W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Laptop

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lucas21
    Erotoman
    • Jun 2011
    • 458

    #16
    Napisał anduk
    Możliwe, informacje mam sprzed 2 lat, może teraz wzięli się do roboty.
    jeszcze 5-6 lat temu Asus był w sumie nie pokonany sprzętem, ale i cenowo razem, ale zaczęli jeszcze bardziej oczędzać i wymyślać inne rozwiązania w sprzęcie żeby taniej i lepiej i po.... dokładnie teraz trzeba trafić na dobry model żeby był dobry na lata. Ja sam mam jeszcze 1 Asuska hula do dziś 6 latek ma i to chyba ostatni z tych dobrych Teraz Acer sprzętem najlepszy w dogodnych cenach jest. Nie no to wszystko z własnego dośw co widze u znajomych (2 kumpli ma sklep z kompami) co chwile coś nowego do naprawy i przeważnie Asusy..

    Skomentuj

    • dami123
      Świętoszek
      • Jun 2010
      • 25

      #17
      Asus jest na 100% lepszy od Acera. Miałem Acera i to jest 1 wielki badziewie od samego początku miałem z nim problemy...

      Skomentuj

      • lucas21
        Erotoman
        • Jun 2011
        • 458

        #18
        Widocznie trafiłem na taki niewypał produkcyjny, zresztą kłucił się nie będę, bo słyszałem już od wielu klientów znajomych obu narzekania na Asusa różne modele, a Acery chwalą i to nie 4-7 klinetów, a dużo więcej. Acer ma stabilniejszy i wytrzymalszy sprzęt a to Asus trzeba przyznać lepiej skonstruowane uzytowanie np. w asusach diody dodatkowy od poziomu bateri, a Acer tak w standardzie nie ma tylko nie które modele - nie no taki drobiazgowy przykład żuciłem ...

        Skomentuj

        • dahrehor
          Banned
          • Jul 2007
          • 218

          #19
          Napisał dami123
          Asus jest na 100% lepszy od Acera. Miałem Acera i to jest 1 wielki badziewie od samego początku miałem z nim problemy...
          Wyciąganie daleko idących wniosków na podstawie jednej obserwacji jest badziewiaste. Zbierz opinie od tysiąca użytkowników Acera i tysiąca użytkowników Asusa to pogadamy.

          Skomentuj

          • Chalky
            Świętoszek
            • Jul 2011
            • 34

            #20
            Asus niestety poszedł w dół z jakością wykonania w stosunku do tego, co było kilka lat temu - FAKT.

            Acer tnie koszta na czym się da i ma proces produkcyjny najbardziej po kosztach ze wszystkich (ma nawet swoją 'podróbkę' eMACHINES) - FAKT.

            Lenovo to już nie to samo co dawny IBM (pozdrawiam miłośników ThinkPadów ) - FAKT.

            Toshiba robi cholernie błyszczące lakierowane maszynki, które lubią się także posypać - FAKT.

            HP ma chyba najgorszy możliwy serwis i Boże miej nas w swojej opiece jeśli coś szlag trafi - FAKT.

            Dell miał kilka serii 'wpadkowych', do tego stosuje rozwiązania patentowe które w przypadku naprawy - są po prostu drogie - FAKT.

            Jabole są przepłacone jak cholera + masa drogich w naprawie patentów - FAKT.

            Sony Vaio - kolejny przedstawiciel 'hej, sprzedajmy to cholernie drogo, a jak odpadnie plastik przy otwieraniu matrycy - palimy niemca' - FAKT.

            Meritum? Nie ma na dzień dzisiejszy 'dobrych' laptopów. WSZYSCY robią je po kosztach, z mniejszą lub większą dbałością. Serce mi się kraje jak widzę nowe ThinkPady, ale za to IdeaPady potrafią dobrze pocisnąć. Acer to tanie badziewie, ale jak trafisz na 'sztukę', to mimo 4 lat pracy i 2krotnemu zalaniu piwem (po czym trafił na KALORYFER) - cholerstwo nie chce zdechnąć. Asus może i także obniżył loty, ale dalej sporo ich komputerów przetrwa te 3-5 lat (co w życiu laptopa jest stuleciem). HP i Toshiba potrafią za niezłą cenę wypuścić najmocniejsze maszynki na rynku, niektórym nawet design się podoba. Moim zdaniem celuj w Asusa i IdeaPady od Lenovo, chociaż inne laptopy nie muszą być gorsze - ba, możesz trafić coś sporo lepszego. Kieruj się tym, jak laptop jest wykonany, ten sprzęt to nie tylko parametry. To jest bardzo ważne. No i dla mnie laptop bez eSATA, wifi n, gibabitowego lanu (i ewentualnie bluetooth) to porażka na dzień dzisiejszy. Do tego nie patrzyłbym na pojemność dysku twardego (który i tak wyleci do zewnętrznej obudowy z portem eSATA, bo wsadziłbym 64GB dysku SSD np. na kontrollerze SandForce), a już na pewno nie patrzyłbym na RAM, w szczególności jeśli tylko 1 port jest obsadzony. Ale to tylko ja, a jestem zboczony na punkcie sprzętu komputerowego.

            JA CHCĘ Z POWROTEM LAPTOPY Z MATOWYMI MATRYCAMI I Z PORZĄDNYMI KLAWIATURAMI, KTÓRE NIE WYCIERAJĄ SIĘ PO PÓŁ ROKU I NIE BŁYSZCZĄ SIĘ JAK PSU JAJA!!!

            A tak ogólnie to jeśli chcesz grać to rzeczywiście TYLKO stacjonarka (lub konsola) + monitor na jakiejś przyzwoitszej matrycy (*VA, *IPS), a do tego... Netbook za 1000zł. Kosmiczne możliwości jak na takiego gówniarza, waga ok. 1,5kg i przenośne w każdej chwili z baterią wytrzymującą 5 do 8 godzin realnego oglądania seriali lub grania w warcraft II (mój eee pc1000H wytrzymuje bez wifi średnio 5,5h). Rozwiązanie idealne, jeśli masz stałe miejsce zamieszkania/przebywania.

            Na koniec: za 3k idzie dostać maszynę na i7 + ta grafika lub porównywalny Radeon. Polecam skąpca i ceneo.
            0statnio edytowany przez Chalky; 22-07-11, 20:12.

            Skomentuj

            • anduk
              Koci administrator
              • Jan 2007
              • 3901

              #21
              Normalnemu użytkownikowi nie potrzeba eSATA, wifi n. Dysk zewnętrzny jeśli będzie potrzebował to wsadzi na usb a wifi wystarczy by łączyło się z routerem i odbierało internet 1 megabit / sec Bluetooth jestem w stanie zrozumieć, bo czasem można przerzucić zdjęcia z komórki

              Myślę, że dla normalnego użytkownika, liczy się jakość wykonania, matryca, dostępność sterowników (nie tylko na windows 7) oraz rozmiary + waga. Flaki są sprawą drugorzędną biorąc pod uwagę, że nie tniemy w najnowsze gry na full detalach / nie wykorzystujemy aplikacji obciążających procesor/pamięć gdzie załadowanie pliku .psd 150 MB zmienia laptopa w snopowiązałkę
              If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

              Skomentuj

              Working...