W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Świat zamknięty w liczbie?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anduk
    Koci administrator
    • Jan 2007
    • 3900

    #46
    Napisał nestleeeeee
    W gimnazjum na plastyce nauczyciel(malarz) powiedział że nie ma koloru białego ani czarnego. Jedno to światło a drugie cień
    Czarnego koloru nie da się określić Nie istnieje w rzeczywistości ciało doskonale czarne
    If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

    Skomentuj

    • Gurgun
      Erotoman
      • Feb 2009
      • 707

      #47
      Napisał anduk
      Czarnego koloru nie da się określić Nie istnieje w rzeczywistości ciało doskonale czarne
      Heh, ciała doskonale czarne istnieją. Całkiem niezłym przykładem jest słońce (naprawdę!)



      A jeśli chodzi o inne ujęcie czerni, to ciała doskonale czarne też istnieją, wystarczy pojść do piwnicy i nie włączyć światła - będzie czarno. Ani promieniowania ścian ani mikrofalowego promieniowania tła oczy nie ujrzą
      Gurgun - jaki jest każdy widzi

      Skomentuj

      • oczak
        Erotoman
        • May 2007
        • 377

        #48
        Napisał Gurgun
        A jeśli chodzi o inne ujęcie czerni, to ciała doskonale czarne też istnieją, wystarczy pojść do piwnicy i nie włączyć światła - będzie czarno. Ani promieniowania ścian ani mikrofalowego promieniowania tła oczy nie ujrzą
        Światło to tak na prawdę promieniowanie elektromagnetyczne o odpowiedniej długości fali. Światło widzialne (zakres długości fal widzialnych) zależy od narządu, które je odbiera (zwierzęta często widzą nawet światło pilota od telewizora).

        Mnie zawsze fascynowała liczba Pi. Dzięki niej jestem pewien, że nieskończoność istnieje. Ale jestem załamany tym, że większość ludzi nawet nie wie, skąd się ta liczba bierze. Wikipedia dobrze i jasno wyjaśnia to tutaj.
        oczak :::: Pragnę życia seksualnego, którego zostałem pozbawiony.
        --------------------------------------------------------------------------------------------------
        Erotoman aktywny na forum od połowy 2008 roku.

        Skomentuj

        • anduk
          Koci administrator
          • Jan 2007
          • 3900

          #49
          Napisał Gurgun
          Heh, ciała doskonale czarne istnieją. Całkiem niezłym przykładem jest słońce (naprawdę!)
          To dziwne bo na angielskiej wiki pisze:

          In astronomy, objects such as stars are frequently regarded as black bodies, though this is often a poor approximation. An almost perfect black-body spectrum is exhibited by the cosmic microwave background radiation. Hawking radiation is the hypothetical black-body radiation emitted by black holes.
          Pozostanę przy swoim
          If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

          Skomentuj

          • Gurgun
            Erotoman
            • Feb 2009
            • 707

            #50
            Jak już wspomniałem na początku wątku dysponujemy tylko modelami, a te nie są doskonałe i opisują jedynie "idealne" przypadki, które nie istnieją. Niemniej gwiazdy są całkiem niezłym przykładem ciał doskonale czarnych.

            Ale nie będę się zbyt mocno wykłucał, jako że astrofizyka to nie moja specjalizacja
            Gurgun - jaki jest każdy widzi

            Skomentuj

            • Xenon
              Perwers
              • Feb 2009
              • 1112

              #51
              Liczbę Pi to da się łatwo zrozumieć. Ale np. liczby zespolone to już wyższa szkoła jazdy. To jeden z przykładów, że matematyka jest co najmniej o krok przed fizyką. Teoria powstaje jako sztuka dla sztuki a potem znajduje zastosowanie (w tym przypadku elektrotechnika, szczególna teoria względności Einsteina).
              A może po prostu będę... lamusę!

              Skomentuj

              • anduk
                Koci administrator
                • Jan 2007
                • 3900

                #52
                Schodząc z nieba na ziemię



                If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                Skomentuj

                • Gurgun
                  Erotoman
                  • Feb 2009
                  • 707

                  #53
                  Napisał Xenon
                  Liczbę Pi to da się łatwo zrozumieć. Ale np. liczby zespolone to już wyższa szkoła jazdy. To jeden z przykładów, że matematyka jest co najmniej o krok przed fizyką. Teoria powstaje jako sztuka dla sztuki a potem znajduje zastosowanie (w tym przypadku elektrotechnika, szczególna teoria względności Einsteina).
                  Owszem, matematyka zawsze musi być krok przed fizyką, chociaż zdarzają się przypadki kiedy fizyk musi wprowadzić coś nowego na swój użytek (notacja Diraca), jakoże potrzeba języka by napisać książkę.

                  Jeśli chodzi o rozumienie liczb zespolonych to mi trudno się wypowiedzieć, gdyż jako, że sporo z rzeczami tego typu przyszło mi obcować to i wyrobiła się pewna intuicja
                  Gurgun - jaki jest każdy widzi

                  Skomentuj

                  • oczak
                    Erotoman
                    • May 2007
                    • 377

                    #54
                    Napisał Gurgun
                    Jeśli chodzi o rozumienie liczb zespolonych to mi trudno się wypowiedzieć, gdyż jako, że sporo z rzeczami tego typu przyszło mi obcować to i wyrobiła się pewna intuicja
                    Matematykiem nie jestem, ale wiele całek już obliczyłem. Tylko, że już zapomniałem, do czego to służy... Dochodzę do wniosku, że matematykę lepiej rozumieć, niż pamiętać wzory i liczyć nie wiedząc, po co.

                    Szkoda tylko, że szkolnictwo wyższe nadal bardziej wymaga pamiętania czegoś, niż umiejętności wykorzystania wiedzy. Matematyka jest fascynująca, chociaż nauka jej przysporzyła mi wiele problemów i stresów w życiu.
                    oczak :::: Pragnę życia seksualnego, którego zostałem pozbawiony.
                    --------------------------------------------------------------------------------------------------
                    Erotoman aktywny na forum od połowy 2008 roku.

                    Skomentuj

                    • nestleeeeee
                      Banned
                      • Mar 2009
                      • 51

                      #55
                      Dochodzę do wniosku, że matematykę lepiej rozumieć, niż pamiętać wzory i liczyć nie wiedząc, po co.
                      Ja osobiście innego wyjścia nie widzę

                      Właśnie przeczytałem że Liczbę Napiera można spotakać w bankowości, dobre

                      Skomentuj

                      Working...