W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

...Porady mechanika.

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Nolaan

    ...Porady mechanika.

    Albo w ogóle kogoś kto się zna na samochodach.
    Mam taki problem z autem, które zostało po moim tacie. Nasz Passat Kombi, ten co kraty z przodu nie ma, tylko jednolitą mordę, od kiedy ojca nie ma stał dłuższy czas w ogóle nie ruszany. Kiedy w końcu go przepaliłem zaczął się strasznie szybko grzać. a nie powinien. I teraz nie wiem czy od długiego stania nie nawaliła pompa, czy coś innego w nim nie siadło, czy to może przejściowy problem jest. Pali normalnie, oleju też mu nie brakuje, płyn w chłodnicy jest, bo sprawdzam zawsze przed uruchomieniem. Znacie się cośkolwiek na tym? Bo szkoda grata żeby się zmarnował. Chcę go powoli, własnym sumptem doprowadzić do ładu, bo ojciec trochę go zapuścił, ale boję się że coś mogę poknocić z racji niiewiedzy. A nie mam się kogo spytać, bo nie znam nikogo, kto by się dobrze znał na tych sprawach. Jak możecie to poratujcie.
  • Stela7
    Tygryska
    • Aug 2009
    • 985

    #2
    Może pasek od alternatora sprawdz...sam alternator...czy płyn chłodzący silnik jest...może to być zwiastun padnięcia uszczelki pod głowicą...radze się poradzić specjalisty...ja jako kobieta-bolid moge tylko przypuszczać
    "Miłość mierzy się potrzebą obecności"

    Skomentuj

    • _mike
      Banned
      • Aug 2007
      • 820

      #3
      W moim bolidzie też się szybko nagrzewa, ale akurat mi to się podoba, bo nie muszę długo czekać na ogrzewanie a lubie mieć ciepło w samochodzie.

      Wiem tylko, że mam wypaloną uszczelkę pod głowicą. Pobiera mi znaczne ilości płynu chłodniczego i troche pluje olejem już. Nie chce mi się tej uszczelki ogarniać póki co, ale w Twoim przypadku bym od tego zaczął.

      Skomentuj

      • fidien_!
        Seksualnie Niewyżyty
        • May 2009
        • 314

        #4
        Mike samochody nowszej generacji nagrzewają wnętrze już po kilku minutach jazdy, nie potrzebują nawet pełnego nagrzania się silnika..

        Wiec takie rzeczy jak robisz są po prostu zbędne choć można by było to nazwać nie szanowaniem sprzętu A i tak wydajesz zbędną kasę na olej i płyn
        Było, może i było. Ale minęło

        Skomentuj

        • _mike
          Banned
          • Aug 2007
          • 820

          #5
          Napisał fidien_!
          Mike samochody nowszej generacji nagrzewają wnętrze już po kilku minutach jazdy, nie potrzebują nawet pełnego nagrzania się silnika..
          Ale ja mam starszej generacji!

          Skomentuj

          • fidien_!
            Seksualnie Niewyżyty
            • May 2009
            • 314

            #6
            Napisał _mike
            Ale ja mam starszej generacji!

            To zainwestuj w termofor

            Lub zmień auto Bo moje choć słabsze to szybciej grzeje
            Było, może i było. Ale minęło

            Skomentuj

            • _mike
              Banned
              • Aug 2007
              • 820

              #7
              Napisał fidien_!
              Lub zmień auto
              Jakby Twoja dziewczyna wolno dochodziła do orgazmu też byś ją zmienił? Kocha się mimo wszystko.

              Skomentuj

              • fidien_!
                Seksualnie Niewyżyty
                • May 2009
                • 314

                #8
                No dobrze, z tym się zgodzę
                Było, może i było. Ale minęło

                Skomentuj

                • SHADOW
                  Ocieracz
                  • May 2005
                  • 146

                  #9
                  Ja bym radził spytac sie na jakims forum WV

                  Skomentuj

                  • Nolaan

                    #10
                    Nie chce mi się. Już na tylu zbędnych forach jestem zalogowany, że mnie na sam widok formularza rejestracji odrzuca na kilometr od klawy.

