W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Ulubiony samochód

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • 495f50
    Perwers
    • May 2011
    • 1118

    Kurde, w życiu nie pomyślałbym, że 993 będzie tańsze od 930... Tym bardziej, że 930 widuję ciut częściej.

    Zawsze można kupić w sensownej cenie Porsche 912

    Co do 996, na początku średnio mi się podobało, ale potem zaczęło. 997 za to na początku mi się podobało, ale po liftingu przestało Najnowszego 991 bym nie chciał...

    Skomentuj

    • for-fun
      Seksualnie Niewyżyty
      • Sep 2010
      • 290

      930? Myśle, że widujesz turbolooki a nie prawdziwe 930 ( często mylone ) Numer 930 jest zarezerwowany dla turbo, które jednak jest sporą rzadkością. Ale nawet 911 sc czy standardowe z lat 80tych rośnie mocno w cenę i powoli zaczynają przebijać 993 w częstszych wersjach (oczywiście nie mówię o turbo, bo to generalnie cenne auta). Ale 993 też już chyba osiągnęło poziom odbicia i raczej nie będzie tanieć, zwłaszcza, ze 996 nie odniosło sukcesu i to raczej ono będzie robiło w rodzinie za "chłopca do bicia"
      Z sensowną ceną 912 tez umysł dyskutował. Pamiętaj, ze 912 było "tanie" więc...mniej szanowane i mniej ich przetrwała. Generalnie 912 w dobrym stanie wcale nie ustępuje specjalnie ceną 911 z porównywalnych roczników, choć jeszcze można trafić je w dobrych pieniądzach.. To samo zresztą dotyczy 914 które kiedyś traktowano jak brzydke kaczątko a teraz spróbuj kupić ładną sztukę poniżej 30-40 tys. Na razie najtańszą opcją na posiadanie Porsche jest wciąż jeszcze niedocenione w Polsce 924 n/a (na zachodzie już mocno drożeje) czy 944 n/a, potem ładne sztuki 928 do s3 włącznie i 968.
      "Wszystkich kobiet nie przelecisz, ale próbować trzeba" -cesarz Waldemar I Łysiak

      Skomentuj

      • 495f50
        Perwers
        • May 2011
        • 1118

        Aaaa kurde... ja byłem przekonany, że cała ta seria ma oznaczenie fabryczne 930 To w takim razie jaki kod fabryczny mają te modele non-turbo? Bo 901 to chyba tylko te najstarsze?



        Co do 912, wspomniałem o nim bo też był ostatnio artykuł w Classic Auto, i wycieniają je tam znacznie taniej od 911 serii 901
        0statnio edytowany przez 495f50; 09-01-12, 22:41.

        Skomentuj

        • for-fun
          Seksualnie Niewyżyty
          • Sep 2010
          • 290

          Od serii 901 tak. Dlatego ze 901 to tylko kilkaset sztuk wyprodukowanych przed protestem Peugeota (podali Porsche do sądu o oznaczenie z 0 w środku ) Potem był już 911. Dla non-turbo nie wyróżniono fabrycznych oznaczeń, co oznacza, ze od '63 do '84 były tylko 911, potem do '89 - 911 carrera (wtedy połączono na stałe nazwę carrera z modelem 911. Wcześniej to oznaczenie nosiły szczególne modele np. legendarna carrera 2,7 RS czy carrera RSR. Natomiast w '75 dla turbin, najpierw 3 potem 3,3litrowych zarezerwowano oznaczenie modelowe 930. A od '89 wprowadzono linię 964 gdzie dla turbiny zarezerwowano oznaczenie modelowe 965 Troszkę to porąbane, ale trzeba wziąć pod uwagę, ze w '72 Porsche bardzo poważnie myślało o końcu produkcji 911 i projektowało już 928, które weszło do produkcji w '77 lecz nigdy nie zdołało zająć miejsca 911, więc numeracja modeli musiała sie lekko pozmieniać
          "Wszystkich kobiet nie przelecisz, ale próbować trzeba" -cesarz Waldemar I Łysiak

          Skomentuj

          • 495f50
            Perwers
            • May 2011
            • 1118

            To, że nazwę 901 wycofano z powodu protestu Peugeota wiedziałem, aczkolwiek zwykle gdy mówię o tej generacji 911, dopisuję w nawiasie to "901" żeby było od razu wiadomo o co mi chodzi Do tej pory robiłem tak tez z 930, ale chyba muszę przestać

            Swoją drogą, strasznie to "dzikie", jeśli jest tak jak mówisz i wolnossące 911 po 901 a przed 964 nie mają kodu fabrycznego...

