Implanon - implant antykoncepcyjny

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DSD
    Perwers
    • Jan 2010
    • 1275

    Implanon - implant antykoncepcyjny

    Nie mogłem znaleźć na BT żadnej informacji o tej nowej formie antykoncepcji - czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Zalety i wady? Pro i contra?
    'Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie miało do powiedzenia tak niewiele' (o Internecie znalezione w Internecie)
  • Anscot
    Świętoszek
    • Oct 2014
    • 33

    #2
    Pierwszego implanta wyjelam po ok 1.5 roku bo staralismy sie o drugie dziecko. Udalo sie w trzecim cylu.
    Za pol roku minie 3 lata od zalozenia drugiego. Wady: napoczatku wszystko rozregulowane na maksa, bywaly miesiace przez ktore przez wiekszosc czasu krwawilam, niby dosyc lekko ale praktycznie nieustannie. Po jakims czasie wszystko sie ustabilizowalo, krwawienia trwaja troche dluzej ale sa duzo mniej obfite i nic mnie nie boli. Na libido czy humorki raczej nie narzekam (nie wiem ja maz )

    Skomentuj

    • Lyenna
      Świętoszek
      • Feb 2016
      • 1

      #3
      Ja mam nexoplan, przewidywane działanie miało być takie, że nie będę miała okresu przez trzy lata i jak na razie (ponad pół roku) nie miałam, czuję się bardzo dobrze, chyba lepiej niż na tabletkach (kiedy robiłam tygodniową przerwę miałam spore wahania nastroju), pierwsze dwa tygodnie pod względem samopoczucia były słabe, ale potem już idealnie. Na trzy lata spokój i zgodnie ze wskaźnikami to najskuteczniejsza metoda jaka istnieje. Bardzo polecam, jedyny minus to koszt, który w Polsce jest dość spory - ja ,,zakładałam" w UK, gdzie jest darmowy, podobnie jak każda inna antykoncepcja.

      Skomentuj

      • Goldie
        Erotoman
        • Apr 2012
        • 505

        #4
        Napisał Lyenna
        jedyny minus to koszt, który w Polsce jest dość spory - ja ,,zakładałam" w UK, gdzie jest darmowy, podobnie jak każda inna antykoncepcja.
        To jaka jest ta cena w Polsce?
        I dlaczego do cholery, na Ukrainie za darmo, Ameryka refunduje a u nas robią zabiegi tylko w kilku miastach? :/

        Znalazłam w necie kilka stron w temacie, zaczęłam przekonywać, zadzwoniłam do ginekologa, że wpadnę pogadać, z tym że wychodzi na to, że te igiełki nie mają wad i nabrałam wątpliwości... Albo producenci w necie dobrze go reklamują, albo... Cud techniki?


        Odświeżam temat, może znajdzie się jeszcze ktoś zagłębiony w temacie.
        _____ _____ ___ _

        Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama, a wtedy ja szepnę Ci - możesz mnie dotknąć.

        Skomentuj

        • solange1
          Świętoszek
          • Jun 2016
          • 1

          #5
          na czym to polega

          Skomentuj

          Working...