Kastrowanie potworów

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Slave69
    Ocieracz
    • Dec 2006
    • 153

    Kastrowanie potworów

    Co sądzicie o takiej karze dla pedofilii? Czy to dobra kara? I czy dla gwałcicieli też była by odpowiednia?

    Według propozycji rządu: kastracja ma być – owszem, ale chemiczna, a więc jej skutki nie będą trwałe i przeminą, gdy przerwane zostanie podawanie leku. Wiedzieć, że ktoś jest pedofilem, będzie można, ale tylko w przypadku, gdy samemu złoży się pytanie do władz o konkretną osobę, która ma z naszym dzieckiem częsty kontakt. No i delikwent poddany takiej terapii nie będzie musiał siedzieć w więzieniu, lecz będzie mógł chodzić swobodnie po ulicach.


    Według Home Office, które przygotowało projekt, chemiczna kastracja sprawi, że liczba pedofilów, którzy powtórnie dopuszczają się molestowania dziecka spadnie z dotychczasowych 43 do 5 procent, jak to było w przypadku innych krajów, które ją wprowadziły. Matek ten pomysł nie zadowala, bo dla nich nie liczą się procenty, tylko ich dzieci. Z kolei obrońcy praw człowieka uważają, że taka ingerencja w ludzki organizm jest niedopuszczalna.

    Anonimowy kastrat

    Skazani za dopuszczenie się seksualnego nadużycia wobec dziecka mają dostawać ogromne dawki hormonów, które będą utrzymywać na bardzo niskim poziomie obecność w ich organizmie testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za popęd płciowy. Będą musieli zgodzić się na terapię, jeżeli chcą liczyć na wcześniejsze zwolnienie warunkowe z więzienia. Początkowo pedofil otrzymywałby duże dawki chemikaliów każdego dnia. Z biegiem terapii zabieg musi być powtarzany coraz rzadziej – raz w tygodniu, aż wreszcie nawet tylko raz w miesiącu. Nie ma być to rodzaj kary, ale wręcz przywilej, na który lekarze będą przyzwalać tylko tym, którzy wyrażą silną chęć zmiany swoich zachowań. Szczerość intencji takich oświadczeń ma być poparta między innymi testami na prawdomówność. Chemiczną kastrację jako alternatywę dla więzienia proponują skazanym już Francja, Norwegia, Dania, Niemcy i Izrael. Podobne procedury obowiązują też w ośmiu stanach Ameryki. W trzech z nich terapia taka jest wręcz obowiązkowa, w jednym dokonuje się kastracji fizycznej, czyli za pomocą zabiegu chirurgicznego.

    Źródło : http://wiadomosci.onet.pl/1422542,2678,kioskart.html

    Ps. Teraz rząd Brytyjski zastanawia się nad wprowadzeniem tego. Do Polski pewnie szybko nie dotrze.
    " pękła czara goryczy, rozlanych kropel już nikt nie policzy"
  • viper_88
    Erotoman
    • Mar 2005
    • 417

    #2
    Czytałem to wczoraj i powiem szczerze, że moim (i nie tylko moim) zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zmniejszenie poziomu testosteronu całkowicie odbiera ochotę na sex, a nie tylko zmniejsza zainteresowanie dziećmi. W trakcie czytania sam doszedłem do takiego wniosku, nim trafiłem na fragment z wypowiedzią specjalisty. Naie twierdzę, że z pedofilami nie trzeba nic robić (bo definitywnie trzeba), ale aplikowanie takich "leków" ma po prostu zbyt ogólnikowe działanie

    Skomentuj

    • tsumetai
      Świntuszek
      • Jan 2006
      • 76

      #3
      Hehe podoba mi się tytuł artykułu. Tym czasem w naszym cudownym kraju psychologowie/psychiatrzy brzydzą się takich ludzi leczyć. Nie mówiąc o tym, że nie każdy pedofil jest slinijącym się zwierzęciem mieszkającym w ciemnej piwnicy. Swego czasu, leciał w której stacji telewizyjnej program o pedofilii. Przeprowadzono tam wywiad z jednym osadzonym, który z łzami w oczach błagał, żeby ktoś mu pomógł, bo on już nie może żyć ze świadomością kim jest.

      Skomentuj

      • YoungStallion
        Perwers
        • Jul 2005
        • 1184

        #4
        ... a nałogowym złodziejom powinno sie przyszyc ręce do dupy. to tez nietrwałe.

        Wychodząc z zalozenia, ze pedofila nie mozemy wyleczyc, taką "terapie" powinno sie mu fundowac do czasu poznej starosci.

