W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Komunizm, rewolucja - równość ale jaka?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Skinheads_Front
    Erotoman
    • Jun 2009
    • 530

    Komunizm, rewolucja - równość ale jaka?

    Zawsze mnie dziwili orędownicy komunizmu. Nawet jeśli w komunizmie jest mniej biedoty, mniej ludzi żyjących na skraju ubóstwa, mających problemy z przeżyciem od pierwszego do pierwszego i mniej ludzi bardzo bogatych (chociaż partia żyje za pieniądze ludu i dobrze prosperujących urzędników partyjnych nie ma w takich krajach mało), to popatrzcie jak w krajach typowo komunistycznych żyją normalni obywatele. Przeciętny pracownik biurowy, czy nawet fizyczny (fachowiec) nawet w tej Polsce nie ma tak źle. Żyjąc w komunizmie wszyscy ludzie żyli by tak samo - biedą by tego nie można było nazwać, ale zbyt fajnym życiem też nie - 25 letni używany samochód, tanie ciuchy z bazaru, chleb z margaryną, tłuste wędliny, plastikowy chiński zegarek, słaby sprzęt grający, na obiad kotlet mielony, a kino raz w roku. Kto by tak chciał żyć? Taki ustrój nie daje żadnych możliwości. Poza tym w komunizmie ciężko zostać bogaczem, a dla niektórych bycie bogatym to jeden z najważniejszych celów życiowych
    0statnio edytowany przez Skinheads_Front; 12-12-09, 16:29.
  • upocone jajka
    Banned
    • May 2009
    • 5151

    #2
    a gdzie teraz na świecie jest Komunizm?

    Skomentuj

    • Topek
      Banned
      • Oct 2006
      • 148

      #3
      Komunizm ma jedną zaletę: nikt nie wmawia ci, że jesteś wolnym człowiekiem tylko po to, żeby manipulować twoim życiem i wyciągnąć z ciebie jak najwięcej kasy.

      Spójrz na dzisiejszy świat, gdzie hierarchia wartości sprowadza się do jednej rzeczy: pieniądz. Kasa jest dzisiaj lekarstwem na wszystko. Można za nią kupić, co tylko zechcesz: władzę, prawo, media, religię. I nie mam nic przeciwko temu, o ile się robi to w sposób jawny i oczywisty. Dzisiejsza Polska i świat żyje w widmie prawdziwej demokracji, a w rzeczywistości jest to zwykły kapitalizm i nakręcanie konsumpcjonizmu. W ustroju komunistycznym jesteś świadom tego, że jesteś własnością państwa i to ono zdecyduje o twoim losie. Wydaje się to brutalne, ale tak naprawdę nigdy nie będziemy wolni. Komunizm nam to uświadamia, a kapitalistyczna demokracja najzwyczajniej nas okłamuje, bo to napycha jej kieszeń.

      a gdzie teraz na świecie jest Komunizm?
      Chiny, Wietnam, Korea Płn., Kuba, Laos oraz wiele ''plemion'' afrykańskich.

      Skomentuj

      • Skinheads_Front
        Erotoman
        • Jun 2009
        • 530

        #4
        Nigdzie go nie było, bo to utopia. Za kraj najbliższy komunizmowi była uznawana Kuba, jednak i tam pełnego komunizmu nie było. Jednak wiadomo jak wyglądają rządy partii komunistycznych. Jeśli nie jesteś w elicie władzy partyjnej, to możesz zapomnieć o dorabianiu się i dążeniu do luksusu. Nawet środków przeciwbólowych nie dostaniesz w szpitalu po operacji zbyt dużo, bo lekarz ci powie, że musi boleć i trzeba oszczędzać leki w imię dobra partii i budowy socjalizmu A państwowy dentysta nie da ci znieczulenia do borowania, bo przecież nie jest to koniecznością i od tego bólu się nie umiera. W takim ustroju to nawet pracując jako specjalista jesteś szaraczkiem jedzącym chleb z margaryną i noszącym starą koszulę flanelową
        Chiny to żaden komunizm. Ich gospodarka to wręcz XIX wieczny kapitalizm, tam nie ma nawet odpowiednika ZUS-u, ludzie są jak XIX wieczny proletariat, bez żadnych praw

        Skomentuj

        • Topek
          Banned
          • Oct 2006
          • 148

          #5
          Skinhead, jak dowiesz się o tym ustroju czegoś więcej niż to, co naopowiadali ci twoi łysi koledzy to daj znać. Żeby o tym dyskutować trzeba mieć jakieś pojęcie o geopolityce, cechach charakterystycznych danego ustroju oraz nie kierować się uprzedzeniami. U ciebie widzę tylko puste hasła bez źdźbła wiedzy, więc nie ma sensu tego typu dyskusja.

