prostu w****iła. Niemniej, polecam; zgodnie z tematyką forum, jest w niej dużo seksu No i trochę punkowej muzyki z lat minionych mi przewróciła do głowy.

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama, a wtedy ja szepnę Ci - możesz mnie dotknąć.

Goldie jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-17, 18:47   #1252
lee
Seksualnie Niewyżyty

Miasto: Szczecin

Niedawno skończyłem: "Seks - odwieczny problem Kościoła" - Uta Ranke-Heinemann.
Trudna ale mocna. Polecam.
Old 06-12-17, 21:38   #1253
Wędrowny Bard
Świntuszek

U mnie na tapecie były zawsze albo książki historyczne albo fantasy albo jedno i drugie. Ostatnio zaczynam poczytywać sobie Mroczny Przypływ z uniwersum Star Wars, ale tempo czytania zależy od ilości posiadanego wolnego czasu...
Wędrowny Bard jest offline   Reply With Quote
Old 26-12-17, 16:45   #1254
TheBeast
Świętoszek

Od kiedy zmieniłem pracę mam dużo wiecej czasu i znowu zacząłem czytać - Ostatnio zacząłem "Archiwum burzowego światła". Pierwszy tom dostałem od szwagra na święta 2 lata temu i leżało na półce, bo byłem onieśmielony 950 stronami drobnego tekstu... ale jak zacząłem to poszło w kilka dni i od razu zamówiłem sobie 2 kolejne tomy.
TheBeast jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-17, 00:53   #1255
Kationek
Perwers

Cytat:
Napisał TheBeast Zobacz post
Ostatnio zacząłem "Archiwum burzowego światła". Pierwszy tom dostałem od szwagra na święta 2 lata temu i leżało na półce, bo byłem onieśmielony 950 stronami drobnego tekstu... ale jak zacząłem to poszło w kilka dni i od razu zamówiłem sobie 2 kolejne tomy.
W zasadzie to kolejne 1,5 tomu, aby być bardziej precyzyjnym
Całkiem przyzwoita seria, jednak mocno nierówna i zawierająca wiele niepotrzebnych dłużyzn, a główny bohater zachowuje się gorzej niż rozpieszczone dziecko.
OD Sandersona już lepsza jest seria "Z Mgły Zrodzony".
A najlepszą jego książka jak do tej pory to "Siewca Wojny" (w nowym tłumaczeniu "Rozjemca").
Old 28-12-17, 09:44   #1256
men_anonim
Erotoman

Miasto: Opole

A można nie czytać książek? Da się tak żyć?
men_anonim jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-17, 13:08   #1257
anduk
Koci administrator

Volker Ullrich - Hitler. Narodziny zła 1889-1939

Świetna książka historyczno-biograficzna, uczciwa i świetnie napisana. Polecam jak ktoś lubi historię
Old 28-12-17, 13:20   #1258
TheBeast
Świętoszek

Cytat:
Napisał Kationek Zobacz post
W zasadzie to kolejne 1,5 tomu, aby być bardziej precyzyjnym
Całkiem przyzwoita seria, jednak mocno nierówna i zawierająca wiele niepotrzebnych dłużyzn, a główny bohater zachowuje się gorzej niż rozpieszczone dziecko.
OD Sandersona już lepsza jest seria "Z Mgły Zrodzony".
A najlepszą jego książka jak do tej pory to "Siewca Wojny" (w nowym tłumaczeniu "Rozjemca").
Skończę to co mam, to pewnie zabiorę się za następne jego książki, chociaż siostra mi mocno "Hyperiona" wciska i chyba nie będę miał wyjścia i za to się wezmę następne.
Old 28-12-17, 20:39   #1259
Kationek
Perwers

Cytat:
Napisał TheBeast Zobacz post
Skończę to co mam, to pewnie zabiorę się za następne jego książki, chociaż siostra mi mocno "Hyperiona" wciska i chyba nie będę miał wyjścia i za to się wezmę następne.
Ooo tak, bierz się za Hyperiona.
Akurat mam tak, że również jestem w trakcie... tzn. właśnie przeczytałem Hyperiona, Upadek Hyperiona i Endymiona. Zacząłem Triumf Endymiona.
Genialne (przynajmniej dylogia Hyperiońska, kolejne dwa trochę słabsze, ale również dobre). W kolejce już czekają Ilion oraz Olimp
Old 01-01-18, 15:11   #1260
TheBeast
Świętoszek

Wezmę, wezmę, zbyt dużo ludzi mi tą książkę już poleciło. Chociaż z drugiej strony jakoś w styczniu ma wyjść "Otchłań"Petera Bretta. Wiem, nie jest to najambitniejsza literatura, ale szczerze mówiąc cykl demoniczny dosyć mocno mnie wciągnął.
Old 02-06-18, 23:18   #1261
Yassmine
Perwers

Miasto: Na krańcu mapy.

