Powiadomienia

Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > Inne > Request - poszukuję, potrzebuję...
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Link do wątku Wygląd
Old 27-07-14, 22:36   #1
DSD
Perwers

Miasto: na 9 liter

Fotki - poszukiwany zaawansowany kompakt
Chcę kupić aparat fotograficzny, sprawa w miarę pilna. Głównym celem byłyby widoki, panoramy i krajobrazy, ale oczywiście nie tylko. Fotki amatorskie. Chciałbym kupić raczej kompakt a nie lustrzankę, może być taki 'lepszy'. Zastanawiam się nad Sony DSC HX300 albo 400, lub Canon SX50, może być inny model. Czy ktoś mógłby mi coś polecić? W internecie znalazłem multum ocen, ale jak zwykle są albo bardzo pozytywne, albo bardze negatywne ('sponsorowane', 'nie znasz się', 'jesteś głupi', 'dla debili' i podobne argumenty).
Old 27-07-14, 22:58   #2
koneser77
Erotoman

To już kolejny temat o kompaktach. Sprawa ciężka, bo temat rzeka, obecnie jest tylu producentów i modeli że cięzko cos doradzić. O ile w lustrach sprawa jest w miare prosta, to w kompaktach jest totalny sajgon dlatego od razu odsyłam: http://www.optyczne.pl/24.8-Test-Tes...sumowanie.html
jezeli chcesz aparat patrz optyczne w tym zestawieniu akturat sa dwa Twoje, wiec mozesz zobaczyc ktory ma lepsze parametry i ile pkt w tescie dostał.
Co jest wazne? Wielkosc matrycy, odwzorowanie kolorów (automatyczny balans bieli), szybkosc AF, choć bez przesady w amatorskim, ilość mpx!! Nie słuchaj tych marketingowych bzdur ze im wiecej mpix tym lepiej, bzdura ostatnio mialem okazje porownywac zdjecia robione iPhonem 5s z matryca 8mpx i Note3 z 13... sorry, ale Apple bije na głowe oczywiscie to nie same mpx, ale widac na powiekszeniu co sie dzieje z obrazkiem to tak w skrócie, tak naprawde nie ma znaczenia co bierzesz, wszsytko na tym poziomie jest w miare dobre
Old 28-07-14, 13:30   #3
Invisible_Penguin
Perwers

Ja posiadam od pewnego czasu Nikona P510 i jestem z niego bardzo zadowolony. Aktualnie na rynku jest jego następca, P520, ale chyba jedyna różnica to matryca o większej rozdzielczości w nowym modelu.

Z głównych zalet wymieniłbym przede wszystkim ogromny zoom optyczny (41,5x) i wygodną obsługę, z jakości zdjęć również jestem bardzo zadowolony. Z wad najbardziej przeszkadza mi sporadyczne "przywieszanie się" aparatu (zaczyna znowu działać po kilku-kilkunastu sekundach, pewnie w nowszym modelu to poprawili) i krótki czas maksymalnego naświetlania (tylko 8 sekund). Tryb manualny też był nieco bardziej intuicyjny w moich starych Kodakach (DX6490 oraz Z812 IS).

Jeśli chodzi o panoramy, P510 (a więc i P520 pewnie też) może je robić w dwóch trybach - albo zwykłym (pojedyncze cykanie zdjęć w taki sposób, aby aparat je "skleił") lub chyba coraz popularniejszy sposób, że po prostu stoisz w miejscu i się obracasz. Z wrodzonego lenistwa korzystałem z łatwiejszej opcji - na ogół wychodzi to w porządku, choć podejrzewam, że w zwykłym trybie mogłoby być ciut lepiej.

Co było również dla mnie ważne, Nikon ma nie tylko ekranik (odchylany do góry i do dołu, ale nie na boki), ale także wizjer (to było powodem dla którego odrzuciłem niemal całą konkurencję oprócz Fujifilm).

Przykładowe fotki niżej (wszystkie są nieco edytowane, ale sprowadzało się to do regulacji jasności/kontrastu/nasycenia i ostrości). Tematyka motoryzacyjno-modelarska, ale głównie do tego używam aparatu. Zdarzyło mi się wrzucić też fotki z tego aparatu w inny wątek na forum: http://beztabu.com/showpost.php?p=1043821&postcount=838 (pierwsza i trzecia były robione w trybie nocnym, jeśli dobrze pamiętam).
Attached Images
File Type: jpg jeep.jpg (544,3 KB, 12 views)
File Type: jpg rs.jpg (361,1 KB, 10 views)
File Type: jpg ev.jpg (269,8 KB, 10 views)
Old 28-07-14, 13:51   #4
wiarus
SeksMistrz

Miasto: Mazowsze

Koneser dobrze prawi
Zerknij na rankingi i testy sprzętu, wybierz to co Ci odpowiada, potem idź do jakiegoś salonu. Weź sprzęt do ręki i sprawdź, czy jest tak jak sobie wyobrażasz.
Od wielu lat trzaskam Fuji S9500 /ręczny zoom/ i moim zdaniem, jest to najlepszy zaawansowany kompakt. Kiedyś uratował mi skórę na weselu, gdy rezerwowym Fuji musiałem zastąpić lustrzankę. Śmigał na Metzu 54 /lampa ma automatykę pomiaru/ aż miło.
Old 28-07-14, 14:05   #5
Invisible_Penguin
Perwers

Rankingi to nie wszystko, bo nie każdy potencjalny kupujący zwraca uwagę na to samo. Dobrze jest zajrzeć po prostu na testy i porównania aparatów, zarówno na polskich jak i zagranicznych stronach.
Old 28-07-14, 21:40   #6
wiarus
SeksMistrz

Miasto: Mazowsze

Osobiście, dołożyłbym trochę i jednak kupił lustro, a dokładnie Pentax K-30 :
http://www.chip.pl/testy/foto-video/...we/pentax-k-30
z kitem 15-135 :
http://www.ceneo.pl/17662429
Poniżej masz linka do CHIP Foto-video, znajdziesz tu także testy
http://www.chip.pl/serwis/foto/ranki...owe-kompaktowe
W Chipie znajdziesz także opis najnowszego kompaktu Panasonica - wchodzi na dniach
Old 06-08-14, 17:16   #7
DSD
Perwers

Miasto: na 9 liter

Dziękuję wszystkim za rady. Alea iacta est - właśnie zakupiłem Sony DSC-HX300. Sztuko, nadchodzę!
Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > Inne > Request - poszukuję, potrzebuję...

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania