FORUM EROTYCZNE - BEZTABU

FORUM EROTYCZNE - BEZTABU (http://beztabu.com/index.php)
-   Ciąża: dylematy i pytania. (http://beztabu.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Seks po porodzie (http://beztabu.com/showthread.php?t=9131)

Away 13-06-13 20:41

gdzieś chyba Dajeczka pisała, że w przypadku jak jest pocięta przy porodzie to i anal odpada.

sinusoida 13-06-13 21:02

away dobrze napisała. jak są szwy to w żadną dziurkę.

ja miałam cesarkę i z tego co zrozumiałam to tylko waginalny zabroniony, bo chodzi, że tam się wszystko goi i przez 2-4
tygodnie są krwawienia. taka mega miesiączka, tylko nie można tamponów stosować, bo organizm się oczyszcz z tkanek też i musi być wypływ jak największy, bez przetrzymywania tych strzępków w pochwie... nienawidzę podpasek, więc wspominam te tygodnie traumatycznie ;)

daj_mi 15-06-13 22:46

Analny w czasie ciąży i po jest niewskazany ze względu na o wiele większe ukrwienie tamtych terenów i wyższą skłonność do infekcji, nie ma powodów mechanicznych (chyba, że było cięcie), tylko zapobieganie infekcjom i ranom.

Także nawet anal jest ciężki (nawet w czasie ciąży), ale na szczęście nie niemożliwy ^^

fan_dupeczek 16-06-13 13:59

Rozumiem, że z autopsji odpowiadasz? ;)

daj_mi 16-06-13 16:43

A co ja tam wiem :yawn:
Ale faktem jest, że trzeba uważać bardziej.

Margo82 18-06-13 17:54

Po pierwszym porodzie odczekałam pięć tygodni, po drugim już po czterech tygodniach.

Anka85 12-10-13 23:30

Po porodzie bardzo długo nie mogłam się pozbierać. Spadek libido to jedno, ale do tego doszły problemy finansowe co się wiązało z marudzeniem faceta i ogólnie niefajną sytuacją. Rozmawialiśmy o tym nieraz i przyznawałam mu się, że źle się z tym czuję bo wiem, że on, jako facet, miałby ochotę na seks, a ja w ogóle. Trwało to ok. 3 lat, ale jak powiedziałam, to nie tylko poród ale i inne rzeczy się na siebie nałożyły.
Tzn. oczywiście był seks, ale bardzo mizerny, z mojej strony wymuszony.
Dziecko podrosło, pojawiło się zabezpieczenie materialne, mąż przestał na mnie warczeć a ja na niego i wszystko się poprawiło. W zasadzie jest prawie jak przed ciążą.
Cierpliwości. Dużo cierpliwości i miłości.

daj_mi 13-10-13 09:49

No dobra, przyznam się.
W 13 dniu po porodzie nie wytrzymałam i ujeżdżałam T. jak wściekła :redface:

fan_dupeczek 13-10-13 10:23

Mamy Cię pochwalić czy zganić? ;)
Bo ja to nie mam zbytniego rozeznania w tych połogach, ile TRZEBA, ile powinno się czekać?
Czytałem o specjalnym programie wprowadzonym we Francji po 1. WŚ, w którym to położne i akuszerki uczyły młode mamy jak dbać o siebie i jak ćwiczyć żeby jak najszybciej móc wrócić do akt. seks. (ofkoz zachodzić w ciążę i rodzić nowych Francuzików, po wojnie mieli deficyt ;) ).

Outlaws13 15-10-13 20:50

w czwartym tygodniu poszlo.....

PeggyBrown88 16-10-13 22:24

Ja po porodzie miałam niesamowitą i nieustającą ochotę na seks, z tego co pamiętam to ok. 2 tygodnie czekałam. Możliwe, że to przez to, że miałam cesarkę i dosyć szybko wróciłam do formy.

daj_mi 17-10-13 20:19

Cytat:

Napisał fan_dupeczek (Post 1056244)
Mamy Cię pochwalić czy zganić? ;)
Bo ja to nie mam zbytniego rozeznania w tych połogach, ile TRZEBA, ile powinno się czekać?
Czytałem o specjalnym programie wprowadzonym we Francji po 1. WŚ, w którym to położne i akuszerki uczyły młode mamy jak dbać o siebie i jak ćwiczyć żeby jak najszybciej móc wrócić do akt. seks. (ofkoz zachodzić w ciążę i rodzić nowych Francuzików, po wojnie mieli deficyt ;) ).

