Czy warto stracić dziewictwo dopiero w noc poślubną?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • malinkaa7
    Seksualnie Niewyżyty
    • Jun 2006
    • 242

    #31
    Jeśli komuś to odpowiada jest bardzo wierzący to proszę bardzo. Jednak ja nie chciałabym czekać (i nie czekałam)do ślubu bo mimo ze sex nie jest najwazniejszy ma on wielkie znaczenie aby związek był naprawdę udany i spełniony..a po ślubie może być już za późno..rozczerowanie, odmienne potrzeby i marzenia.

    Skomentuj

    • Rojza Genendel

      Pani od biologii
      • May 2005
      • 7704

      #32
      Napisał ktos69
      Jesteś z facetem z miłości czy dla seksu? :>
      Z miłości do seksu ;-)
      Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

      Skomentuj

      • MaaN
        Świntuszek
        • Aug 2007
        • 94

        #33
        Jesli sie kochacie to proponuje przed slubem "sie sprawdzic". Moze sie okazac ze nie pasujecie do siebie pod "tym " wzgledem.A jak wiadomo milosc wiaze sie z sexem i musicie sie nawzajem zaspokajac.Stracenie dziewictwa w noc poslubna moze okazac sie bledem...

        Skomentuj

        • zyxwu
          Świętoszek
          • Sep 2006
          • 17

          #34
          Według mnie seks przed ślubem to nic złego. Można dzięki temu wiele dowiedzieć się o naszej drugiej połówce. Seks to dla mnie jedna z bardziej istotnych rzeczy w związku, dlatego chyba ciężko by mi było w związku z dziewczyną, która ma zupełnie inny temperament niż ja. Nawet, gdybym ją kochał do szaleństwa to w sytuacji gdy nie chciałaby się ze mną kochać lub co gorsze np. nienawidziła seksu to byłbym strasznie sfrustrowany. Z jednej strony ciężko by mi było zerwać z nią a z drugiej czułbym się lekko mówiąc niezaspokojony i już nie wiem co gorsze - trwać w takim związku czy się rozstać, bo i jedno i drugie rozwiązanie prowadzi do cierpienia. Jestem osobą wierzącą i też zastanawiałem się nad tym konfliktem pomiędzy chęcią spróbowania seksu a religijnymi zakazami, ale zdecydowałem się spróbować z osobą na której mi zależy i nie żałuję. Warto tutaj wspomnieć św. Augustyna, który zanim został świętym nieźle sobie poczynał w tej kwestii, zresztą jedną z jego ulubionych modlitw było krótkie zdanie "Boże obdarz mnie czystością...byle nie za szybko." Być może nieco je zmieniłem ale sens został zachowany. Pozdrawiam!

          Skomentuj

          • MaaN
            Świntuszek
            • Aug 2007
            • 94

            #35
            trzeba wybrac"mniejszy grzech".Lepiej sprubowac przed slubem ,aby sie nie okazalo ze nie potraficie siebie zaspokoic co moglo by doprowadzic do zdrady a chyba tego nikt nie chce

            Skomentuj

            • niewinna
              Świętoszek
              • Jul 2007
              • 6

              #36
              Napisał MaaN
              trzeba wybrac"mniejszy grzech".
              nie ma czegoś takiego jak mniejszy grzech. Grzech jest grzechem

              Skomentuj

              • marihuanaaaaa
                Ocieracz
                • Aug 2006
                • 181

                #37
                Nie wiem wydaje mi sie ze to indywidualna sprawa
                Teraz chodz tu do mnie poczuj sie swobodnie przy mnie bądz...

                Skomentuj

                • zyxwu
                  Świętoszek
                  • Sep 2006
                  • 17

                  #38
                  Napisał niewinna
                  nie ma czegoś takiego jak mniejszy grzech. Grzech jest grzechem
                  Nie zgadzam się z Tobą. Może odbiegam od tematu, ale sądzę, że nie wszystkie grzechy są sobie równe. W prawie karnym jest coś takiego jak ciężar gatunkowy czynu. Niektóre czyny są przestępstwami znacznie poważniejszymi niż inne. Nie można przecież postawić znaku równości między kradzieżą a morderstwem, a i tak obydwa wspomniane czyny należałoby zaliczyć do przestępstw. Podobnie jest z grzechem. Nie uczyli Cię na religii, że są grzechy powszednie i ciężkie? Ja nie uważam seksu z osobą którą naprawdę kocham i z którą razem planujemy wspólną przyszłość za coś niewłaściwego. Gdybym miał czekać do ślubu to zdążylibyśmy się zestarzeć, bo zanim staniemy przed ołtarzem zamierzamy skończyć studia i znaleźć jakąś dobrą pracę.

                  Skomentuj

                  • henryczek14
                    Świętoszek
                    • Sep 2006
                    • 2

                    #39
                    Właściwie to spotkałem się zawsze tylko z naciąganymi argumentami (które łatwo zbić) dlaczego "nie warto czekać". Chętnie poznam nowe argumenty.

                    Dopasowanie-jak to ktoś już napisał, człowieka można poznać bez seksu, wystarczy szczerość i rozmowa. Również "się chce", o tym dyskutować nie trzeba.

                    Rozumiem że większość tutaj uważa że nie warto, rozumiem Was, ale zachowajcie trochę szacunki dla osób uważających inaczej

                    Napisał MaaN
                    trzeba wybrac"mniejszy grzech".Lepiej sprubowac przed slubem ,aby sie nie okazalo ze nie potraficie siebie zaspokoic co moglo by doprowadzic do zdrady a chyba tego nikt nie chce
                    A nie myślałeś że osoba która tyle lat wytrzymała bez to po ślubie będzie i tak super, najlepiej, a do tego w czasie gdy partnerka nie będzie mogła nie będzie szukał możliwości aby się wyszaleć.
                    Last edited by henryczek14; 26-08-07, 00:25.

                    Skomentuj

                    • zakompleksiony
                      Ocieracz
                      • Aug 2007
                      • 139

                      #40
                      Niestety sex uzależnia jak każda inna "używka" , a dokładniej nie sex tylko hormon wydzielany podczas stosunku i w momencie orgazmu ... ale to tylko takie moje przemyślenia
                      Ale jak wszystkim wiadomo ciężko jest zrezygnować z czegoś miłego

                      A czy warto czekać czy nie warto ... to szczerze na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi

                      Skomentuj

                      • Robson89
                        Banned
                        • May 2007
                        • 13

                        #41
                        Macie tu problemy, nie powiem... Do religijnego dewociarstwa sporo wam brakuje :-D!

                        Skomentuj

                        • konel
                          Świętoszek
                          • Jul 2007
                          • 25

                          #42
                          nie warto, zdecydowanie nie warto, sam dziś nie wiem co mi do łba strzeliło, że do 24 roku życia wierzyłem, że warto
                          konel

                          Skomentuj

                          • IntenseLove
                            Świętoszek
                            • Aug 2007
                            • 5

                            #43
                            Ludzie Róbcie co chceta :d , moim zdaniem nie warto? , któż to wytrzyma do ślubu ...Hajtać się dla utraty cnoty ;D? rzecz nie pojęta
                            Lubię Cię- To za mało powiedziane!
                            Uwielbiam-Też za mało.
                            Kocham-Tak, już coraz lepiej.

                            Skomentuj

                            • Moń.
                              Seksualnie Niewyżyty
                              • Apr 2007
                              • 209

                              #44
                              Do samej nocy poślubnej nie chciałabym czekać - po co kupować kota w worku? xD. Jednakże chciałabym żeby mój pierwszy raz był decyzją przemyślaną, żebym była pewna mojego partnera i naszego związku, co wiąże się z dłuższym stażem i być może nawet planowaniem ślubu. Po prostu zamierzam to zrobić kiedy poczuję się gotowa.
                              "Kocham Cię (...)
                              Dzisiaj. Wczoraj. I jutro. Dniem i nocą.
                              I wiosną, kiedy jaskółka przylata."

                              Skomentuj

                              • Inni
                                Świntuszek
                                • Feb 2009
                                • 55

                                #45
                                Zdecydowanie nie warto.
                                1. Nie warto tracić najlepszych lat życia, bo wtedy sex jest najpiękniejszy.
                                2. Nie warto bo zanim się z kimś na dobre zwiąże to trzeba poznać się z każdej strony, tej łóżkowej też.
                                Dawniej CzemuTakJest & Freundin69

                                Skomentuj

                                Working...