W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Co to dojrzalosc?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boss
    Świętoszek
    • Sep 2006
    • 13

    #16
    No proszę, wspólnie forumowicze ułożyli piękną definicję. Myślę jednak że dojrzałość tą oczywiście społeczną, psychiczną można porównać do pojęcia nie skończoności w matematyce. Tak naprawdę nigdy nie osiągniemy takiej dojrzałości żeby móc powiedzieć "Już bardziej dojrzały nie będę" ponieważ dojrzałość ściśle łączy się z doświadczeniem życiowym a nowe doświadczenia zdobywamy codziennie do końca życia. Wszystko (bynajmniej większość) to co napisaliście wyżej jest piękne i ma sens. Nie trzeba mądrych i skomplikowanych słów aby to opisywać ale pamiętajmy że mimo to iż o tym wiemy to nigdy nie będziemy dojrzali na "maksa"

    Przepraszam za nadużywanie słowa dojrzałość ale jak by się zastanowić jakim innym słowem można je zastąpić?

    Skomentuj

    • upocone jajka
      Banned
      • May 2009
      • 5151

      #17
      Napisał boss
      ...ale pamiętajmy że mimo to iż o tym wiemy to nigdy nie będziemy dojrzali na "maksa"
      w takim razie powiem inaczej, w wieku w którym zdałem sobie sprawe że jestem juz dojrzały wiedziałem że bardziej juz nie bede, zycie pokazało że miałem racje

      Skomentuj

      • brzoskwineczka
        Perwers
        • Sep 2009
        • 824

        #18
        Moim zdaniem dojrzałość to gotowość wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i innych. Nie jeżdżąc po pijaku i siedząc w ciupuie bo się kogoś rozjechało lub zabiło wszystkich pasażerów swojego auta na drzewie, ale dojrzałość przez umiejętność i chęć zaopiekowania się młodszym rodzeństwem jak rodziców nie ma w domu, dojrzałość czyli chęć i umiejętność podjęcia ważnych decyzji w swoim życiu, takich które wzorują na przyszłość. A przede wszystkim dojrzałość to odpowiedzialne przyjęcie własnego lub bliskiej osoby dziecka, zaopiekowanie się nim, pomoc, wsparcie dla matki i dziecka.
        Nie ważne ile się ma lat, moja koleżanka miałąm około 6tki rodzeństwa na głowie jeszcze nim skończyła podstawówkę bo ojciec w pracy a matka pijana. Znajomy akceptuje i pomaga jak może przy dziecku swojej dziewczyny, które traktuje jak własne. To jest dojrzałość. Dojrzałośc nie ma wieku.
        ...:::tylko spokój może nas uratować:::...

        "Postępujemy tak, bo uważamy, że nasze błędy lepiej jest ukryć pośród masy innych. Tak jak grzech lepiej ukryć wśród wielu innych grzechów." prof. J. Bralczyk

        Skomentuj

        Working...