W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Elita, klika i...plebs...

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PeggyBrown88
    Seksualnie Niewyżyty
    • Feb 2013
    • 273

    #31
    Nigdy nie należałam do elity, ale też nigdy nie postrzegałam swojego otoczenia jako plebs. Czułam się dobrze ze sobą, nigdy też nie miałam pragnienia iść wyżej. Natomiast zawsze wkurzało mnie, gdy ktoś z "wyższych sfer" traktował mnie lub moich przyjaciół jako coś gorszego. I tępiłam takie zachowania. Przynajmniej nie godziłam się na nie.
    Mam wrażenie, że większość osób, które uważa się za elitę, to są to ludzie z kompleksami, próbujący udowodnić coś społeczeństwu, leczący swoje poczucie niskiej wartości. Piszę większość, bo oczywiście mam świadomość, że są tacy, którzy faktycznie mają w sobie cechy lidera, i którzy te cechy wykorzystują we właściwy dla innych sposób.

    Władza, choćby najmniejsza, nie usprawiedliwia traktowania innych gorzej. Uważam, że powinno być wręcz odwrotnie. Nijak to się ma do tego, co widać w społeczeństwie.
    "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

    Skomentuj

    • upocone jajka
      Banned
      • May 2009
      • 5151

      #32
      nie kumam sie z elitami bo elity to na ogół lamusy albo śmieszni patrioci


      obecnie 5-6 osób - dresów z krwi i kości( lata 90) z brejdakiem bedzie 7 osób i nie wliczajc maniurek, one to inny temat

      Skomentuj

      • roz34
        Erotoman
        • Jun 2010
        • 485

        #33
        jeśli ktoś sobie sam buduje "elitarność" kupując wspomniany wcześniej wypasiony tv, sprzęt, ciuchy itd to jest żenujące. Ale elity tworzą się same: przez skończenie niektórych uczelni, obronę wartościowego doktoratu, setki przeczytanych książek, obejrzanych filmów, osiągnięcia w sporcie etc. I moim zdaniem nie ma w tym nic zdrożnego
        fan minetki

        Skomentuj

        • znowuzapilem
          SeksMistrz
          • Nov 2010
          • 3555

          #34
          Jesteśmy elitą a nie tłumem, w sercu nosimy dume !
          Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

          Skomentuj

          • upocone jajka
            Banned
            • May 2009
            • 5151

            #35
            żeby być w elicie upoconych jajek to trza mieć co najmniej cztery dychy w łapie, z 80kg, wielką głowe, spodzień dresowy, być kumatym, dymac ojczyzne ile tylko wejdzie

            Skomentuj

            • holly
              Perwers
              • Feb 2009
              • 1090

              #36
              Napisał Dopefiend
              Jest tak, że nie jestem typem faceta jaki tam dominuje; siłka, piłka nożna, tuning. Generalnie alfa i macho w takim bezpośrednim wydaniu. [...] Nie dogaduję się z nimi za bardzo, alfa też nie jestem, więc wiadomo w jakiej grupie jestem
              Pierwsze słyszę, żeby dominujący facet musiał ogarniać siłkę piłkę i tuning Poziom władczości, męskości i pewności siebie nie zależy od tego, czy ktoś lata paralotnią czy się wspina czy kopie piłkę, czy jeździ zdezelowanym passatem czy wypasionym bentleyem.
              Sam siebie określając plebsem i stawiając się na szarym końcu przegrywasz na starcie.

              Napisał Dopefiend
              Ktoś z elity się odezwał w końcu
              Hahahahh a gdzie tam... ze mnie lama bez keszu i pracy :] Po prostu nie hejtuję tych, którzy mają lepiej albo dobrze się ustawili. Robię swoję i nie tracę czasu na wkurzanie się na rzeczy, których nie mogę zmienić i na rozmyślanie o preferencjach osób, które mnie nie obchodzą.

              Napisał Dopefiend
              Masz może rację, tylko że nie każdy jest urodzonym liderem i ekstrawertykiem. Nie każdy też lubi lans towarzyski.
              No i dlatego napisałam, że to oczywista oczywistość - przecież to jasne, że nie każdy jest liderem z natury, tak samo jak nie każdy jest towarzyski z natury. To po co się frustrować, że inni tacy są, skoro sami nie mamy tych predyspozycji, a nawet wręcz ochoty stanąć w ich miejscu?
              Osoba nieśmiała, która nie lubi wystąpień publicznych, jest nieasertywna i podatna na stres nijak nie nadaje się na teamleadera i średnio wyobrażam ją sobie odpowiedzialną za zdobywanie ważnego klienta, gdzie trzeba iść po trupach z czarującym uśmiechem. No więc będzie niżej w pozycji zawodowej od kogoś, kto to potrafi zrobić. Jako pracownik wolę mieć nad sobą szefa, który ma jaja ze stali, liczną siatkę kontaktów i dobre soft skills, niż zestresowanego ani-be-ani-me-ani-kukuryku.

              Napisał Dopefiend
              A często jest tak, że wartościowe osoby są traktowane gorzej bo nie są takie "głośne" jak elita.
              Jesteśmy traktowani tak, jak pozwalamy się traktować. Mam wrażenie, że to trochę pretensja do świata...?

              Napisał Dopefiend
              W liceum też trzymałem z "plebsem" i byli to normalni ludzie do pogadania, do piwa czy imprezy, ale bez zbędnego napinania się.
              O no i widzę teraz skąd kompleksy wyszły.
              Ja tam nawijam z każdym i o wszystkim jeśli tylko interesuje/bawi mnie to, co ma do powiedzenia. Nie mam potrzeby 'trzymania' się i identyfikowania jakichkolwiek grup na lepsze czy gorsze. Po prostu niektórzy ludzie mnie ciekawią i dobrze się czuję w ich gronie, inni niekoniecznie.
              C'est la vie.

              Skomentuj

              • Hal
                Perwers
                • Oct 2010
                • 1366

                #37
                Elity są potrzebne, elity powinny rządzić - prawdziwe Elity. Nie ma nic gorszego jak plebs bierze się za rządzenie, powstają wtedy kliki.
                Elita to Elita - elitą jest ten koto posiada rozum, moralność i mądrość życiową.

                Skomentuj

                • znowuzapilem
                  SeksMistrz
                  • Nov 2010
                  • 3555

                  #38
                  Napisał upocone jajka
                  żeby być w elicie upoconych jajek to trza mieć co najmniej cztery dychy w łapie, z 80kg, wielką głowe, spodzień dresowy, być kumatym, dymac ojczyzne ile tylko wejdzie
                  Ostatni podpunkt zastąpić frajernią i się klasyfikuje



                  Hal, racja, szkoda ze to sie nie sprawdza w szeregach głów państw.
                  0statnio edytowany przez znowuzapilem; 26-06-13, 22:23.
                  Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                  Skomentuj

                  • paffcio
                    Banned
                    • Mar 2006
                    • 2286

                    #39
                    Napisał znowuzapilem
                    Jesteśmy elitą a nie tłumem, w sercu nosimy dume !
                    Tak, wsrod frajerow jestes na szpicy

                    Skomentuj

                    • znowuzapilem
                      SeksMistrz
                      • Nov 2010
                      • 3555

                      #40
                      Pafcio dobrze wiemy gdzie ty jesteś w tej hierarhii a gdzie ja Także nie udawaj tu ura bura przed koleżankami
                      Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                      Skomentuj

                      • upocone jajka
                        Banned
                        • May 2009
                        • 5151

                        #41
                        Napisał znowuzapilem
                        Ostatni podpunkt zastąpić frajernią i się klasyfikuje



                        Hal, racja, szkoda ze to sie nie sprawdza w szeregach głów państw.
                        ojczyzna to tez frajer tyle że wiekszy

                        Skomentuj

                        • paffcio
                          Banned
                          • Mar 2006
                          • 2286

                          #42
                          Nie placz, nie mowilem tylko o tobie ale rowniez o tej twojej ekipie.
                          Ekipa darmozjadow i nieudacznikow

                          Skomentuj

                          • upocone jajka
                            Banned
                            • May 2009
                            • 5151

                            #43
                            paweł jestem dumny z twojej kultury

                            Skomentuj

                            • Stopper
                              Ocieracz
                              • May 2013
                              • 184

                              #44
                              Napisał rimmingator
                              Jestem Panem swego losu i sam pracuje na to co mam - *******enie o szopenie ze tak gadają ci którym sie udało...
                              Nieprawda. Np. jeśli ktoś we wczesnym dzieciństwie nie miał dobrej edukacji, to powoduje to zaległości nie do nadrobienia. A powodem może być np. to, że urodził się w biednej rodzinie i zamiast się uczyć, musiał pracować.

                              Środowisko, w którym przebywamy, w dużym stopniu determinuje nasz sposób myślenia. Jeśli przebywasz z ludźmi, którzy nie wierzą w siebie, a tym bardziej w Ciebie, to do głowy Ci nie przyjdzie nawet, że możesz coś zmienić w swoim życiu. Chociażby Twoje postanowienie, żeby się wybić, jest rezultatem wychowania, Twoich doświadczeń, wpływu otoczenia.

                              Sukces nie jest tylko wynikiem pracy, ale też szczęścia. Widocznie miałeś sposobność zmienić swoje życie i ją wykorzystałeś. Szczere gratulacje. Niektórzy rzeczywiście narzekają i szukają wymówek, żeby tkwić w swoim więzieniu. Ale wiele osób nie ma nawet szansy czegoś zmienić na lepsze.

                              Skomentuj

                              • znowuzapilem
                                SeksMistrz
                                • Nov 2010
                                • 3555

                                #45
                                Ja nie moge. W życiu gorszego pierdzenia z trzepaczkowej dupy nie czytałem tu na forum Bo taki pafcio dziś wytrzeźwieje, przeczyta co napisał i będzie mu wstyd ze takie bzdury wypisuje Ale rim, przebiłeś wszystkich, ciężko o bardziej żenującą osobe na tym forum Faktycznie jesteś elitą buractwa

                                Nigdy nie płakałem że nie jestem takim rimingatorem bo nigdy takim nie chciałem być. Różnica polega na tym że on wchodząc do siebie w środowisko odrazu zyska w oczach nowym garniakiem z złotymi spinkami, nowymi perfumami za tysiaka czy wysublimowanym słownictwem. U mnie w środowisku nie liczy się ile masz w łapie, nosisz najki z nowej czy starej kolekcji.Czy student czy po podstawówce. Czy masz ryj jak johnny bravo lub Johnny Przystojniaczek, czy jesteś gruby chudy, niski czy drąg. Liczą się czyny a nie pieniądze.
                                0statnio edytowany przez znowuzapilem; 27-06-13, 11:09.
                                Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                                Skomentuj

                                Working...