W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Środki niehormonalne

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slodko-kwasna
    Świętoszek
    • Aug 2009
    • 9

    Środki niehormonalne

    Proszę lepiej dokształconych o radę.
    Od blisko roku biorę najłagodniejsze tabletki antykoncepcyjne dostępne na rynku (Novynette). Działają na mnie koszmarnie. Całkowity zanik libido, zero lubrykacji, wyjątkowo bolesne miesiączkowanie, koszmarny PMS - to problemy, których nigdy wcześniej nie miałam. Dochodzę do wniosku, że antykoncepcja hormonalna po prostu nie jest dla mnie. Jako że mam stałego partnera, z którym seks uprawiam dość regularnie, szukam najlepszego rozwiązania dla nas obojga.
    Prezerwatyw nie lubi żadne z nas, a środki chemiczne ze względu na ich małą skuteczność powinny być stosowane razem z mechanicznymi, więc odpadają.
    Zastanawiam się nad spiralą. Czy ktokolwiek z obecnych miał z nią styczność? Jeśli chodzi o fakty medyczne - mam dziewiętnaście lat, nigdy nie rodziłam i w najbliższym czasie nie zamierzam, brak skłonności do stanów zapalnych, ale obciążenie genetyczne mięśniakami macicy.
    Za inne pomysły również będę wdzięczna.
  • anduk
    Koci administrator
    • Jan 2007
    • 3900

    #2
    Od blisko roku biorę
    Próbowałaś zmienić na inne? Rok to kupa czasu - podziwiam wytrwałość w męczeniu się
    If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

    Skomentuj

    • slodko-kwasna
      Świętoszek
      • Aug 2009
      • 9

      #3
      Napisał anduk
      Próbowałaś zmienić na inne?
      Lekarz odradził. Z tego, co zauważyłam, to o ile tabletka ma mieć działanie tylko antykoncepcyjne i pacjentkę stać na te piguły, przepisuje Novynette wszystkim. Bo najbezpieczniejsze.

      sister_lu, Akademię Antykoncepcji przekopałam w całości, razem z podawanymi linkami

      Boisz się pigułek o zwiększonej dawce hormonów ?
      Na logikę - im większa zawartość hormonów, tym pewnie silniejsze skutki uboczne?

      Skomentuj

      • slodko-kwasna
        Świętoszek
        • Aug 2009
        • 9

        #4
        A reszta? Np. popęd?

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          #5
          Napisał slodko-kwasna
          Na logikę - im większa zawartość hormonów, tym pewnie silniejsze skutki uboczne?
          Nie.
          Skutki uboczne zależą od jakości, nie ilości hormonów oraz od składników dodatkowych.
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • Bujda
            Erotoman
            • Feb 2009
            • 725

            #6
            W Twoim przypadku nie posłuchałabym lekarza i poprosiła o zmianę tabletek. Bądź też jak zaleciła mi ostatnio ginekolożka zamiast doustnych antyków wypróbuj Nuvaring albo Evrę.
            Komm doch bitte, bitte, bitte, noch ein bisschen näher…

            Skomentuj

            • heroinka
              Świntuszek
              • Jan 2010
              • 42

              #7
              słodko-kwaśna, o twoich tabletkach przeczytalam w ich opisie: 'Oprócz właściwości antykoncepcyjnych, niskie dawki hormonów zawarte w tabletkach pozytywnie oddziałują na organizm - regulują cykl miesiączkowy, zmniejszają obfitość krwawienia i jednocześnie redukują nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: obrzęk piersi, bolesne miesiączki, plamienia i bóle podbrzusza w trakcie owulacji.'
              skoro ty masz dolegliwosci o jakich piszesz, to ewidentnie one nie dzialaja na twoj organizm tak jak powinny; jesli prosby lekarza o zmiane tabletek nie dzialaja zmienilabym lekarza; placisz za cos przez co zle sie czujesz, paranoja
              Nie słucham już tych smutnych słów
              Nie martwię się, poznaję śmiech [...]
              Czy mógłbyś dziś gdzieś ze mną iść?
              Nie mówiąc nic, po prostu być [...]

