Adopcja przez pary homoseksualne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wisienka & Gandi
    Ocieracz
    • Feb 2007
    • 151

    zgadza się. dzieci są zbut podatne na wplyw środowiska... niech dziecko samo podejmie decyzje (najlepiej by jego wybór byl dyktowany psychologicznymi uwarunkowaniami) czy chce być homo czy hetero...
    chociaż może ktoś teraz użyć argumentu, ze rodzina "normalna" z tatą i mamą, jako mężczyzną i kobietą, narzuca dziecku het*******ualność... ale na mój gust to byłby płytki argument...
    poza tym moja partnerka zna kilku gejów i akurat ich stanowisko w tej sprawie jest jasne - legalizacja zwiazków TAK, adoptowanie dzieci - NIE.
    Jeden z nich raz powiedział, mniej wiecej to, że decydując się na związek homo zdawał sobie sprawę, ze z przyczyn czysto biologicznych taki związek nie doczeka się potomstwa... i finał...
    a media + moherland przeciwny homoseksualistom i wszystkim z opcji anty-kaczorowej rozpętuje co chwilę jakieś wojny i wygrzebuje tematy, które budzą wrogi stosunek społeczeństwa wobec homoseksualizmu...
    r e l a x t a k e i t e a s y . . .

    Skomentuj

    • LazyWriter
      Seksualnie Niewyżyty
      • Oct 2006
      • 259

      Napisał psychozoik
      Powaznie - kardy robi co uwaza, ale od dzieci - wara. Niech chociaz maja szanse wzrost normalny, IMO.
      Bardziej normalny wzrost zapewnia moim zdaniem rodzina - nawet, jezeli mailaby skladac sie z dwoch doroslych tej samej plci. Podstawa. moim zdniem jest milosc wobec pociechy, a nie preferencje lozkowe osob bedacych w zwiazku.
      Carpe dentum...
      Szukalem filmu "Waleria i tydzien cudow" - thx SunKwo!

      Skomentuj

      • evika
        Perwers
        • Nov 2006
        • 1083

        Zdecydowanie jestem przeciw. Dziecko powinno czerpać własciwe wzorce wszelkich zachowań, w tym rodzinnych, i seksualnych.

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          Napisał evika
          Zdecydowanie jestem przeciw. Dziecko powinno czerpać własciwe wzorce wszelkich zachowań, w tym rodzinnych, i seksualnych.
          Zatem uważasz że homoseksualizm jest niewłaściwy?
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • LazyWriter
            Seksualnie Niewyżyty
            • Oct 2006
            • 259

            Napisał evika
            Zdecydowanie jestem przeciw. Dziecko powinno czerpać własciwe wzorce wszelkich zachowań, w tym rodzinnych, i seksualnych.
            Parafrazujac - Czyli lepsza przemoc w rodzinie hetero, niz milosc w homoseksualnym zwiazku..?!
            Carpe dentum...
            Szukalem filmu "Waleria i tydzien cudow" - thx SunKwo!

            Skomentuj

            • evika
              Perwers
              • Nov 2006
              • 1083

              Napisał rojze
              Zatem uważasz że homoseksualizm jest niewłaściwy?
              nie wiem, czy to właściwe okreslenie. Nie jest zgodny z naturą. Nie mam nic przeciwko parom homoseksualnym. Zjawisko rozumiem. Każdy zyje, jak uważa.
              Ale nie możemy dzieciom narzucać orientacji seksualnej. Przecież one czerpia wzorce od rodziców, więc prawdopodobne byłoby,ze mogłyby sie stac również homoseksualne
              I jeszcze jedna sprawa. Weż pod uwage ogólne nastawienie społeczeństwa do tego tematu. Czy uważasz,ze takie dziecko dobrze czułoby sie np. w szkole?? Byłoby zapewne obiektem prześladowań, bo dzieciaki sa w takich sprawach okrutne

              Napisał Lazy Writer
              Parafrazujac - Czyli lepsza przemoc w rodzinie hetero, niz milosc w homoseksualnym zwiazku..?!
              to zbyt daleko idąca parafraza, i ma sie nijak do mojej wypowiedzi. Zreszta przeczytaj powyzej..
              Last edited by evika; 27-02-07, 22:02.

              Skomentuj

              • Paszczak
                Ocieracz
                • May 2006
                • 105

                Napisał evika
                Ale nie możemy dzieciom narzucać orientacji seksualnej. Przecież one czerpia wzorce od rodziców, więc prawdopodobne byłoby,ze mogłyby sie stac również homoseksualne
                Bez sensu.

                Napisał evika
                I jeszcze jedna sprawa. Weż pod uwage ogólne nastawienie społeczeństwa do tego tematu. Czy uważasz,ze takie dziecko dobrze czułoby sie np. w szkole?? Byłoby zapewne obiektem prześladowań, bo dzieciaki sa w takich sprawach okrutne
                To ma sens. Gdyby jednak społeczeństwo było inne, nie byłoby takich sytuacji. Kiedyś to trzeba zmienić.

                Napisał evika
                to zbyt daleko idąca parafraza, i ma sie nijak do mojej wypowiedzi. Zreszta przeczytaj powyzej..
                Czyżby według Ciebie lepiej było, żeby dziecko było niekochane, bite i poniżane niż, żeby było kochanym i potrafiącym kochać homoseksualistą?

                Skomentuj

                • SebaLee1981
                  Świętoszek
                  • Feb 2007
                  • 8

                  Takie pary nie mają prawa adoptować dzieci...w zadnym wypadku!! to jest niedopuszczalne...
                  Nie ma dla mnie tematów TABU...

