W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Tabletki - ogólna dyskusja

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • true_ann
    Ocieracz
    • Feb 2005
    • 111

    #16
    ale na plastry tez narzekaja.. a musza byc tabletki? ja sie ciagle zastanawiam nad tabletkami i sama juz nie wiem... znam pare ktora stosuje gumki i globulki dopochwowe juz rok, dziecka nie maja wiec moze i ja z moim mezczyzna sie skusimy na te metode, zwlaszcza ze nie widzimy sie na codzien

    Skomentuj

    • Heyah
      Świętoszek
      • Apr 2005
      • 10

      #17
      Globulki smieszna sprawa dziewczyna dostala na to recepte ale jeszcze ich nie widzialem : ) Jak by ktos mial opis jak dzialaja one i w jaki sposob dzialaja jak antykoncepcja to prosze napisac : )

      Skomentuj

      • Bender
        Administrator
        • Feb 2005
        • 3026

        #18
        Link do Google.pl
        Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
        Billy Crystal

        Skomentuj

        • misia_pysia

          #19
          Ja tam co do tabletek, plastrów nie mam co do gadania zbytnio, bo nie stosuję (jak narazie). Ale mam takie pudełeczko z plastrów Schering ... i ponoć są bardzo dobre. Miałam też z Diane 35 chyba ale o tej pani to nic nie wiem
          0statnio edytowany przez Gość; 18-04-05, 21:48.

          Skomentuj

          • Astaroth
            Świntuszek
            • Feb 2005
            • 75

            #20
            Harmonet cena ok 30 zeta zalezy od apteki biore juz 2 opakowanie i nie mam zadnych skutkow ubocznych. ( moje zachowanie troche sie zmienilo jkas bardziej agresywn jestem ostatnio , ale nie wiem czy to od tego czy nie )

            Skomentuj

            • Bender
              Administrator
              • Feb 2005
              • 3026

              #21
              w takich przypadkach zalecana jest dodatkowa metoda ochronna az do zakonczena opakowania - skutecznosc poprostu spada. Ale przecie sa proste metyody na pamietanie - np ustawienie alarmu w telefonie na 23 codziennie i juz po sprawie :]
              Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
              Billy Crystal

              Skomentuj

              • gosia85
                Świętoszek
                • Apr 2005
                • 33

                #22
                dziewczyna przed zaczeciem brania tabletek powinna isc do lekarza zrobic wszystkie badania na krzepnięcie krwi, CRP, Astat, Alat i wszystkie hormony i dopiero dobrac dla niej odpowiednie

                Skomentuj

                • MetroBoy
                  Świntuszek
                  • May 2005
                  • 56

                  #23
                  hmmm mam takie pytanko czy jet tu jakas dziewczyna ktora ma sklonnosci do tycia i po wzieciu tabletek nieprzytyla wiecej?? jakie to byly tabletki??
                  Kim jestem?

                  Kims kto wie o Tobie wszystko patrzac Ci w oczy...

                  Skomentuj

                  • maleństwo
                    Świętoszek
                    • May 2005
                    • 5

                    #24
                    Witam! Od 4 miesięcy biore Logest i jestem zadowolona. W ogóle nie przytyłam, plamienie wystąpiło tylko przy 1 opakowaniu, do skutków ubocznych moge zaliczyć: senność przez 1 miesiąc brania tabletek oraz .. płacz.. Odkąd biore pigułki jakoś łatwiej mnie do płaczu doprowadzić (zapewne to przez gospodarke hormonalną) ale poza tym wszystko ok. Jeśli zapomni sie wziąć 1 pigułki i nei upłynęło 12 godzin to należy ja zażyc jak najszybciej i kolejną przyjąć o zwykłej porze. Ochrona antykoncepcyjna zostaje zachwana. Gdy minie 12 godzin to przez kolejny tydzien nalezy stosować dodatkową metodę antykoncepcji. Wszystko jest w ulotce. A propos badan to chodzę do swietnej Pani ginekolog i powiedziała mi ona, iż badania na krzepliwość krwi wykonuje się po 3,4 miesiacach od brania tabletek wiec zapewne przy najblizej wizycie będe musiała je zrobić .Pozdrawiam

