Czy mają być dla nas bohaterami ?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • glizdziarz
    Banned
    • Sep 2005
    • 1981

    #16
    Pop...li sobie? Poprawili humor? I styknie. Film okaże się kolejnym przebojem, parę Oscarów mu kapnie i tyle. Film jak każdy hollywoodzki badziew robiony jest dla kasy. Tematyka i prawda obiektywna nie jest ważna. Nie ma o co bić piany.
    W naszym społeczeństwie zawsze będzie wzbudał negatywne uczucia i tyle. Poprostu jest to efekt zaszłości historycznych i przez dłuuuugie lata się nie zmieni. Niemiec - nie ważne doby czy zły - dla nas będzie postacią negatywną. Ot co.

    Skomentuj

    • Tajger
      Erotoman
      • Jun 2007
      • 403

      #17
      ciekawi mnie jedynie dlaczego nie robia filmow o powstancach warszawskich , tak na miare Hollywood , popatrzcie na film 9 pota ( 9 kompania ) niby radziecki a jak najbardziej zasluzyl na pare oskarow , tak moim zdaniem
      i czy owi zolnierze nie zostali "przypadkowo" bohaterami bylego ZSRR ?
      I Dont Really Knows What "sorry" means

      Skomentuj

      • anduk
        Koci administrator
        • Jan 2007
        • 3899

        #18
        Błędów? Stworzenie obozu do bezprawnego przetrzymywania i torturowania opozycji nazywasz błędem? To jest zwyczajna zbrodnia.
        Jasne, że bereza kartuska była zbrodnią (choć nigdy do końca się nie dowiemy jaką rolę w niej odegrał), tak samo jak zbrodnią było osadzenie w twierdzy Brzeskiej kilkudziesięciu "niebezpiecznych" polityków.

        Nie twierdzę, że Piłsudski jest czysty jak kryształ, twierdzę tylko, że pomimo wszystkiego Polska jest mu winna szacunek za resztę rzeczy, które uczynił dla naszego narodu

        Niemiec - nie ważne doby czy zły - dla nas będzie postacią negatywną.
        Specjalnie mnie to nie dziwi, może akurat dla młodych pokoleń tak nie jest ale dla ludzi którzy pamiętają te wszystkie nieludzkie rzeczy, lub ich rodzice o nich opowiadali
        Last edited by anduk; 17-02-09, 01:57.
        If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

        Skomentuj

        • Yoshua
          Perwers
          • Mar 2007
          • 1374

          #19
          Napisał Kwieciu_89
          ciekawi mnie jedynie dlaczego nie robia filmow o powstancach warszawskich , tak na miare Hollywood , popatrzcie na film 9 pota ( 9 kompania ) niby radziecki a jak najbardziej zasluzyl na pare oskarow , tak moim zdaniem
          i czy owi zolnierze nie zostali "przypadkowo" bohaterami bylego ZSRR ?
          kto amerykanie? bo nie wiedza o tych wydarzeniach? sa malonaglosnione?
          " - Fajny masz korek od wanny.
          - Taki tam...
          - ...Ale gra empetrójki"

          Skomentuj

          • Tajger
            Erotoman
            • Jun 2007
            • 403

            #20
            to swiat predzej sie dowiedzial o jakiej mizernej obronie brzegu Wizny ( thanks to Sabaton) niz o powstaniu warszawskim gdzie to sami alianci robili zrzuty broni i zywnosci ?
            Czy to nie jest smieszne ?
            I Dont Really Knows What "sorry" means

            Skomentuj

            • wujcio_wodnik
              Seksualnie Niewyżyty
              • Feb 2006
              • 261

              #21
              jak świat światem nigdy niemiec polakowi nie będzie bratem
              Gdy umierał leżąc tutaj sam,
              za ojczyznę, którą kochał ponad życie,
              widział przyszłość, która zła była i podła,
              chmury czarne, wiatr ze wschodu gonił z wolna,

              Skomentuj

              • Yoshua
                Perwers
                • Mar 2007
                • 1374

                #22
                Kwieciu_89 nie wiem czy wiesz, ale wielu amerykanów do dziś sądzi, że wojna zaczęła się od ataku w Pearl Harbour. to taki mały przykład na ich orientacje historyczną.

                jak świat światem nigdy niemiec polakowi nie będzie bratem
                bzdura.
                po prostu nie lubię kłamstwa.

                to swiat predzej sie dowiedzial o jakiej mizernej obronie brzegu Wizny ( thanks to Sabaton)
                Świat? youtube i ta liczba odsłuchań, którą mieli to jeszcze nie świat.
                " - Fajny masz korek od wanny.
                - Taki tam...
                - ...Ale gra empetrójki"

                Skomentuj

                • wujcio_wodnik
                  Seksualnie Niewyżyty
                  • Feb 2006
                  • 261

