W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Trudne decyzje - matura z matematyki i fizyki, co dalej?

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Robinson
    Erotoman
    • Sep 2011
    • 515

    #16
    Napisał HansB
    Razem z prawem zamierzam studiować inny kierunek, który zagwarantuje mi pracę w większości placówek dyplomatycznych. O aplikacje także się nie martwię, bo szkoła, na którą składam papiery, pomaga w ich znalezieniu [...]
    Ja w każdym razie życzę powodzenia

    Skomentuj

    • mlod
      Świętoszek
      • Aug 2009
      • 7

      #17
      Mechanika i Budowa Maszyn na PWr, praktyka w BMW, VW, Rucker i teraz pracuję właśnie w Niemczech dla BMW.
      Poza tym skończone Budownictwo.

      A po studiach, kasy dostaniesz tyle, na ile będziesz umiał.

      Skomentuj

      • gal_anonim
        Ocieracz
        • Mar 2006
        • 107

        #18
        Napisał Burbon2009
        na wstępie radze ominąć inżynierie środowiskową od paru lat zrobiła się moda i sporo ludzi na to poszło.
        Nic bardziej mylnego. Co prawda dużo ludzi idzie na te kierunki, ale około połowa kompletnie się nie nadaje/nie uczy i wylatuje, chociaż studia wcale nie są trudne, wystarczy mieć troche oleju w głowie i trochę się przyłożyć.
        A właśnie na IŚ, Budownictwie, Geodezji, znajdziesz pracę już na 4-5 roku. Właściwie to pracodawcy sami się biją o studentów.

        Ktoś wpomniał o makrokierunku EiTI. Perspektywy świetne, ale trzeba być wybitnym z przedmiotów ścisłych i pracowitym żeby tam sobie poradzić bo studia bardzo wymagające.

        Przyznam że nie mam pojęcia jak jest z pracą po automatyce robotyce, budowie maszyn i takich tam.

        Skomentuj

        • mlod
          Świętoszek
          • Aug 2009
          • 7

          #19
          Prawda jest taka, że jeśli student myśli, że pracodawca bije się o studenta, który tylko odbębił swoje, zrobił jedne praktyki i zna jeden język na poziomie B2...to jest w błędzie.

          Skomentuj

          • Eris
            Perwers
            • Feb 2009
            • 851

            #20
            Po wiekszosci kierunkow technicznych jest praca ale za granica. W polsce najlatwiej idzie po:

            1) Informatyce (moze byc tez elektronika badz inne kierunki, gdzie ucza programowac). Na programistow w polsce jest zapotrzebowanie i zarabiaja niezle.

            2) Budownictwie (ale tu trzeba pracowac od 3 roku studiow, bo uprawnienia sie same nie zrobia)

            3) ZiPie (to sie moze wydac dziwne ale zaden z moich znajomych nie ma problemu z praca jako inzynier produkcji)

            4) Matematyce finansowej (jesli zdasz egzamin na aktuariusza aczkolwiek praca w bankach przy wycenach ryzyka tez jest)


            Nie nalezy isc na:

            1) Biotechnologie, technologie chemiczna, inzynierie materialowa nanotechnologie i inne high-tech kierunki zwiazane z chemia czy fizyka, bo po to tym najzwyczajniej w swiecie pracy w polsce nie ma.

            2) Architekture (praca dla nielicznych, jesli ktos chce tworzyc lepiej zrobi idac na ASP na grafike projektowa)

            3) Jakies uber kierunki typu lotnictwo i inne, bo po tym tez w polsce pracy nie ma

            Ale jak ktos chce wyjechac za granice, to kazdy kierunek bedzie dobry.

            Skomentuj

            • bane
              Świętoszek
              • Sep 2011
              • 1

              #21
              Polecam Meil,SiMR, informatyka to warto studiować. Po IŚ pracuje ~10% w zawodzie, jest mało inwestycji w tym kierunku.
              Ogólnie należy pamiętać że obecnie rynek nie chłonie wszystkich nie ważne co by nie skończył.