                  Skomentuj

                  • Ziomek6789
                    Ocieracz
                    • Apr 2006
                    • 156

                    Zdecydowanie przeciw zero tolerancji !!
                    Kto Jest Za Legalizacja Niech Podniesie W Góre Ręce

                    Skomentuj

                    • Rojza Genendel

                      Pani od biologii
                      • May 2005
                      • 7704

                      Napisał evika
                      nie wiem, czy to właściwe okreslenie. Nie jest zgodny z naturą.
                      A co w naszej kulturze jest zgodne z naturą tak naprawdę?
                      Homosekualny seks i związki występują u wielu gatunków zwierząt i z całą pewnością nie jest to ani jałowe ani bezsensowne.
                      Skoro związek homoseksualny zaspokaja naturalne potrzeby człowieka (bliskości, miłości, akceptacji, seksu) to chyba można go nazwać naturalnym?
                      Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                      Skomentuj

                      • gucio5tys
                        Perwers
                        • Dec 2005
                        • 1075

                        Napisał rojze
                        Skoro związek homoseksualny zaspokaja naturalne potrzeby człowieka (bliskości, miłości, akceptacji, seksu) to chyba można go nazwać naturalnym?
                        Skoro jest taki naturalny to czemu nie zaspokaja potrzeby prokreacji?
                        Alkohol - typowy rozluźniacz języka
                        "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
                        Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

                        Skomentuj

                        • evika
                          Perwers
                          • Nov 2006
                          • 1083

                          Napisał Paszczak
                          Bez sensu.
                          Rozwiń to. Ja akurat trochę czytałam na ten temat, i to nie moje zdanie, a psychologów znających sie na rozwoju dziecka.
                          Czyżby według Ciebie lepiej było, żeby dziecko było niekochane, bite i poniżane niż, żeby było kochanym i potrafiącym kochać homoseksualistą?
                          Proszę mi takich stwierdzeń nie imputować, nie taki sens maja moje wypowiedzi. poczytaj powyżej
                          Napisał rojze
                          A co w naszej kulturze jest zgodne z naturą tak naprawdę?
                          Homosekualny seks i związki występują u wielu gatunków zwierząt i z całą pewnością nie jest to ani jałowe ani bezsensowne.
                          Skoro związek homoseksualny zaspokaja naturalne potrzeby człowieka (bliskości, miłości, akceptacji, seksu) to chyba można go nazwać naturalnym?
                          Natura tak to urządziła, celem prokreacji. Para homo nie jest w stanie stworzyc potomka. Jest to po prostu odsetek, dośc mały populacji, który prezentuje zachowania seksualne odmienne. Tak jest w wielu populacjach. jest to zrozumiałe, do zaakceptowania. Ale to dla mnie nie powód, by takim parom dawać prawo do adopcji. To nie jest powszechny model rodziny(nieco żartobliwie ujmujac) Czyli dla mnie, jest to sytuacja marginalna..(wybryk natury, czy cos w tym guście...zabrakło mi stosownego okreslenia)
                          Last edited by evika; 27-02-07, 22:14.

                          Skomentuj

                          • Rojza Genendel

                            Pani od biologii
                            • May 2005
                            • 7704

                            Napisał gucio5tys
                            Skoro jest taki naturalny to czemu nie zaspokaja potrzeby prokreacji?
                            A my tutaj, w swoich związkach zaspokajamy potrzebę prokreacji? Owszem, niektórzy z nas mają dziecko, jedno, dwoje.
                            Ale generalnie seks dla nas nie łączy się z prokreacją, przeciwnie, sami pozbawiamy się płodności z różnych względów.

                            Napisał evika
                            Para homo nie jest w stanie stworzyc potomka.
                            Podobnie jak para hetero, gdzie jedna osoba jest bezpłodna z natury lub skutkiem choró, urazów, etc.
                            Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                            Skomentuj

                            • gucio5tys
                              Perwers
                              • Dec 2005
                              • 1075

                              Napisał rojze
                              A my tutaj, w swoich związkach zaspokajamy potrzebę prokreacji? Owszem, niektórzy z nas mają dziecko, jedno, dwoje.
                              Ale generalnie seks dla nas nie łączy się z prokreacją, przeciwnie, sami pozbawiamy się płodności z różnych względów.
                              Tutaj, w tych - nie. Ale to nie określa zamiarów większości populacji.
                              Znaczenie procesu stworzenia potomka marginalizujesz. Stwierdziłaś, że homoseksualizm zaspokaja naturalne potrzeby ludzi. Tylko nie samym seksem ludzie żyją. Wreszcie ludzie dojdą do takiego etapu życia, w którym będą chcieli od życia coś więcej niż plastik w dziurce. Het*******ualiści spełnią się naturalnie w 100%, a homo?

                              Jednak naturalizm homoseksualistów nie równy jest naturalizmowi hetero!
                              A to, że ktoś od czasu do czasu zapłaci za sterylizację nie jest argumentem, mam rację?
                              Alkohol - typowy rozluźniacz języka
                              "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
                              Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

                              Skomentuj

                              • Rojza Genendel

                                Pani od biologii
                                • May 2005
                                • 7704

                                Napisał gucio5tys
                                Stwierdziłaś, że homoseksualizm zaspokaja naturalne potrzeby ludzi. Tylko nie samym seksem ludzie żyją.
                                Oczywiście. Dlatego wymieniłam potrzeby takie jak potrzeba bliskości, miłości, akceptacji, seksu które realizujemy w związku z partnerem.
                                Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                                Skomentuj

                                Working...