Niepokojącym jest fakt, że ostatni post w tym temacie napisany został w styczniu...

Ja od stycznia pożarłam trochę książek, głównie kryminałów...
Bonda "Pochłaniacz", "Okularnik", "Lampiony", teraz jestem w połowie "Czerwonego pająka".

Zabrałam się za Mroza... i nooo muszę przyznać, że chyba podoba mi sie bardziej niż Bonda. "Wotum nieufności", "Większość bezwzględna", "Czarna madonna"-polecam (tą ostatnia najmniej mi się podobała).

Po mocnych kryminałach, musiałam sobie odetchnąć, więc zaczęłam czytać książki o zaburzeniach psychicznych np. "Uratuj mnie", przeczytałam jeszcze raz "Najgorszy człowiek na świecie" noo i nie mogłam sobie odmówić "A ja żem jej powiedziała" Nosowskiej - bardzo mi się podoba, pod względem treści jak i grafiki.

Piekara "Ludzie i bestie" i "Pudełko z guzikami Gwendy" czekają w kolejce

Jeśli twoja najlepsza przyjaciółka mówi do twojego chłopaka: "Masz przerąbane ona jest taka trudna", to możesz mieć pewność, że w pojedynczym namiocie, z braku miejsca spaliby na jeźdźca.
Yassmine jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-18, 06:35   #1262
Robinson
Erotoman

Miasto: W-w

Tej Nosowskiej?
Old 03-06-18, 13:19   #1263
Goldie
Erotoman

Cytat:
Napisał Robinson Zobacz post
Tej Nosowskiej?
Tak, Nosowska napisała książkę.

Do wątku:
Skończona: Historia Używek. Rośliny, które uzależniły człowieka
Czytana: Dom pod pękniętym niebem Lekka, z sympatycznymi bohaterami i z odrobiną akcji. W sam raz na gorące popołudnia

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama, a wtedy ja szepnę Ci - możesz mnie dotknąć.

Goldie jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-18, 16:43   #1264
Dopefiend
Seksualnie Niewyżyty

"Czerwony pająk" godny polecenia?

Cytat:
Napisał Yassmine Zobacz post
Niepokojącym jest fakt, że ostatni post w tym temacie napisany został w styczniu...

Ja od stycznia pożarłam trochę książek, głównie kryminałów...
Bonda "Pochłaniacz", "Okularnik", "Lampiony", teraz jestem w połowie "Czerwonego pająka".

Zabrałam się za Mroza... i nooo muszę przyznać, że chyba podoba mi sie bardziej niż Bonda. "Wotum nieufności", "Większość bezwzględna", "Czarna madonna"-polecam (tą ostatnia najmniej mi się podobała).

Po mocnych kryminałach, musiałam sobie odetchnąć, więc zaczęłam czytać książki o zaburzeniach psychicznych np. "Uratuj mnie", przeczytałam jeszcze raz "Najgorszy człowiek na świecie" noo i nie mogłam sobie odmówić "A ja żem jej powiedziała" Nosowskiej - bardzo mi się podoba, pod względem treści jak i grafiki.

Piekara "Ludzie i bestie" i "Pudełko z guzikami Gwendy" czekają w kolejce
Dopefiend jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-18, 21:31   #1265
Kationek
Perwers

"Lód" Dukaja. Zmęczył mnie - przegadany, z nierównym tempem.
Jednak czas Innych Pieśni i Perfekcyjnej Niedoskonałości to był szczytowy moment w jego karierze pisarskiej.

Hel 3 - dramat; kto pozwolił Grzędowiczowi wydać taki gniot?

Śmierć na Nanga Parbat - ciekawa polemika z Messnerem, warto się zapoznać z relacją obu stron

Ubik, Człowiek z Wysokiego Zamku - hmm cóż, megaklasyki. Książki Dicka nawet te pisane na totalnej bombie to ciekawa lektura

Robokalipsa - mieszanka Matriksa, Terminatora, Ja Robot i kilku innych. Czytadło bez aspiracji do bycia czymś więcej. Znośne.