            Skomentuj

            • for-fun
              Seksualnie Niewyżyty
              • Sep 2010
              • 290

              Mają 911 zauważ, że turbo jest produkowane od '75 i zostało zaprojektowane po 924 i 928 a przed 931(924 turbo ) Po prostu przed '75 były wyłącznie wolnossaki, więc było tylko 911 z oznaczeniem roku w sumie to tylko 10 lat Czyli mniej wiecej tyle ile produkowane było 996 czy 997 a facelifty robiło sie wtedy rzadziej znacznie rzadziej
              "Wszystkich kobiet nie przelecisz, ale próbować trzeba" -cesarz Waldemar I Łysiak

              Skomentuj

              • 495f50
                Perwers
                • May 2011
                • 1118

                OK, czaję No dobra... chyba się będę zbierać już powoli, więc dzięki za dyskusję i trzymaj się, do następnego

                Skomentuj

                • for-fun
                  Seksualnie Niewyżyty
                  • Sep 2010
                  • 290

                  Spox...ja tez spadam bo rano trzeba popracować
                  "Wszystkich kobiet nie przelecisz, ale próbować trzeba" -cesarz Waldemar I Łysiak

                  Skomentuj

                  • 495f50
                    Perwers
                    • May 2011
                    • 1118

                    Napisał for-fun
                    A właśnie zacząłem polowanie na stalowy niklowany model 911 ( jest taka promocyjna seria limitowana dla klientów Porsche Centrum). Mam już Panamerę z tej serii więc nie zmartwiłoby mnie 911
                    Na niemieckim eBayu można kupić chromowane modele Porsche 356 No. 1 Co prawda są to "tylko" Maisto, więc bez rewelacji, ale zawsze to jakaś ciekawostka. No i nie są jakoś koszmarnie drogie, zresztą te 356 uważane są za jeden z bardziej udanych modeli Maisto

                    Skomentuj

                    • for-fun
                      Seksualnie Niewyżyty
                      • Sep 2010
                      • 290

                      Ciekawe, może kiedyś A na razie kusi mnie to http://allegro.pl/porsche-911-carrer...html?source=oo
                      "Wszystkich kobiet nie przelecisz, ale próbować trzeba" -cesarz Waldemar I Łysiak

                      Skomentuj

                      • 495f50
                        Perwers
                        • May 2011
                        • 1118

                        Niezły Choć, jak wspominałem, generacja 991 nie jest moim faworytem

                        Skomentuj

                        • for-fun
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Sep 2010
                          • 290

                          Pamiętam, ale sam model ciekawy Mam już podobną Panamerę więc próbuje skompletować
                          "Wszystkich kobiet nie przelecisz, ale próbować trzeba" -cesarz Waldemar I Łysiak

                          Skomentuj

                          • 495f50
                            Perwers
                            • May 2011
                            • 1118

                            Przypomina mi to trochę te małe modeliki Ferrari z Shella, będące zarazem breloczkami - miałem przy kluczach takie srebrne 330 P4

                            Skomentuj

                            • for-fun
                              Seksualnie Niewyżyty
                              • Sep 2010
                              • 290

                              Troszkę podobne. Zreszta te shellowskie wzorowane były na wcześniejszych bBurago (z tej serii mam 959)
                              "Wszystkich kobiet nie przelecisz, ale próbować trzeba" -cesarz Waldemar I Łysiak

                              Skomentuj

                              • 495f50
                                Perwers
                                • May 2011
                                • 1118

                                Aaaa właśnie... fakt, Bburago też miało coś takiego, choć na żywo nigdy tych "sreberek" z Bburago nie widziałem

                                959 jest boskie Miałem szczękę na podłodze jak przeczytałem, że ramiona felg były puste w środku dla ograniczenia masy nieresorowanej

                                Skomentuj

                                Working...