W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Zdrowie psychiczne społeczeństwa - ważne?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sexy_man
    Perwers
    • Feb 2007
    • 1163

    Zdrowie psychiczne społeczeństwa - ważne?

    Na początek link z aktualności:


    Czy dbanie o zdrowie psychiczne społeczeństwa jest ważnym elementem zadań państwa? Czy można je postawić na równi innych elementów opieki zdrowotnej?
    Czy opieka zdrowia "duszy"-psycholodzy, psychiatrzy, doradcy- powinna być lepiej traktowana jak jest teraz w Polsce?
    I w końcu, czy uważacie, że opieka zdrowia psychicznego stanowi faktycznie jeden z istotnych elementów dobrego funkcjonowania społeczeństwa?
    Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.
  • upocone jajka
    Banned
    • May 2009
    • 5151

    #2
    niechce mi sie już nawet gadać o tych leniwych niedowładach którzy tylko liczą że całe życie odwali za nich psychol

    Czy dbanie o zdrowie psychiczne społeczeństwa jest ważnym elementem zadań państwa?
    państwo niech lepiej zadba a rzeczy bardziej potrzebne niż pierdoły jakiegoś z dupy zdrowia psychicznego

    Skomentuj

    • Nolaan

      #3
      Kozak mądrze gada. Jeśli państwo zadba o obywateli w sposób taki, ze będą mieć pracę, dobrą opiekę zdrowotną i szanse na dobre emerytury to i potrzeby udawania się do czubologów nie będzie, więc tym się zajmować nie będzie musiało.
      Bo jak dla mnie to największą przyczyna fiksacji umysłowych ludu jest niedowład umysłowy rządzących i to co sobą reprezentują.

      Skomentuj

      • Maoam
        Erotoman
        • Feb 2009
        • 714

        #4
        Nieprawda.
        Myślicie, że jak nie ma problemów typu brak pracy czy kiepskie widoki na wysoką emeryturkę, to już nic z psyche się dziać nie może?

        A problemy emocjonalne, DDA, schizofrenia? To przez rządzących?
        Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
        Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
        I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
        Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          #5
          Ciekawe że najwięcej do powiedzenia na temat problemów psychicznych mają osoby które najmniej o nich wiedzą. Maoam ma rację.
          Troska o zdrowie psychiczne JEST w Polsce realizowana przez państwo. Z pomocy psychiatry i psychologa, z terapii, z placówek otwartych i zamkniętych, z ośrodków interwencji kryzysowej, z telefonów zaufania, etc. można korzystać za darmo.
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • upocone jajka
            Banned
            • May 2009
            • 5151

            #6
            Napisał Maoam

            A problemy emocjonalne, DDA, schizofrenia? To przez rządzących?

            nikt nie neguje istnienia poważnych chorób psychicznych , zabawna jest tylko sztuka udawania i niepradność życiowa tychże obywateli co z byle problemem leca na wersalke, druga sprawa zanim sie pójdzie do tego psychola trza mieć pewność że to fachowiec w 100 % a nie zwykły naciągacz co wmawia klientowi schiza a przy okazji ciągnie całkiem niezłą kase (od klienta, rodziny, od państwa)


            aaaa i na koniec rozwin co to są te problemy emocjonalne? ciekawie to zabrzmiało

            Skomentuj

            • Sexy_man
              Perwers
              • Feb 2007
              • 1163

              #7
              Napisał upocone jajka
              zabawna jest tylko sztuka udawania i niepradność życiowa tychże obywateli co z byle problemem leca na wersalke,
              Hmm, a no ciekawe skąd masz takie przykłady.
              No już to widzę, że ludzie nie mają co robić w wolnej chwili tylko wyszukiwać sobie problemy emocjonalne, chodzić do psychoterapeuty na kozetkę i płacić mu. No może Ty się obracałeś w takim towarzystwie - jestem ciekaw gdzie takowe istnieje.

              druga sprawa zanim sie pójdzie do tego psychola
              Mylisz pojęcia. Jeśli robisz to celowo, to nazywanie "psycholem" psychoterapeuty świadczy tylko o Twojej ograniczoności jajko.


              trza mieć pewność że to fachowiec w 100 % a nie zwykły naciągacz co wmawia klientowi schiza a przy okazji ciągnie całkiem niezłą kase
              Tu się akurat zgadzam. Ale tak samo może być z innymi specjalistami, czyż nie? Na przykład: "Panie, masz pan zepsuty silnik, trzeba płacić 1000 zł" - podczas gdy jest zepsuta jedna część za 100 zł. To znaczy, że mechanika też trza się strzec tak jak "psychola", czyż nie?

              Napisał Rojze
              Troska o zdrowie psychiczne JEST w Polsce realizowana przez państwo. Z pomocy psychiatry i psychologa, z terapii, z placówek otwartych i zamkniętych, z ośrodków interwencji kryzysowej, z telefonów zaufania, etc. można korzystać za darmo.
              No to Rojze zapraszam do stolicy. Od razu byś zmieniła opinię na ten temat.
              Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

              Skomentuj

              • kraken
                Świntuszek
                • Sep 2006
                • 58

                #8
                A dlaczego wizyta u psychologa czy psychiatry jest kojarzona ino z kozetką? Psychoanaliza to tylko jeden z rozlicznych nurtów. Poza tym problemy natury psychicznej mogą dosięgnąć każdego, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie itd.

                Skomentuj

                • Rojza Genendel

                  Pani od biologii
                  • May 2005
                  • 7704

                  #9
                  Napisał Sexy_man
                  No to Rojze zapraszam do stolicy. Od razu byś zmieniła opinię na ten temat.
                  W Krakowie można iść z marszu po poradę a w Warszawie nie? Nie uwierzę... przecież macie co najmniej dwa ośrodki interwencji kryzysowej otwarte 24/7...
                  Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                  Skomentuj

                  • upocone jajka
                    Banned
                    • May 2009
                    • 5151

                    #10
                    kuźwa moim marzeniem jest spotkać takiego psychologa i sobie z nim pogadac o jego ciężkiej pracy, przy okazji doradził by mi jak mam żyć w związku, jak zarabiać pieniądze, jak dbać o wszystko, rzeczywiscie za******y pomysł, opłacic sobie psychola* który wszystko odwali za mnie

                    *) w slangu


                    nie chce mi sie nawet gadac na ten temat powiem tylko tyle, saxyman, że osoby które ZNAM i które korzystały z owych usług, to śmierdzące lenie, nieudaczniki życiowe co po pierwszej porażce siadają na laurach a mieniące sie za pempek świata i że niby mają ciężko a sami kompletnie nic nie robią aby było lepiej, niszczące wszystko dookoła, ''w imie racji mam depresje i nalezy mi sie ulga'

                    Skomentuj

                    • anduk
                      Koci administrator
                      • Jan 2007
                      • 3901

                      #11
                      Czytałem kiedyś bardzo ciekawy artykuł. Na najbardziej prestiżowych uczelniach kształcących psychologów/psychoanalityków, wymóg jest by przejść własną psychoanalizę i zmierzyć się z własnymi problemami.

                      Wtedy dopiero można zacząć próbować pomagać innym
                      If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                      Skomentuj

                      • Sexy_man
                        Perwers
                        • Feb 2007
                        • 1163

                        #12
                        Napisał upocone jajka
                        nie chce mi sie nawet gadac na ten temat
                        Skoro tak, to po co zabierasz ciągle głos w tej dyskusji?
                        Napisał upocone jajka
                        co po pierwszej porażce siadają na laurach
                        Radzę sprawdzić znaczenie wyrażenia "osiąść na laurach".
                        Napisał upocone jajka
                        to śmierdzące lenie, nieudaczniki życiowe [...] a mieniące sie za pempek świata i że niby mają ciężko a sami kompletnie nic nie robią aby było lepiej, niszczące wszystko dookoła, ''w imie racji mam depresje i nalezy mi sie ulga'
                        Masz bardzo ciekawe doświadczenia życiowe.
                        Nie wiem gdzie spotkałeś takowe osoby, ale z mojego doświadczenia uważam:
                        1. że właśnie te śmierdzące leni i nieudaczniki życiowe - własnie NIE PÓJDĄ na terapię, do psychoterapeuty, gdyż ich stan depresyjny im to uniemożliwia.
                        Osobniki o których Ty piszesz, są PO PROSTU leniami faktycznymi.
                        2. W końcu, opinie jakie prezentujesz na temat psychologów są typowe dla środowiska zacofanego, zamkniętego, zaściankowatego. Miałem nieraz do czynienia z takimi ludźmi i napiszę, że żal mi ich za tę zaściankowość.
                        Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