I do tego kilka komiksów - seria Gnat, Sandman, Top 10...
Old 03-06-18, 22:03   #1266
Zebraa
Perwers

Miasto: Krk

Ale ze tak na raz wszystko czytasz, czy ze polecasz i nie polecasz? Bo dwojako ten temat idzie.

Co do Grzedowicza ostatnio miałam możliwość pogadać o nim z dość spora ilością ludzi. I oceniany jest bardzo, bardzo różnie. Ja się zakochałam po odkryciu Pana Lodowego Ogrodu. Potem czytałam Jesienne Demony i gdybym nie miała męża zostałabym jego psychofanka.

Teraz czytam Achaje Ziemiańskiego i zastanawiam się jak książka może być tak brutalna i tak dziecinna jednocześnie.
Zebraa jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-18, 06:01   #1267
Kationek
Perwers

Powiedzmy, że to książki z ostatnich dwóch miesięcy, które przerobiłem.
I fakt, czytam z reguły 3-4 jednocześnie. W zależności od nastroju i chęci danego dnia biorę inna do ręki.

Co do Grzedowicza:
PLO ma świetny pierwszy tom i średnie kolejne, ale całościowo się broni całkiem nieźle (chociaż zakończeniem byłem zawiedziony i było mi Vuka najnormalniej żal).

Księga Jesiennych Demonów to zdecydowanie najlepsze, co wyszło spod jego ręki. A Czarne Motyle do dzisiaj siedzą gdzieś z tyłu głowy.

Popiół i kurz - mocno przereklamowane, ale przyzwoite. Jednak na Zajdla nie zasługiwało.

Wypychacz zwierząt - dobry, ale do KJD jednak się nie umywa

Hel 3 - dramatycznie słaby

Azyl - stoi na półce i czeka w kolejce

Achaja zaś ... Pierwszy tom całkiem przyjemny, szybko się czytało, ale im dalej w las tym gorzej. Trzeci to już wyraźnie pisane na siłę zakonczenie.
Old 04-06-18, 22:46   #1268
Yassmine
Perwers

Miasto: Na krańcu mapy.

Cytat:
Napisał Dopefiend Zobacz post
"Czerwony pająk" godny polecenia?
Mi się bardzo podoba, mój tata czytał wcześniej i twierdzi, że to najlepsza część z czterech.

Jeśli twoja najlepsza przyjaciółka mówi do twojego chłopaka: "Masz przerąbane ona jest taka trudna", to możesz mieć pewność, że w pojedynczym namiocie, z braku miejsca spaliby na jeźdźca.
Yassmine jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-18, 19:30   #1269
Raine
Administrator

Miasto: ---

Cytat:
Napisał Zebraa Zobacz post
Teraz czytam Achaje Ziemiańskiego i zastanawiam się jak książka może być tak brutalna i tak dziecinna jednocześnie.
Pierwszy tom jest "surowy" ale faktycznie wyjątkowo brutalny. Scena torturowania Achai do dzisiaj mi się odbija czkawką. Ogólnie oceniam jednak Ziemiańskiego in plus, bo wyobraźnię ma prawie jak Sapek, z tym że (chyba) nie chleje podczas pisania.

Skończyłem ostatni dostępny tom sagi Cornwella (oczywiście w oryginale, bo przetłumaczą brakujące tomy pewnie po 2035 ) i powoli przymierzam się do "Maestro" Kąckiego.

To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.

Regulamin Forum.
Raine jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-18, 19:40   #1270
lee
Seksualnie Niewyżyty

Miasto: Szczecin

"Historia Japonii" - Conrad Totman.

Opasła, szczegółowa, nudna. Podręcznik akademicki dobry raczej dla osób, które historię tego kraju bardziej znać "muszą" niż "chcą".
Zmęczyłem z przyzwoitości bo historię Japonii znałem słabo. Teraz znam za dobrze.
Nie polecam.
Old 08-06-18, 10:01   #1271
Novaja
Świntuszek

Miasto: Bydgoszcz

Ja pożarami książki, więc gdybym miała pisać po każdej przeczytanej mogłabym zaspamić wątek

Ostatnio "do śniadania" czytałam zbiór opowiadań Kinga "Dom złych snów". Dwa dni temu skończyłam "Potem..." Musso i zaczęłam "Wrócę po ciebie" tego samego autora.

Ogólnie jestem chora jak nie mam czego czytać, a wachlarz gatunkowy mam spory.
Novaja jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > Inne > OFF-TOPIC > Fun-room

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania