W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Księgarnia

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anduk
    Koci administrator
    • Jan 2007
    • 3900

    #16
    Byłem dzisiaj na zakupach i obok spożywczaka mamy księgarnię więc zaglądnąłem i przekartkowałem książkę:

    autor: Maciej Pisuk
    tytuł: Paktofonika - Przewodnik Krytyki Politycznej
    opis: Dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hip-hopowym w Polsce. Rozgrywająca się w Bogucicach i Mikołowie oraz w rzeczywistości medialnej historia Magika, Rahima i Fokusa, czyli trzech być może najbardziej charakterystycznych reprezentantów swojego pokolenia i czasów transformacji. Prawdziwych bohaterów naszych czasów.
    Nieznane dotąd fakty, wydarzenia, anegdoty, interpretacje, które rzucają nowe światło na dzieje autorów kawałka "Jestem bogiem". Na kanwę fabularną składają się przede wszystkim ukazane z perspektywy Rahima oraz Fokusa dzieje życia i samobójczej śmierci Magika - najbardziej wyrazistej postaci polskiej kultury przełomu wieków.
    Tom bogaty w materiał wizualny, którego do tej pory nie znali fani, m.in. skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. Efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Macieja Pisuka.


    Książka fascynująca, muszę ją kupić koniecznie. Dla wielu ludzi z mojego pokolenia pfk to świętość - coś na czym się wychowaliśmy i do czego mamy wielki szacunek
    If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

    Skomentuj

    • oczak
      Erotoman
      • May 2007
      • 377

      #17
      Napisał incest666
      Jak widać, wojowanie z Bogiem stępiło Ci umysł, Kolego...
      Pamiętaj, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
      Czy ŚJ są chrześcijanami, czy nie, tego dokładnie nie da się powiedzieć. Każdy Kościół uważa, że NIE, gdyż ŚJ nie uznają w pełni NT. Bardziej chodziło mi o to, że Christopher Hitchens niezbyt zna dogmatykę religii, które opisuje. Nic zresztą dziwnego, skoro nie jest w żadnej zagłębiony. Autor doczepia się jakiegoś błędu ludzi religijnych i od razu go wyolbżymia, jakby był powszechny.

      Odnośnie innych książek o podobnej tematyce...

      autor: Michel Onfray
      tytuł: Traktak ateologiczny
      mój opis: Francuski filozof na podstawie dawnych myślicieli udawadnia na początku, że wielu ludzi często nieświadomie głosiło ateistyczny światopogląd. Autor też skupia się na świętych księgach i zauważa, że ludzie wybierają sobie z nich tylko to, co wydaje im się najwygodniejsze i zgodne z ich sumieniem. Krytykuje głównie islam i chrześcijaństwo, ale według mnie popełnia wiele błędów szczególnie przy analizie tekstów religijnych.

      Ogólnie książka jest krótka i nie polecam jej zbytnio. Jest w niej wiele silnych argumentów przeciwko religii, ale według mnie jest w niej za dużo myślenia i popierania się dziwnymi filozofiami, częściowo nawet filozofią Fryderyka Nietzschego!
      oczak :::: Pragnę życia seksualnego, którego zostałem pozbawiony.
      --------------------------------------------------------------------------------------------------
      Erotoman aktywny na forum od połowy 2008 roku.

      Skomentuj

      • satanka
        Ocieracz
        • Feb 2009
        • 159

        #18
        Autor : Kan Kesey
        Tytuł : Lot nad kukułczym gniazdem
        Krótki opis :

        "Lot nad kukułczym gniazdem" to jedna z najgłośniejszych i najszerzej w świecie znanych powieści amerykańskich drugiej połowy XX wieku. Ukazuje brutalne dławienie indywidualności na przykładzie zamkniętego zakładu psychiatrycznego, w którym pacjentów odziera się z resztek wolności i godności osobistej. Powieść stanowi wnikliwą analizę psychologiczną szaleństwa zbiorowości.

        Idealna dla osób interesujących się psychologią. Na prawdę wspaniała książka, gorąco polecam.

        Skomentuj

        • KittyKate
          Świętoszek
          • Apr 2009
          • 8

          #19
          Autor - James Frey
          Tytuł - Milion małych kawałków
          Krótki opis lub link do opisu- Książka, którą czyta się jednym tchem... niezwykle prawdziwie i uczuciowo napisana książka o życiu narkomana i alkoholika w trakcie odwyku.
          Na pewno powinni przeczytać ją ci, których te "sprawy" ciągną..


          krótki fragment książki... jeden z marniejszych...

          "Chcę drinka. Chcę pięćdziesiąt drinków. Chcę butelkę naj czystszego, naj mocniejszego, najbardziej niszczycielskiego, najbardziej trującego alkoholu na Ziemi. Chcę pięćdziesiąt butelek. Chcę cracku, brudnego i żółtego i wypełnionego formaldehydem. Chcę kopę metamfy w proszku, pięćset kwasów, worek grzybków, tubę kleju większą od ciężarówki, basen benzyny tak duży, żeby się w nim utopić. Chcę czegoś wszystkiego czegokolwiek jakkolwiek ile tylko się da"
          Kto się rozczarowuje wolnością, ten ją zdradza i sam sobie wystawia świadectwo skretynienia.
          -- Jacek Kaczmarski --

          Skomentuj

          • Lucien
            Świntuszek
            • Feb 2009
            • 86

            #20
            czy wiesz Kitty, że okazało się, że "Milion małych kawałków" to wcale nie jest ksiązka autobiograficzna i że Frey nie przeżył nawet jednej/dziesiątej z tego co tam opisał, tylko najzwyczajniej nakłamał o swoim życiu - tzn odwyku - ubarwiając/przebarwiając na stronicach swojego powieścidełka przeżycia innych ludzi...
            quid ergo amo, cum deum meum amo?

            Skomentuj

            • Mind's_elation
              Erotoman
              • Feb 2009
              • 485

              #21
              Kto zabrał mój ser?
              Autor: Dr Spencer Johnson
              Tytuł oryginału:Who Moved My Chesse

              Kto zabrał mój ser? to prosta, a zarazem mądra, alegoryczna przypowieść, odkrywająca najgłębsze prawdy o zmianach dokonujących się w naszym życiu.

              „Ser” to metafora wszystkiego, czego pożądamy w życiu – zdrowia, dobrej pracy, bliskich związków z innymi ludźmi, majątku, uznania czy spokoju duchowego. Każdy z nas ma swoje wyobrażenie o tym, czym jest „Ser” i dąży do jego zdobycia, gdyż wierzy, że „Ser” uczyni go szczęśliwym. Gdy już zdobędziemy to, czego pragniemy, łatwo się do tego przyzwyczajamy. A gdy znika nasz „Ser” lub gdy ktoś go zabiera, przeżywamy wielką tragedię. Jakże wszystko byłoby proste, gdyby reguły, do których przywykliśmy obowiązywały niezmiennie. Świat jednak zmienia się nieustannie – rzecz w tym, aby potrafić się do tych zmian dostosować.



              Pozycja na 25min. czytania, a warto
              "Większość granic przekracza się przecież z powodu prowokacji"
              Janusz Leon Wiśniewski

              Skomentuj

              • Kropla Seksu

                #22
                Autor: Paulo Coelho
                Tytul: 11 minut
                Opis:Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość.

                "Jedenaście minut" to współczesna baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć. "Jedenaście minut" to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o tak ważnej sferze naszego życia, a zarazem tak zakłamanej. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.


                szczerze polecam jedna z moich ulubionek ksiazek

                Skomentuj

                • KittyKate
                  Świętoszek
                  • Apr 2009
                  • 8

                  #23
                  Napisał Lucien
                  czy wiesz Kitty, że okazało się, że "Milion małych kawałków" to wcale nie jest ksiązka autobiograficzna i że Frey nie przeżył nawet jednej/dziesiątej z tego co tam opisał, tylko najzwyczajniej nakłamał o swoim życiu - tzn odwyku - ubarwiając/przebarwiając na stronicach swojego powieścidełka przeżycia innych ludzi...

                  tak, wiem o tym...
                  jednak jezeli potraktuje się ją jako zwykłą książkę.. to jest ona naprawdę dobra...
                  Reasumując: książka godna polecenia dla jej tresci a nie dla całej jej otoczki...
                  Kto się rozczarowuje wolnością, ten ją zdradza i sam sobie wystawia świadectwo skretynienia.
                  -- Jacek Kaczmarski --

                  Skomentuj

                  • Kropla Seksu

                    #24
                    przeczytam sobie chetnie te ksiazke
                    a dodalam 11 minut bo po tej ksiazke bardzo duzo myslalam nad zyciem i swoim celu w zyciu i troche mi pomagla + doskonaly opis seksu i orgazmu kobiety, godne polecenia

                    Skomentuj

                    • glizdziarz
                      Banned
                      • Sep 2005
                      • 1981

                      #25
                      Nancy Friday "Mój tajemny ogród"

                      Soczysta lektura dla podróżników po świecie kobiecych fantazji erotycznych. Co prawda wyjęte są one z marzeń Amerykanek, niemniej jednak warto przekonać się co czasem siedzi w kobiecych główkach. Niektóre pomysły są naprawdę zadziwiające i oryginalne... Niektóre - zupełnie szokujące. Rozgrzewająca książka na długie zimowe wieczory.

                      Fascynujący przewodnik po tym, co podnieca kobiety. Wreszcie kobiety mogą poznać najskrytsze sekrety innych pań i nie czuć się już tak samotne w swoich pragnieniach erotycznych.

                      Skomentuj

                      • wujcio_wodnik
                        Seksualnie Niewyżyty
                        • Feb 2006
                        • 261

                        #26
                        Maciej Guzek — KRÓLIKARNIA

                        Zapomnijcie o cudzie gospodarczym azjatyckich tygrysów. Zapomnijcie o potędze Stanów Zjednoczonych. Zapomnijcie o niemieckich autostradach. Zapomnijcie o rosyjskich surowcach. Polacy nie muszą już niczego nikomu zazdrościć.

                        Teraz właśnie na Polskę skierowane są oczy całego świata. To nad Wisłą, Odrą i Wartą wyrastają największe światowe fortuny, w polskich miastach koncentruje się walka wywiadów, tutaj powstają nowożytne cuda architektury — lewitujące nad Poznaniem Wiszące Ogrody i Drugie Trójmiasto — pierwsza magiczna metropolia, łącząca portalami Poznań, Wrocław i Kraków. W Poznaniu i Warszawie prosperują olbrzymie giełdy magii, które odwiedzają dziennie setki tysięcy ludzi. Polskie firmy rozwijają się najlepiej na świecie dzięki usługom Esoteric Support for Business i oszałamiająco tanim surowcom, sprowadzanym z zaświatów. W nocnych klubach gości zabawiają nimfy i dziwożony, a do ulubionych rozrywek nowej polskiej arystokracji należy safari po drugiej stronie lustra, podczas którego poluje się na smoki i żarptaki. Nauka poszła w kąt, a wszyscy chwycili za stare księgi, zbiory baśni i wahadełka.

                        Potęgę Rzeczpospolitej budują złodzieje samochodów, którzy z dnia na dzień stają się nagle kadrą decydującą o zwycięstwie. Kwitnie czarnorynkowy handel dżinnami bojowymi i śmiertelnie niebezpiecznymi zaklęciami. Nad wszystkim czuwa zaś supertajna komórka wojska polskiego — Królikarnia — oraz dziewięciu wskrzeszeńców na usługach kurii gnieźnieńskiej.

                        Wszystko to dzięki jednemu szaleńcowi, któremu Polska zawdzięcza technologię wypraw na Drugą Stronę Lustra. Powiedzieć, że cały świat stanął otworem to mało — dzięki przejściom „rabbithole” otworem stanęło wiele, wiele światów, które Nowa Rzeczpospolita objęła pewnie w posiadanie.

                        Jednakże nawet tak pomyślna rzeczywistość nie jest wolna od problemów. Magiczny kielich wpada w niepowołane ręce. Demony przenikają do realnego świata bez biskupiego imprimatur. Jedna po drugiej otwierane są „nory” — nielegalne przejścia do zaświatów. Kto wie, co przez nie przeniknie?

                        Rozpoczyna się walka o utrzymanie kontroli nad magią, dokonującą pełzającej inwazji na rzeczywistość. Królikarnia ponosi dotkliwe straty, a nieprzyjazne Polsce państwa, po początkowym szoku podejmują energiczne działania, by nadrobić stracony dystans. Dodatkowych kłopotów przysparza rosnący w siłę, niezależny od Królikarni ruch wiedźm. W tej sytuacji kierownictwo Królikarni podejmuje ryzykowną grę i postanawia sprowadzić do Polski zapomnianego maga. Jaką cenę przyjdzie za to zapłacić?

                        „Królikarnia” to opowieść o świecie, który zmienia się pod wpływem magii, o radykalnie odmienionej Polsce i wciąż takich samych Polakach. To historia narodu, który po dziejowych zawieruchach wreszcie dostał złoty róg. Jak go wykorzysta?

                        A wszystko zaczęło się w Poznaniu...


                        Kursk. Zanurzenie w śmierć
                        Sengling B., Voswinkel J.

                        W sierpniu 2000 roku podczas wielkich manewrów Floty Północnej na Morzu Barentsa zatonął rosyjski okręt podwodny Kursk. Co było przyczyną potężnej eksplozji, która spowodowała zatonięcie najnowocześniejszego okrętu rosyjskiej floty wraz ze 118 osobami załogi? Próbując za wszelką cenę ukryć prawdę, Moskwa odrzuca złożoną przez Zachód propozycję pomocy. Niemieccy dziennikarze Bettina Sengling i Johannes Voswinkel, którzy w 2001 roku pracowali jako moskiewscy korespondenci tygodnika Stern, przedstawiają historię okrętu, zbrodnicze wręcz działania rosyjskiego sztabu kryzysowego oraz tragiczne losy rodzin poległych marynarzy. Opisują tragedię, na którą składają się bohaterstwo ludzi i narodowa megalomania.
                        0statnio edytowany przez wujcio_wodnik; 16-04-09, 02:07.
                        Gdy umierał leżąc tutaj sam,
                        za ojczyznę, którą kochał ponad życie,
                        widział przyszłość, która zła była i podła,
                        chmury czarne, wiatr ze wschodu gonił z wolna,

                        Skomentuj

                        • Albinoska
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Feb 2009
                          • 207

                          #27
                          Napisał Mind's_elation
                          Kto zabrał mój ser?
                          Autor: Dr Spencer Johnson
                          Tytuł oryginału:Who Moved My Chesse
                          (...)
                          Swego czasu podsunęła mi ją szkolna pedagog. I także polecam. Śmiem stwierdzić, że ta książka odmieniła mój pogląd na życie



                          A tak od siebie...


                          Selekcja naturalna - striptease męskiej duszy
                          Autor: Bill Dare
                          Tytuł oryginału: Natural Selection

                          James, który usiłuje zrobić karierę w show-biznesie, żyje w cieniu podziwianego przez wszystkich przyjaciela-filmowca. Pewnego dnia postanawia podsunąć mu swoją ukochaną, przekonany, iż sam na nią nie zasługuje. Nie będzie łatwo... Śmiech do łez, a czasem - przez łzy.

                          Ja dodam jeszcze, że książka jest lekka, zabawna i... bardzo prawdziwa, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie. To jedna z moich ulubionych książek w ogóle

                          Jeśli ktoś chce spróbować - tu jest fragment: http://czytelnia.onet.pl/0,1124710,do_czytania.html
                          - (...) Piękno to jest to, co człowiek ma w środku.
                          - Tak? To dlaczego w "Playboyu" nie drukują zdjęć rentgenowskich?
                          – ... Bo głupi jesteś.

                          Skomentuj

                          Working...