Niedobory żelaza

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ananetka
    Świntuszek
    • Apr 2011
    • 53

    #31
    Napisał Marmoladkaa
    mozna tez robic sobie koktajle np z buraków z dodatkiem innych owoców czy warzyw i nawet pietruszke dodac smiało do tego i tak nie bedzie jej czuc w tym miksie smaków za bardzo ale swoje 3 grosze zelaza dorzuci
    co do chelafera to jesli starczy mi to na miesiąc opakowanie to mozna wydać te 16 złotych az tak znaczaco nie nadszerpnie budzetu
    wystarczy, skoro w opakowaniu jest 30 tabletek

    Skomentuj

    • BoZasne
      Świętoszek
      • Nov 2011
      • 29

      #32
      Napisał Junona
      Ja bralam ascofer, zadnych efektow ubocznych, ale podejrzewam, ze to kwestia mocno indywidualna.
      Ja brałam ascofer i miałam biegunki,wymioty,silne bóle brzucha.Ze względu na chorobę żołądka nie mogłam wogóle brać żelaza,a ponieważ hemoglobinę miałam bardzo niską sytuacja nieciekawa.Są zastrzyki z żelazem ale to już w ciężkich przypadkach stosuje się w szpitalu.
      Czyli w skrócie w żadnej ciąży nie brałam wogóle jakichkolwiek witamin.Po co miałam sie truć skoro po nich wymiotowałam,a w tym wapadku ani witaminki w tabletce ani z jedzenia nie docierały mi do organizmu.Zaleceniem była dobrze zbilansowana dieta.
      Apropo co najdziwniejsze do cesarki poszłam z okropnie niską hemoglobiną a dziecko miało wyniki idealne.Po cesarce w ciągu koło miesiąca anemia znikła.Bez transfuzji,bez żelaza.

      Skomentuj

      • Raine
        Administrator
        • Feb 2005
        • 5246

        #33
        Napisał sister_lu
        Nie byłam w ciąży, ale przepisano mi żelazo, który zazwyczaj kobietom w ciąży się zaleca. Preparat nazywa się bardzo prosto: Ferrum lek.
        Za bardzo kojarzy mi się z perferro (Sapkowski rulez), miałbym duże cofki przed przyjmowaniem tego typu medykamentów.

        Żelazo najlepiej przyjmować w dużych porcjach, dobrze nadają się np. stare rowery.


        A tak na poważnie - to my nie prorocy, nie lepiej iść z tym do specjalisty?

        PS. Mnie karmiono Biovitalem. Przeżyłem.

        To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




        Regulamin Forum.

        Skomentuj

        • Marmoladkaa
          Świętoszek
          • Sep 2011
          • 5

          #34
          Kupilam sobie ten chaelaferr i zaczelam juz go brac. Zobaczymy jakie beda efekty. Pani Mgr w aptece powiedziala mi, ze chelatowe formy przyswajaja sie 10 razy lepiej niz zwykle. Dodatkowo dowiedzialam sie, ze to zelazo jest w kompleksie z wit C i kwasem foliowym, po to aby lepiej przyswajalo sie zelazo z pokarmu.
          Wiec lykam

          Skomentuj

          Working...