W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Wymawianie głoski "r"

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Vercingetorix
    Świętoszek
    • Jun 2006
    • 5

    Wymawianie głoski "r"

    Witam!

    Mam pewien problem; otóż prawie wogóle nie wymawiam głoski "r". Od jakiegoś czasu zaczęło mi to przeszkadzać w życiu i zastanawiam się czy i jak można to skorygować (mam 16 lat). Może ktoś ma jakąś wiedzę lub doświadczenia na ten temat.

    z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
  • Raine
    Administrator
    • Feb 2005
    • 5252

    #2
    Daj spokój, możesz dzięki temu payodiować Kazimieyę Szczukę

    A tak na serio to hmm... pomocy szukać możesz u lokalnego logopedy (proponuję rozejrzeć się za poradnią psychologiczno-pedagogiczną w Twoim mieście).

    To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




    Regulamin Forum.

    Skomentuj

    • Belaya
      Banned
      • Mar 2006
      • 92

      #3
      mam to samo - wkurza mnie to strasznie, jeszcze musze wredne docinki znosic :/

      Skomentuj

      • aaa_zzz
        Świętoszek
        • Feb 2006
        • 39

        #4
        a mi starsznie szybko wytwarza się ślina, co w połączeniu z tym, że strasznie szybko mówie, sprawie ża momentami nikt mnie nie moze zrozumieć I jakoś się tym nie przejmuje .

        Skomentuj

        • Vercingetorix
          Świętoszek
          • Jun 2006
          • 5

          #5
          logopeda to chyba jedyne wyjściem myślałem że ktoś będzie mial jakieś doświadczenia z tym, ale sam będe musiał "przetrzeć szlak", ja tez się tym zbytnio nie przejmuję, jednak wychodzę z założenia, że jeśli można to lepiej to zrobić.

          pzdr

          Skomentuj

          • matrix8
            Świętoszek
            • Nov 2005
            • 7

            #6
            ty masz problem? stary moje nazwisko się zaczyna na R, co ja mam powiedzieć. byłem mały to chodziłem do logopedy ale to nic nie dało, teraz mam 15 lat i rzczej da się zrozumieć co mówie ale jak byłem mniejszy to nie ma hama, nie umiałem się przedstawić

            Skomentuj

            • Raine
              Administrator
              • Feb 2005
              • 5252

              #7
              Wydaje mi się, że konsultacja ze specjalistą jest nieco lepszym sposobem niż 'domowe rady Babci Zosi' - bez urazy

              Spróbuj, to nie boli Na pewno otrzymasz potrzebną Ci pomoc i podadzą Ci ćwiczenia korekcyjne. Będzie dobrze!

              To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




              Regulamin Forum.

              Skomentuj

              • BlackPussy
                Erotoman
                • Jul 2005
                • 640

                #8
                logopeda sie klania...przynajmniej jakis pomysl

                Kobieta jest jak lilia
                subtelny nie ośmieli się jej dotknąć

                ale przyjdzie osioł i ją zeżre.

                Skomentuj

                • Tilia
                  Erotoman
                  • Feb 2005
                  • 560

                  #9
                  Pospiesz się póki chodzisz do szkoły, bo jak już będziesz pełnoletni to Ci powiedzą, zebyś sobie sam i na swój własny koszt szukał specjalistów.
                  Na początek szkolny pedagog powinien Ci dac namiary na logopedę dla twojego rejonu/gminy/dzielnicy, a jeśli trzeba to i jakieś skierowanie.
                  To kobieta wybiera mężczyznę, który ma ją wybrać.

                  Kto ma cycki, ten rządzi!

                  Skomentuj

                  • Rojza Genendel

                    Pani od biologii
                    • May 2005
                    • 7704

                    #10
                    A mi się podoba bardzo jak facet wymawia to r tak francusko.
                    Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                    Skomentuj

                    • Ofelia
                      Świntuszek
                      • Nov 2005
                      • 51

                      #11
                      Ja też mam taką wadę, mówię francuskie "r"....ale ponieważ znam język francuski, ludzie myślą, że tak mi się po prostu porobiło . A co do Twojego problemu to również radzę wybrać się do logopedy. On pokaże Ci różne ćwiczenia, dzięki którym można się tego pozbyć, nie wiem cz jest już za późno na to czy nie, bo się specjalnie na tym nie znam. A pomimo tego, że jakoś specjalnie nie kocham tego mojego "r", to dużo znajomch mówi mi, że strasznie się to im podoba. Więc głowa do góry

                      Skomentuj

                      • ramka
                        Ocieracz
                        • Feb 2005
                        • 181

                        #12
                        ja tez mam jakich odchyl, bo podoba mi sie wada wymowy u kobiet/mezczyzn w zwiazku z "R".
                        Somethin' about us I've got to say, somethin' is between us anyway

                        Skomentuj

                        • lewy_87
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Sep 2005
                          • 242

                          #13
                          hy... ja jak bylem maly to tez nie mowilem "r' lecz z wiekiem mi to przeszlo i juz dobrze wymawiam

                          Skomentuj

                          • Tilia
                            Erotoman
                            • Feb 2005
                            • 560

                            #14
                            lewy_87 "hy... ja jak bylem maly to tez nie mowilem "r' lecz z wiekiem mi to przeszlo i juz dobrze wymawiam"

                            To czemu nie masz nicka "prawy" ?
                            To kobieta wybiera mężczyznę, który ma ją wybrać.

                            Kto ma cycki, ten rządzi!

                            Skomentuj

                            • mosiek
                              Świntuszek
                              • Jan 2006
                              • 84

                              #15
                              Ale Wy macie problemy...
                              Ja sie seplenie i szczerze mowiac nie mam zadnych problemow na tym punkcie.
                              Kiedys mi to przeszkadzalo i nawet mialem zamiar isc do logopedy ale zrozumialem, ze pora zaakceptowac siebie takim, jakim sie jest.

                              Szczerze mowiac to kobiety wlasnie leca na takie cos (sam tego nie doswiadczylem ale wiem bo kilku kumpli tez ma wade wymowy ).
                              Jak dziewczyna bedzie madra to nie bedzie jej to przeszkadzalo ze zamiast "r" mowisz "l" bo bedzie miala to gleboko w dupie.
                              Dorosla kobieta, ktora wie czego chce, nie patrzy na to, jak mowisz tylko na to co masz do powiedzenia.
                              Pozatym - po pewnym czasie do tego mozna sie przyzwyczaic.
                              Takie "l" zamiast "r" dodaje Ci tylko uroku ;-)

                              Pozdrawiam
                              0statnio edytowany przez mosiek; 07-06-06, 14:30.

                              Skomentuj

                              Working...