                    Skomentuj

                    • Singrid
                      Świętoszek
                      • May 2005
                      • 9

                      #25
                      Witaj, ja brałam właśnie logest przez ponad rok, nie przytyłam wcale podczas brania, nawet troszke schudlam. Niestety kilka kilogramów mi przybyło po odstawieniu tabletek :-( Inne skutki uboczne.. jak już ktoś pisał senność i najgorsze - spadek libido, czyli mniejsza chęć na seksik. pozdrawiam

                      Skomentuj

                      • esterka
                        Świętoszek
                        • May 2005
                        • 37

                        #26
                        Ja mam w sumie pytanko ... Bo chciałabym zacząć coś brać ( skłaniam się ku plasterkom ) bo wybieramy się na wakacje na przełomie lipiec/sierpień. I kiedy by trzeba było zacząc brać, żeby dało skutki i co by bylo najlepsze ?? I czy można tak np. brać przez wakacje, a potem przestać :> No i jedno pytanie dla pewności XD I czy wtedy meno może bez niczego we mnie ... :>
                        " Szampon wylany na podłogę grozi śmiercią lub trwałym kalectwem! Wylany na głowę jest bardzo pożyteczny! "

                        Skomentuj

                        • Bender
                          Administrator
                          • Feb 2005
                          • 3026

                          #27
                          Plasterki dzialaja na tej samej zasadzie jak tabletki, tylko sposob ich dostarczania organizmowi jest inny. Tabletki dzialaja juz od pierwszej sztuki - jak zaczniesz brac jestes juz bezpieczna. A jakie widzisz przeciwwskazania zeby nie odstawiac? Wszystko mozesz przerwac w dowolnym momencie - to jedna z cech antykoncepcji aby byla odwracalna (odstawiajac tabletki juz pierwszym cyklu jestes znowu plodna, czasem jest to 2 cykl - tak jest w zdecydowanej wiekszosci przypadkow). Jesli to zaufany partner i pewnas jego zdrowia to czemu nie? Tabletki (plasterki) maja wieksza skutecznasc od kondomow.
                          Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
                          Billy Crystal

                          Skomentuj

                          • esterka
                            Świętoszek
                            • May 2005
                            • 37

                            #28
                            No to fajnie Dzięki bender Tylko jeszcze została jedna część pytanka Czy on może sobie tak we mnie bez niczego, ale już wszystko wiem Idę sobie dalej poczytać Baj :*
                            " Szampon wylany na podłogę grozi śmiercią lub trwałym kalectwem! Wylany na głowę jest bardzo pożyteczny! "

                            Skomentuj

                            • Rojza Genendel

                              Pani od biologii
                              • May 2005
                              • 7704

                              #29
                              Esterko,
                              ja bym ci na wakacje letnie plasterków nie polecała, bo:
                              - skóra się moze odparzyć
                              - pocisz się i korzystasz z basenu i innych kąpielisk, a klej w plasterkach bardzo mocny nie jest
                              - mogą powodować miejcowe odczyny kontaktowe
                              Polecałabym ci raczej pigułki lub minipigułki... a jeżeli jesteś zapominalska ;-) to zastrzyk Depo-Provera, który działa przez 3 miesiące.
                              Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                              Skomentuj

                              • esterka
                                Świętoszek
                                • May 2005
                                • 37

                                #30
                                Czytałam o zastrzyku, ale o tym nie ma mowy Wszelkie igły odpadają ... z ledwością powstrzymywałam się od płaczu na szczepieniach ... Myślę podobnie, że kitowo tak z palsterkiem na plaży zawalać i ta nietypowa opalenizna
                                " Szampon wylany na podłogę grozi śmiercią lub trwałym kalectwem! Wylany na głowę jest bardzo pożyteczny! "

                                Skomentuj

                                Working...