                        Skomentuj

                        • DSD
                          Perwers
                          • Jan 2010
                          • 1275

                          #13
                          Korzystałem z pomocy psychologicznej, zresztą właśnie w Krakowie. Nic poważnego (studencki weltszmerc). Przyznaję że najlepszą rzeczą jaką mi to dało były pyszne obiady przez jakieś dwa miesiące (lepsze niż w Żaczku). Inni mieli większe problemy, w tym molestowanie seksualne w rodzinie i opętanie przez demona (student z mojego kierunku). Upocone jaja, niektórzy są takimi kozakami że sami sobie urżną nogę, ale większość ludzi idzie w tym celu do specjalisty. Lepiej żeby 100 poszło tam niepotrzebnie niż jeden przyszedł ze spluwą do liceum.
                          'Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie miało do powiedzenia tak niewiele' (o Internecie znalezione w Internecie)

                          Skomentuj

                          • upocone jajka
                            Banned
                            • May 2009
                            • 5151

                            #14
                            1. że właśnie te śmierdzące leni i nieudaczniki życiowe - własnie NIE PÓJDĄ na terapię, do psychoterapeuty, gdyż ich stan depresyjny im to uniemożliwia.
                            nie gadaj mi człowieku głupot bo właśnie same te osoby sie chwaliły że korzystają z psychola, a z jakich niby powodów sie tam udały nawet nie ma co gadać, wystarczy zajrzeć na takie BT do Związków ehehhe

                            2. W końcu, opinie jakie prezentujesz na temat psychologów są typowe dla środowiska zacofanego, zamkniętego, zaściankowatego. Miałem nieraz do czynienia z takimi ludźmi i napiszę, że żal mi ich za tę zaściankowość.
                            racja pochodzę z rynsztoku zdanie o psycholach mam jakie mam i nawet chyba gorsze o tych niby chorych (leni, nieudaczników czu jak im tam) a dlatego że po prostu jak w każdej dziedzinie życia są naciągacze, złodzieje i potwory żerujące na cudzym nieszczęściu (czy w ich wypadku problemie), zresztą do tej pory psychologia jest właściwie nauką w ciemno i chyba do dzisiaj nie udowodniono czy serotonina spada od braku szczęścia czy szczęście od niej jest uzależnione

                            ale większość ludzi idzie w tym celu do specjalisty. Lepiej żeby 100 poszło tam niepotrzebnie niż jeden przyszedł ze spluwą do liceum.
                            oczywiście czysta teoria ale ktoś za te 100 wizyt płaci, a te pieniądze całkiem nie małe można był w inny sposób rozgospodarować tak żeby zapobiegać tym pierdołom już w zarodku, no ale od tego mamy budynek przy Wiejskiej

                            Skomentuj

                            • Sexy_man
                              Perwers
                              • Feb 2007
                              • 1163

                              #15
                              Jajko, ośmieszasz się tylko takimi poglądami.
                              Wiesz, że negując zawód psychologa i całe to środowisko, negujesz wszystkie cywilizowane kraje na świecie?
                              Bo skoro wszystkie kraje w/w wspierają i finansują opiekę zdrowia psychicznego(opłacają psychologów, szpitale, kliniki, psychoterapeutów),to znaczy, że wg Ciebie wspierają potworów, naciągaczy, beznadziejnych psycholi. No brawo jajko, brawo. Wszystkie mądre głowy decydujące o systemach zdrowotnych w poszczególnych państwach powinny posłuchać Twoich błyskotliwych opinii. Że też jeszcze tego nie zrobili...
                              Ciekawe jeszcze do jakich mądrych wniosków nas doprowadzisz?
                              Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

                              Skomentuj

                              Working...