                    Skomentuj

                    • glizdziarz
                      Banned
                      • Sep 2005
                      • 1981

                      #11
                      Może masz padnięty termostat, który zaciął się w pozycji "ZAMKNIĘTE" i chodzi wtedy na tzw małym obiegu. Sprawdziłbym to przede wszystkim. Możesz to zrobić ręcznie. Jak odpalisz autko to po 2-3 minutach sprawdź czy wąż górny idący do chłodnicy jest ciepły. Jeśli będzie zimny lub lekko ciepły a w autku nagrzewnica daje solidne ciepełki to masz padnięty termostat. A wskaźnik temperatury co pokazuje??

                      Skomentuj

                      • Nolaan

                        #12
                        Jak chodzi na wolnych obrotach to nic, ale starczy lekko dać mu w gaz w trasie, zaraz mu temperatura skacze.

                        Skomentuj

                        • glizdziarz
                          Banned
                          • Sep 2005
                          • 1981

                          #13
                          Może być zamulona chłodnica. Zobacz czy z przodu chłodnicy nie masz czegoś włożonego co by odcinało dopłym powietrza do niej. Czasem jak są mrozy to w satrszych autkach ludziska wkładali przed chłodnicę różne wkładki żeby dogrzać silnik. Zwłaszcza jak wentylator do chłodnicy był stale napędzany z paska od alternatora i pompy wodnej.

                          Skomentuj

                          • Tajger
                            Erotoman
                            • Jun 2007
                            • 403

                            #14
                            Napisał Nolaan
                            Albo w ogóle kogoś kto się zna na samochodach.
                            Mam taki problem z autem, które zostało po moim tacie. Nasz Passat Kombi, ten co kraty z przodu nie ma, tylko jednolitą mordę, od kiedy ojca nie ma stał dłuższy czas w ogóle nie ruszany. Kiedy w końcu go przepaliłem zaczął się strasznie szybko grzać. a nie powinien. I teraz nie wiem czy od długiego stania nie nawaliła pompa, czy coś innego w nim nie siadło, czy to może przejściowy problem jest. Pali normalnie, oleju też mu nie brakuje, płyn w chłodnicy jest, bo sprawdzam zawsze przed uruchomieniem. Znacie się cośkolwiek na tym? Bo szkoda grata żeby się zmarnował. Chcę go powoli, własnym sumptem doprowadzić do ładu, bo ojciec trochę go zapuścił, ale boję się że coś mogę poknocić z racji niiewiedzy. A nie mam się kogo spytać, bo nie znam nikogo, kto by się dobrze znał na tych sprawach. Jak możecie to poratujcie.

                            co znaczy strasznie grzać , zaczyna gotować wodę na postoju czy co ? , może masz zacięty/spalony termostat i nie otwiera obiegu wody , ale w takim razie nie działała by też nagrzewnica w samochodzie ...


                            sprawdził bym jeszcze czy chłodnica jest drożna

                            pytanie benzyniak czy djezel ?

                            Napisał _mike
                            chce mi się tej uszczelki ogarniać póki co, ale w Twoim przypadku bym od tego zaczął.
                            *******icie hipolicie , jak sprawdzić w bardzo łatwy sposób czy uszczelka pod głowica jest cała ? proszę

                            1-wszy sposób, sprawdzić czy wg jest płyn chłodniczy , (jak nie ma to dolać i zapalić silnik jak będzie znikac bez końca znak że uszczelka jest wypalona

                            2-gi , sprawdzić czy jest płyn chłodniczy , jak jest to sprawdzić czy nie ma w nim oleju ...

                            uszczelka ta nie ma praktycznie żadnego wpływu na przegrzewanie sie silnika
                            I Dont Really Knows What "sorry" means

                            Skomentuj

                            • Nolaan

                              #15
                              No, panowie, wyczilujcie z deka. To nie ma być temat o miotaniu na siebie bluzgów tylko o problemach motoryzacyjnych
                              Grat to benzyniak, 1.8 bez turbo, jeśli to robi różnicę. Dzięki za porady. Poszukam, pogmeram i jak będę wiedział co i jak to wpadnę znowu po doradztwo jak to naprawić żeby nie rozpiżyć silnika
                              Peace.

                              Skomentuj

                              Working...