                  #23
                  bzdura.
                  po prostu nie lubię kłamstwa.
                  czyli co czeka nas długa i wielka miłość z niemcami i związkiem wypędzonych na karku
                  Gdy umierał leżąc tutaj sam,
                  za ojczyznę, którą kochał ponad życie,
                  widział przyszłość, która zła była i podła,
                  chmury czarne, wiatr ze wschodu gonił z wolna,

                  Skomentuj

                  • Tajger
                    Erotoman
                    • Jun 2007
                    • 403

                    #24
                    Yoshua , ale dlaczego mowisz tutaj tylko o amerykanach , przeciez nie od dzisiaj wiadomo ze te glaby nie wiedza gdzie jest europa na mapie , a czarni od zawsze byli w stanach ... nie porownoj starego kontynentu to tej powierzchniowej kultury rasistow w "wolnym swiecie"
                    I Dont Really Knows What "sorry" means

                    Skomentuj

                    • incest666
                      Seksualnie Niewyżyty
                      • Aug 2006
                      • 241

                      #25
                      Słuchajcie, onanizujemy się nad filmem zrobionym dla kasy, nie dla roztrzygnięcia prawd historycznych.
                      Wy sie pokłócicie, a za trzy miesiące HollyWood już zapomni, gdzie leży Polska i kto to był Hitler.
                      W tego typu produkcjach chodzi o show, a nie o to, jak było
                      naprawdę.
                      A to, że młodzi uwierzą, że Polacy ogarniali komory gazowe w Oświęcimiu... cóż, ich zdanie będzie tak ulotne, że nie warto do tego przykładać jakąkolwiek wagę...
                      co Krzyś miał na myśli, gdy kolega mu mówił: CIĄK PYTE?

                      Skomentuj

                      • Adriano
                        Ocieracz
                        • Aug 2006
                        • 91

                        #26
                        Mi to się nawet nie chce o tym dyskutować. Ja wiem jak było. Znam historyczne fakty. I to nie dlatego, że jestem Polakiem a Hitler to był koleś co kiedyś tam napadł na Polskę. Jestem człowiekiem i uważam, że przynajmniej powierzchowna wiedza na temat II wojny w moim umyśle powinna być. Na jeden temat wiem więcej na inny wiem mniej.

                        Fakt jest taki, że obozy były niemieckie ale wybudowane w Polsce (niektóre, w Niemczech też były). Żydów i Polaków gazowali tam. Więźniów strzegli Niemcy ale nie tylko. Pilnowali ich też Polacy więc mowa o tym, że Polacy jak jeden mąż walczyli przeciwko najeźdźcom też jest jakimś kłamstwem lub przeinaczaniem prawdy.

                        Zamach na Hitlera się nie udał. Szkoda. Może by zmieniło to losy wojny. Może płk von Stauffenberg (organizator zamachu) by zatroszczył się o Polskę a może by zrobił sojusz z Rosjanami i Anglikami i podzielił Polskę. Ale to wszystko to może. Fakt jest taki, że zamach był i zamach się nie udał. Reszta to gdybanie. Teraz nie możemy mowić "co by było gdyby". Po co? Być może Stauffenberg był cżłowiekiem honorowym i naprawdę chciał końca wojny? Któż to wie...
                        Bonificato...

                        Skomentuj

                        • bi.girl
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Feb 2009
                          • 380

                          #27
                          z historii dobra nie jestem, film mi się podobał, o ile taki film może się podobać. dobry film. polecam obejrzenie. a Tom Cruise... ach
                          but if you gimme your love, you won't regret it.
                          now gimme your touch, you won't forget it.

                          Skomentuj

                          • Tajger
                            Erotoman
                            • Jun 2007
                            • 403

                            #28
                            Chica nie masz czego zalowac , ogladalem fragmentami .... denny film

                            Adriano , myslisz ze zakonczenie wojny 9 miesiecy przed jej nieuniknionym koncem cos by zmienilo ? nie liczac ofiar wojny , pochanbienia i niewoli ?

                            szukali wyjscia o pan A.H widzial III rzesze jako jednolite panstwo zbudowane na gruzach calego swiata - naszego swiata
                            I Dont Really Knows What "sorry" means

                            Skomentuj

                            • paffcio
                              Banned
                              • Mar 2006
                              • 2286

                              #29
                              zamach został przeprowadzony z myślą o przejeciu władzy oraz pertraktowaniu z aliantami w sprawie pokoju ewentualnie sojuszu przeciwko sowietom(wiadomym jest ,że wtedy niemcy mieli problemy wyczerpywały się zapasy amunicji ,czołgów ,samolotów,wojna na dwa fronty uszczupliła w sposób drastyczny rezerwy ludzkie oraz kadrę dowódczą),ale absolutnie nie było mowy o wycofaniu się z ziem zajętych przez niemców na wschodzie ,my nadal mieliśmy byc traktowani jak niewolnicy,darmowa siła robocza zaś nasze tereny maksymalnie eksploatowane

                              Skomentuj

                              Working...