              Skomentuj

              • slodko-kwasna
                Świętoszek
                • Aug 2009
                • 9

                #8
                Napisał Rojza Genendel
                Skutki uboczne zależą od jakości, nie ilości hormonów oraz od składników dodatkowych.
                Co, ściśle rzecz biorąc, znaczy "jakość hormonów"? Czy są naturalne, czy syntetyczne?

                Napisał Bujda
                Bądź też jak zaleciła mi ostatnio ginekolożka zamiast doustnych antyków wypróbuj Nuvaring albo Evrę.
                Ale wtedy nadal pozostaję w obrębie środków hormonalnych, z których właśnie chciałabym zrezygnować. Wypróbowałaś?

                Napisał heroinka
                jesli prosby lekarza o zmiane tabletek nie dzialaja zmienilabym lekarza
                Na razie tylko pytałam, co o tym sądzi, i odradził

                Zdaję sobie sprawę, że może na wyrost skreślam wszystkie hormonalne antykoncepty, skoro wypróbowałam dopiero jeden środek z jednego rodzaju. Ale nie bardzo uśmiecha mi się eksperymentowanie z moim zdrowiem i samopoczuciem, żeby znaleźć środek powodujący trochę mniej skutków ubocznych, który i tak będzie poważnie ingerował w moją gospodarkę hormonalną...

                Skomentuj

                • heroinka
                  Świntuszek
                  • Jan 2010
                  • 42

                  #9
                  Napisał slodko-kwasna
                  ...Zdaję sobie sprawę, że może na wyrost skreślam wszystkie hormonalne antykoncepty, skoro wypróbowałam dopiero jeden środek z jednego rodzaju...
                  zdecydowanie, a nowoczesne środki antykoncepcyjne podobno nie szkodzą
                  skoro takie objawy wywoluje u ciebie jeden srodek to nalezy go zmienic,
                  i szczerze mowiac nie rozumiem co to za lekarz ktory odradza ci zmiane leku, ktory tak zle tolerujesz
                  Nie słucham już tych smutnych słów
                  Nie martwię się, poznaję śmiech [...]
                  Czy mógłbyś dziś gdzieś ze mną iść?
                  Nie mówiąc nic, po prostu być [...]

                  Skomentuj

                  • Bujda
                    Erotoman
                    • Feb 2009
                    • 725

                    #10
                    Napisał slodko-kwasna
                    Ale wtedy nadal pozostaję w obrębie środków hormonalnych, z których właśnie chciałabym zrezygnować. Wypróbowałaś?
                    Nie próbowałam, ale jedynie ze względu że niepotrzebuję.

                    Tabletki nie są po to, żeby się męczyć. Np. rigevidon stosowałam tylko miesiąc, jak dla mnie skutki uboczne były na tyle dokuczliwe, że nawet nie próbowałam sprawdzić czy organizm się do nich przyzwyczai.
                    Komm doch bitte, bitte, bitte, noch ein bisschen näher…

                    Skomentuj

                    • Rojza Genendel

                      Pani od biologii
                      • May 2005
                      • 7704

                      #11
                      Napisał slodko-kwasna
                      Co, ściśle rzecz biorąc, znaczy "jakość hormonów"? Czy są naturalne, czy syntetyczne?
                      Nie. W pigułkach znajdują się po prostu różne hormony, i to już jest indywidualna reakcja...
                      Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                      Skomentuj

                      • slodko-kwasna
                        Świętoszek
                        • Aug 2009
                        • 9

                        #12
                        Postanowiłam jeszcze poczekać i wypróbować inne tabletki. Dziękuję za wszystkie rady. Temat można uznać za zamknięty, jako że o środkach niehormonalnych jako takich w ogóle było niewiele.

                        Skomentuj

                        Working...