W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Zastrzyk hormonalny - proszę o opinie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YoungStallion
    Perwers
    • Jul 2005
    • 1184

    #16
    Napisał julianna
    nie jest inna, ta sama, krew wypływajaca, czyli złuszczona błona sluzowa,
    dobrze rozumiesz...


    Metody hormonalne polegają na stosowaniu środków hormonalnych, które blokują wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za owulację, blokując wytwarzanie jajeczek przez kobietę.
    Owulacja, jajeczkowanie to proces polegający na wytwarzaniu gamet żeńskich zdolnych do zapłodnienia - komórek jajowych w jajnikach.


    http://pl.wikipedia.org/wiki/Owulacja
    Napisał Youngstallion
    no popatrz a ja myślałem, ze miesiączka jest tylko ze nie ma owulacji
    zasada złuszczania błony śluzowej macicy chyba sie nie zmienia co
    chodziło mi o miesiączke a nie o owulacje, no i skoro zasada z błoną śluzową sie nie zmienia to okres jest- Rojze, jest tak czy nie jest tak?
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
    Stanisław Lem

    Skomentuj

    • cichociemny29
      Świętoszek
      • Apr 2007
      • 1

      #17
      Witam moja Misia zastosowala zastrzyk i z tego co wiem już wiecej go nie zastosuje po pierwsze krwawienie - istna rzeźnia - niemalże codziennie po drugie ciut przytyła ale to nie problem a z ochotą na seks - nieco mniejsza, ale raczej wynikajac z krwawienia

      Skomentuj

      • hefalumpka
        Ocieracz
        • Jan 2006
        • 146

        #18
        zastrzyk antykoncepcyjny

        Witam,
        mam pytanko odnośnie zastrzyku antykoncepcyjnego depo-prover. Wiem, że stosuje się go raz na 3 miesiące i kosztuje około 30 zł. Z tego co czytałam i co mówił mi ginekolog jest bardzo skuteczny wręcz najkuteczniejszym środkiem anty (nie licząc spirali i podwiązania jajników). Ale nie wiem jakie ma działania uboczne - lekarz wspomniał jedynie o podkrwawieniach. Może któraś z Was używa lub używała i mogłaby napisać o działaniach ubocznych??



        SORRY ZA POWTÓRKĘ TEMATU
        0statnio edytowany przez hefalumpka; 07-12-09, 21:59.
        Pokój bez ksiazek jest niczym ciało bez duszy...

        Skomentuj

        • Stela7
          Tygryska
          • Aug 2009
          • 985

          #19
          Nie polecam....niby nie ma krwawienia ale plamienia...po 10 dni w miesiacu..straszny dyskomfort...i libido poszlo się czesać..
          "Miłość mierzy się potrzebą obecności"

          Skomentuj

          • hefalumpka
            Ocieracz
            • Jan 2006
            • 146

            #20
            Tak na marginesie właśnie wykonałam zastrzyk (tydzień temu) i czuje się wspaniale. W mojej aptece zapłaciłam 38,90zł. Zastrzyk był bezbolesny. Migren nie mam, libido wcale nie spadło a wręcz odwrotnie bo mam teraz pewność że nie zajdę w ciążę i aż chce się .... no wiecie
            No a plamień żadnych (ale może to dlatego że miesiączka mi się właśnie skończyła)...


            Ach i nie widzę zwiękrzenia apetytu (po tabletkach już w pierwszych dniach jadłam i jadłam...) - wręcz na odwrót nie chce mi się jeść tak bardzo
            Pokój bez ksiazek jest niczym ciało bez duszy...

            Skomentuj

            Working...