Wymawianie głoski "r"

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ktos-z-daleka
    Wspomógł BT
    • Nov 2005
    • 345

    #16
    Jak wymawiasz głoske r tak jak francuzi to nie jest tak zle ale gdyby była ona wymawiana przez ciebie jak "j" (bo takie przypadki sa czesciej) to dopiero przerabane. Bo powiedz np REBUS
    Uczciwą pracą ludzie się bogacą, a pierwszy milion zawsze trzeba ukraść

    Skomentuj

    • Sympatic
      Świętoszek
      • May 2006
      • 25

      #17
      Napisał aaa_zzz
      a mi starsznie szybko wytwarza się ślina, co w połączeniu z tym, że strasznie szybko mówie, sprawie ża momentami nikt mnie nie moze zrozumieć I jakoś się tym nie przejmuje .

      Baaa! Ja czasami kogoś podczas rozmowy niekontrolowanie opluję! Jest to taka mała okrągła kuleczka, ale fakt, faktem!
      Jeżeli nie odpowiedziałem na Twój post to znaczy, że uważam go za idiotyczny lub prowokujący...

      Skomentuj

      • thomas83
        Ocieracz
        • May 2005
        • 178

        #18
        Vercingetorix: stary, nie przejmuj się, też to mam, też mnie to wkurzało, ale olałem to. Zobaczysz, za parę lat dziewczyny będą prosić abyś do nich młłłłłłłuczał Poważnie, coraz więcej kobiet mówi, że je to kręci... Głowa do góry, przynajmniej się czymś dodatkowym wyróżniasz wśród innych...
        a licznik postów bije...

        Skomentuj

        • Vercingetorix
          Świętoszek
          • Jun 2006
          • 5

          #19
          O to nie chodzi, planuję w przyszłości, że tak powiem "zarabianie językiem" i jesli się da to to naprawie, od jutra zaczynam się rozglądać za logopedą. Aha i wymawiam ją jak "j"

          Skomentuj

          • gesio
            Świętoszek
            • May 2006
            • 28

            #20
            A wymawiasz R tak bardziej jak Kazia Szczuka czy Doni Tuks?

            Skomentuj

            • Schiller
              Erotoman
              • Oct 2005
              • 426

              #21
              Zawsze lubiłem, kiedy ktoś, nie wymawiał głoski "r". Jest to takie odmienne niż się wydaje. Oczywiscie nie w negacji. Po prostu podoba mi się, kiedy osoba o specyicznej wymowie tak instruuje dźwięki. Np. w słowie Tygrysek
              Leben...I Feel You

              Skomentuj

              • packo
                Świętoszek
                • Jun 2006
                • 31

                #22
                Moja znajoma nie wymawiała "r" w ogóle, ale z czasem wyszkoliła się i teraz potrafi wymówić coś na kształt "r". Mimo wszystko nadal ma na tym punkcie kompleksy... Niemniej ja uważam to jej "r" za niezwykle urocze... I w ogóle mam słabość do kobiet z nietypowym "r'

                Skomentuj

                • Schiller
                  Erotoman
                  • Oct 2005
                  • 426

                  #23
                  W tym, jak kobieta wymawia "r" jest coś uroczego, nie umiem tego określić. U faceta mi to obojętne
                  Leben...I Feel You

                  Skomentuj

                  • packo
                    Świętoszek
                    • Jun 2006
                    • 31

                    #24
                    Nietypowe "r" u kobiet to w moim przypadku coś co mnie kręci
                    Ale taka wada może poważnie utrudniać życie. Znajoma, o której wspomniałem jest farmaceutą. Opowiadała jak kiedyś musiała zamówić telefonicznie towar z hurtowni, m. in. ReoPro, Reparil i Retrovir... Po kilku próbach wytłumaczenia o co jej chodzi rzuciła słuchawką i poryczała się na zapleczu

                    czyli "r" francuskie, a nie "ł"?
                    Last edited by sister_lu; 13-11-16, 10:26.

                    Skomentuj

                    • packo
                      Świętoszek
                      • Jun 2006
                      • 31

                      #25
                      Hm... Po zastanowieniu stwierdzam, iż takie też lubię

                      Skomentuj

                      • sno
                        Świętoszek
                        • Jun 2005
                        • 17

                        #26
                        ja w przedszkolu chodzilem do lokopedy by nauczyc sie wymawiac "r". troche tam cos cwiczylem i zapamietalem jedno cwiczenie. chodzi o to byś wymawial litere "l" a palcem pod jezykiem ruszal w prawo i lewo delitaknie, w ten sposob jezyk zaczyna drgac w inny sposob, moze to z poczatku nie podobne do "r" ale dzieki temu ze pomagalem sobie paluszkiem () jezyk sam zaczail o co biega.

                        Skomentuj

                        • kalwi
                          Ocieracz
                          • May 2006
                          • 101

                          #27
                          W wieku 16 lat jest bardzo male prawdopodobienstwo nauczenia sie poprawnej wymowy nawed z pomoca logopedy:/

                          A tak pozatym to radze sie przyzwyczaic do swojej mowy, ja lubie rozmawiac z ludzmi z podobna wada wymowy, zwlaszcza jak to jest dobry znajomy
                          moje zdanie i tak sie nie liczy

                          Skomentuj

                          • Lilith
                            Świętoszek
                            • Jul 2006
                            • 41

                            #28
                            To sie nazywa reranie (rotacyzm), czyli wadliwe wymawianie lub nie wymawianie głoski r. Przyczyna sa tu zbyt niska sprawnosc ruchowa jezyka, nieprawidlowosc jego budowy, a takze uposledzenie sluchu czy tez wadliwy wzor wymowy osob z otoczenia. Proponuje zaczac 'leczenie' od logopedy
                            A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of

                            Skomentuj

                            • supa_dupa_fly
                              Świętoszek
                              • Jul 2006
                              • 7

                              #29
                              hih ja akcenuje mocniej "r" r;D i nikomu nie do placzu : D kolezanki mowią do mnie lataRka zamiast natalka brat kosiaRka : D jeszcze Riiba sie zdazalo i kazdy smieje .. pamietam ze dawniej chodzilam do logopedy .. ale nie wiem po co bo mu nic to nie dalo .. (tyle ze on sie bardziej staral odemnie)
                              Gorszy problem ma moj kolega . On zamiast
                              "r" mowi "j" i zamiast "chór" mowi "****"

                              Skomentuj

                              • girl4sex
                                Świętoszek
                                • Jul 2006
                                • 4

                                #30
                                A ja uwazam ze francuskie "r" jest sexi Np. mam kolezanke Natalke i ona wlasnie ma takie francuskie "r" i wogole mi to nie przeszkadza ani nie podnieca! To podnieca tylko u chlopow xD

                                Skomentuj

                                Working...