              Dlatego najlepiej kierunki po których dostajesz możliwość robienia dodatkowych uprawnień.

              A i trzymaj się z daleka od kierunków zamawianych związanych z chemią/biologią. Po takiej OŚ,biotechnologii czy chemii jest cholernie ciężko znaleźć coś w zawodzie.

              Z resztą olej studia, jak się na czymś dobrze znasz zakładaj własny biznes.
              Wtedy będziesz mógł sobie wybierać pracowników po studiach z 3 językami i myslacymi że 8k na ręke to duże pieniądze .

              Skomentuj

              • piczochlast
                Świętoszek
                • Oct 2009
                • 27

                #22
                Napisał bane
                Polecam Meil,SiMR, informatyka to warto studiować. Po IŚ pracuje ~10% w zawodzie, jest mało inwestycji w tym kierunku.
                Ogólnie należy pamiętać że obecnie rynek nie chłonie wszystkich nie ważne co by nie skończył.

                Dlatego najlepiej kierunki po których dostajesz możliwość robienia dodatkowych uprawnień.

                A i trzymaj się z daleka od kierunków zamawianych związanych z chemią/biologią. Po takiej OŚ,biotechnologii czy chemii jest cholernie ciężko znaleźć coś w zawodzie.

                Z resztą olej studia, jak się na czymś dobrze znasz zakładaj własny biznes.
                Wtedy będziesz mógł sobie wybierać pracowników po studiach z 3 językami i myslacymi że 8k na ręke to duże pieniądze .
                Taa, olej studia zostań ninja

                Skomentuj

                • Mestiv
                  Seksualnie Niewyżyty
                  • Feb 2010
                  • 317

                  #23
                  Ja jeszcze nie skończyłem informatyki studiować, a już bez problemu mam pracę, którą mogę wygodnie łączyć ze studiami (i do tego ładnie płatna). Tak więc polecam.

                  Skomentuj

                  • Robinson
                    Erotoman
                    • Sep 2011
                    • 515

                    #24
                    Napisał Mestiv
                    Ja jeszcze nie skończyłem informatyki studiować, a już bez problemu mam pracę, którą mogę wygodnie łączyć ze studiami (i do tego ładnie płatna). Tak więc polecam.
                    Z tym "ladnie platna" to bym nie przesadzal... wciaz jestesmy tylko niewolnikami w konzentrationslager. Na zachod od odry pensja x4..8 Ale rzeczywiscie informatykom jest latwiej niz innym...

                    Skomentuj

                    • Xenon
                      Perwers
                      • Feb 2009
                      • 1112

                      #25
                      Napisał bane
                      Polecam Meil,SiMR, informatyka to warto studiować. Po IŚ pracuje ~10% w zawodzie, jest mało inwestycji w tym kierunku.
                      Ogólnie należy pamiętać że obecnie rynek nie chłonie wszystkich nie ważne co by nie skończył.

                      Dlatego najlepiej kierunki po których dostajesz możliwość robienia dodatkowych uprawnień.
                      IŚ to są także instalacje sanitarne, które są w każdym budynku bardziej skomplikowanym od obory, więc to bzdura że nie ma inwestycji w tej dziedzinie, bo domy nadal buduje się i remontuje. Z tego co wiem, też można robić uprawnienia.
                      SiMR to jest jeden wielki syf. Podstarzała kadra ucząca przestarzałych rzeczy i wylewająca swoje frustracje na studentów. Studia tam ryją psychikę, a perspektyw zawodowe wcale nie są rewelacyjne.
                      MEiL trochę lepiej, bo jest sporo różnorodnych specjalizacji i można studiować po angielsku. Jednak póki co, raczej nie widać zapotrzebowania w tym kraju na energetyków jądrowych.

                      Generalnie podchodziłbym z dystansem do jakiś uczelnianych otwartych forum typu grono, bo tam najczęściej na temat kierunków mądrzą się świeżaki z I lub II roku, które mają w głowie przeważnie to, co im mówiono na dniach otwartych uczelni itp.
                      A może po prostu będę... lamusę!

                      Skomentuj

                      Working...