Teoretycznie powinno się czekać sześć tygodni. Masakra, w życiu bym tyle nie dała rady :yawn:

truskawka313 06-11-13 20:43

Teoretycznie trzeba czekać...tylko,że nie czekamy tak długo. U mnie po 4 tygodniach już nie mogłam...ale o chyba indywidualne poglądy każdej z Pań po porodzie.

lawlessness 05-02-14 07:30

Na świeżo ze szkoły rodzenia. Po fizjologicznym porodzie bez nacinania krocza, pęknięć czy innych powikłań po 10 dniach można. Po tym czasie wstępnie zwija się macica i uspakajaja dolegliwośći poporodowe.

daj_mi 11-03-14 13:15

No wiedziałam, że nie mogłam zbłądzić w tej kwestii :twisted:

Niusia 15-04-14 18:20

Jestem 3 miesiące po porodzie.Poród siłami natury z nacięciem krocza.Czekałam tak naprawde aż minie krwawienie.I nie będzie bolało.Czyli u mnie to było po 3 tygodniach.Bo już nie mogłam wytrzymać.Zero bólu;)).
To zależy dużo od psychiki kobiety i od strachu że będzie bolało;/.Na pewno mężczyzna powinien być czuły i delikatny.

wiarus 15-04-14 19:41

Miesiąc po porodzie zafundowano mi twarzowe ubranko, w maskujących barwach.
W ten sposób czekałem okrągłe 5 miesięcy. Dwa lata to dla mnie horror !

rimmingator 15-04-14 23:52

Cytat:

Napisał Anka85 (Post 1056236)
Po porodzie bardzo długo nie mogłam się pozbierać. Spadek libido to jedno, ale do tego doszły problemy finansowe co się wiązało z marudzeniem faceta i ogólnie niefajną sytuacją. Rozmawialiśmy o tym nieraz i przyznawałam mu się, że źle się z tym czuję bo wiem, że on, jako facet, miałby ochotę na seks, a ja w ogóle. Trwało to ok. 3 lat, ale jak powiedziałam, to nie tylko poród ale i inne rzeczy się na siebie nałożyły.
Tzn. oczywiście był seks, ale bardzo mizerny, z mojej strony wymuszony.
Dziecko podrosło, pojawiło się zabezpieczenie materialne, mąż przestał na mnie warczeć a ja na niego i wszystko się poprawiło. W zasadzie jest prawie jak przed ciążą.
Cierpliwości. Dużo cierpliwości i miłości.

3 lata z zycia sexualnego wyjete. Choc pewnie i przed ciaza byla lipa, jak to czytam. Jak ktos lubi sex to zyc bez niego nie moze no matter what. A jak ktos nie ma potrzeby wspolzycia to za****sty z niego lovelas...

Zasadzilbym ci kopcura w postaci pozwu rozwodowego po kilku miesiacach takiej sytuacji...

Eee wszyscy tu pisza o orzerwie. A mkzna w dupe brac szybciej???

teede 01-10-16 19:11

rimm jak czytam takie posty to wiem ze mam do czynienia z kimś na poziomie gimbazy - bez obrażania gimnazjalistów ;]

Żartuje oczywiście. ... Każdy ma swoje podejście i chwała mu za to. Moja żona tez po porodzie nie chciała - ale dawała. O tym ze nie chciała dowiedziałem się jakieś 3 lata po porodzie.

lady__in__red 01-10-16 20:35

Zazdroszcze Wam... ja jestem dwa miesiące i nawet myśleć o tym nie mogę :(
Tragedia... chyba czeka mnie operacja :(

lemur123 02-10-16 11:55

U nas po pierwszym porodzie to było chyba jakieś 3 tygodnie, ale po drugim już ponad 4. To dlatego, że żona nie czuła się komfortowo z tym jak Tam wygląda, bo rodziła bez nacinania i było więcej szwów pozakładanych. Za to przed porodem kochaliśmy się prawie do samego końca, wiadomo tylko, że bez szaleństw.

Sumiko 03-10-16 11:40

Po pierwszym porodzie przez miesiąc dochodziła do siebie. Po drugim już po tygodniu byłam gotowa do akcji :)

A przy obu ciazach non stop byłam napalona i już mi tak zostało :D

Ale ogólnie nie ma reguły! Każda kobieta jest inna, każda ciąża jest inna, każdy poród jest inny....

daj_mi 03-10-16 22:22

Cytat:

Napisał lady__in__red (Post 1201119)
Zazdroszcze Wam... ja jestem dwa miesiące i nawet myśleć o tym nie mogę :(
Tragedia... chyba czeka mnie operacja :(

Lady, ale blokada jest w głowie czy tam na dole..?

U mnie po drugim porodzie wróciliśmy do aktywności 16 dni od porodu.
Pewnie zaczęlibyśmy wcześniej, ale musieliśmy na zmianę siedzieć z bobasem w szpitalu i zwyczajnie nie było jak i kiedy.

Seks jest dla nas mega ważny i bardzo, bardzo nas do siebie zbliża. Głównie dla mnie ważny w sumie :yawn:
Teraz przy dwóch dzieciakach robimy to rzadziej, bo zmęczenie, brak czasu itd. Ale nadal jest to meeeega przyjemne.
Chociaż znowu "coś" mi się tam przestawiło i niezmiennie wciąż po bzykaniu krwawię :rolleyes:

lady__in__red 04-10-16 07:38

Daj_mi szwy mi się rozeszły i blizna jest bardzo kłopotliwa. Planujemy z lekarzem wycięcie tej blizny w przyszłości.
No i libido zerowe.:(

daj_mi 05-10-16 00:20

O rany, to faktycznie masakra, bardzo mi przykro :(
A chociaż jakieś zabawy paluszkowe, oral? Cokolwiek? :(

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:13.