        Nie ma być to rodzaj kary, ale wręcz przywilej, na który lekarze będą przyzwalać tylko tym, którzy wyrażą silną chęć zmiany swoich zachowań.
        Co to znaczy zmienic swoje zachowania- wyrzec sie męskości do konca zycia i pociągu do ludzi dorosłych również?

        Nonsens

        A co te wielkie mózgi proponują dla kobiet pedofili?

        Dodam jeszcze, ze dyskusja- co bym zrobil pedofilowi staje sie juz troche nudna
        Last edited by YoungStallion; 06-07-07, 17:06.
        "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
        Stanisław Lem

        Skomentuj

        • anduk
          Koci administrator
          • Jan 2007
          • 3900

          #5
          Napisał Slave69
          Co sądzicie o takiej karze dla pedofilii? Czy to dobra kara?
          Bardziej mi się podoba bransoletka z nadajnikiem przez jakiś okres czasu po odsiedzeniu kary + dożywotni zakaz kontaktu z dziećmi w przypadku powtórnego skazania wraz z wpisem do rejestru pedofilów + obowiązkowe prace społeczne + terapia psychologiczna.
          If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

          Skomentuj

          • zzk
            Świętoszek
            • Jun 2007
            • 13

            #6
            Terapia chemiczna mająca na celu powstrzymać pedofili? Wolne żarty. Ich problem tkwi w psychice a nie w hormonach, więc uważam, że to nie jest rozwiązanie. Jak dla mnie - strata pieniędzy przez rząd.
            Błogosławieni obłąkani, albowiem nie żyją problemami tego świata

            Skomentuj

            • limonka
              Świntuszek
              • Jan 2006
              • 50

              #7
              Napisał zzk
              Terapia chemiczna mająca na celu powstrzymać pedofili? Wolne żarty. Ich problem tkwi w psychice a nie w hormonach, więc uważam, że to nie jest rozwiązanie. Jak dla mnie - strata pieniędzy przez rząd.
              calkowicie sie zgadzam

              Skomentuj

              • AlinaK
                Seksualnie Niewyżyty
                • Apr 2007
                • 229

                #8
                Podoba mi się ten pomysł. Wg mojej wiedzy, psychoterapie w tym przypadku na niewiele się zdają. Koszt takiej chemicznej kastracji nie musi być wysoki, więc popieram pomysł.

                Skomentuj

                • Szlajfka
                  Perwers
                  • Oct 2005
                  • 1057

                  #9
                  Co to znaczy zmienic swoje zachowania- wyrzec sie męskości do konca zycia i pociągu do ludzi dorosłych również?
                  Kiedyś czytałam, że większość pedofili boi się dorosłych kobiet i w ogóle nie ma z nimi kontaktów seksualnych, dlatego skierowują swój popęd na dzieci, więc niewiele by im to zaszkodziło. Ale nie pamiętam gdzie to czytałam.
                  Nadzieja umiera ostatnia....

                  Skomentuj

                  • YoungStallion
                    Perwers
                    • Jul 2005
                    • 1184

                    #10
                    Napisał Szlajfka
                    Kiedyś czytałam, że większość pedofili boi się dorosłych kobiet i w ogóle nie ma z nimi kontaktów seksualnych, dlatego skierowują swój popęd na dzieci, więc niewiele by im to zaszkodziło. Ale nie pamiętam gdzie to czytałam.
                    To chyba nie bylo to dobre źrodlo bo dosyc czesto slyszy sie w mediach ze pedofile to z pozoru normalnie funkcjonujący faceci, ze zwoimi rodzinami itp.



                    *zzk +limonka. Wierzcie mi, ze ta cala chemiczna terapie wymyslili ludzie od was sporo mądrzejsci w dziedzinie fizjologii i biochemii a wasza reakcja wydaje mi sie nad wyraz smieszna.
                    Last edited by YoungStallion; 07-07-07, 18:19.
                    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
                    Stanisław Lem

                    Skomentuj

                    • Poli
                      Ocieracz
                      • Jan 2007
                      • 167

                      #11
                      Zgadza sie, poped seksualny zalezy od proporcji hormonow w organizmie. Zastanowcie sie jak to sie zmienia u kobiet, poped zalezy od dnia w cyklu, raz jest mniejszy a raz wiekszy.

                      Co do kastracji chemiczniej jestem jak najbardziej za ( przymusowa), poniewaz jest to unieszkodliwienie tych ludzi. Niestety tych ludzi zamyka sie u nas w wiezieniach, pozniej wychodza na wolnosc, nastepnie robia znowu to samo.

                      Skomentuj

                      Working...