          Skomentuj

          • paffcio
            Banned
            • Mar 2006
            • 2286

            #6
            Napisał Skinheads_Front
            Chiny to żaden komunizm. Ich gospodarka to wręcz XIX wieczny kapitalizm, tam nie ma nawet odpowiednika ZUS-u, ludzie są jak XIX wieczny proletariat, bez żadnych praw
            Tyle ,że w Chinach jak i Wietnamie nadal dominuje ustroj jednopartyjny zaś opozycja jest notorycznie zwalczania.

            Skomentuj

            • Skinheads_Front
              Erotoman
              • Jun 2009
              • 530

              #7
              Jest jedna partia, która się nazywa komunistyczną, ale tam żadnego socjalizmu nie ma. Tak samo w Korei Północnej - wielki mi komunizm, jak ludzie z głodu umierają.
              Topek, czytałem o tym, jak "komunizm" na świecie wyglądał, bądź wygląda i pozytywów nie widziałem. A wystarczy się spytać rodziców albo dziadków jak wyglądał PRL. Nawet jak ludzie z głodu nie umierali, to łososi nie jedli i nie wiem nie kupowali sobie 10 płyt winylowych na półkę w ciągu miesiąca.
              Na Kubie to dres Adidasa nosi El Comandante Fidel Castro, a przeciętny obywatel to nawet pomarzyć o takim nie może
              0statnio edytowany przez Skinheads_Front; 12-12-09, 17:15.

              Skomentuj

              • Topek
                Banned
                • Oct 2006
                • 148

                #8
                Biedni ludzie, nie mogą nawet dresu Adidasa se kupić.

                Kurna, ja też nie mam dresu adidasa, a jest kapitalizm - chyba jakiś przekręt w państwie mamy .

                Skomentuj

                • Skinheads_Front
                  Erotoman
                  • Jun 2009
                  • 530

                  #9
                  Choćby głupi dres Adidasa pokazuje różnice między komunizmem a kapitalizmem. Oczywiście piszę to humorystycznie
                  W PRL - gdzie był socjalizm pod rządami komunistów mało kto miał oryginalny dres Adidasa
                  Na Zachodzie - gdzie demokracja jest od lat oryginalny dres Adidasa to strój, który nie jest żadnym luksusem i specjalnym wydatkiem, nie dba się o niego, służy do biegania i noszenia po lesie. Ktoś che biegać i chodzić w lesie po bagnach to kupuje sobie dres Adidasa
                  W III/IV RP - kraju postkomunistycznym ten dres Adidasa to ciągle strój wyjściowy, w wielu kręgach synonim szpanu, portki o które się dba jak o najdroższy model Levisa, które się zakłada na wyjście, na disco, na randkę z dziewczyną, a przed wyjściem prasuje. Do chodzenia po lesie nikt sobie nowego dresu Adidasa nie kupuje, bo po co niszczyć szpanerski, kozacki ciuch w lesie, jak może o niego dbać i na randki nosić

                  Skomentuj

                  • Topek
                    Banned
                    • Oct 2006
                    • 148

                    #10
                    Pomijając już fakt twojego ''humorystycznego'' ukazania różnic pomiędzy kapitalizmem, a socjalizmem to nadal nie wiesz na czym to tak naprawdę polega. Poza tym te ustroje przecież muszą się różnić, bo inaczej nie byłoby o czym mówić...

                    Do tego dres z adidasa nie jest wartością nadrzędną w życiu człowieka. Trudno używać go, jako porównania. Bo może i ludzie PRLu nie posiadali dresów Adidasa, ale zdecydowanie wolę to niż widok ludzi, którzy potrzebują pracy, a nie mogą jej dostać. Wolę jeść chleb z margaryną niż wysłuchiwać codziennie próśb bezdomnego o kasę na chleb. I wolę mieć telewizor taki, jak każdy niż widzieć ''bieg po pieniądz'' w służbie zdrowia, co skutkuje tym, że kto nie ma ubezpieczenia ten może zdechnąć i nikogo to nie będzie obchodziło - wszak skoro nie ma kasy to w oczach kapitalizmu jest bezwartościowy.

                    Socjalizm posiada wartości nadrzędne. Ubezwłasnowolnia człowieka, ale w zamian daje społeczności godziwe warunki bytowe. Co daje nam kapitalizm? Wyścig szczurów, dziury w budżecie i rządzę pieniądza ponad wszystko. Co pozytywnego daje społeczności? Na dobrą sprawę nic, bo można by się uprzeć, że rozwój technologiczny, ale w przypadku wybuchu nuklearnego cały ten rozwój jest gówno warty

                    Skomentuj

                    • paffcio
                      Banned
                      • Mar 2006
                      • 2286

                      #11
                      Napisał Topek
                      Socjalizm posiada wartości nadrzędne. Ubezwłasnowolnia człowieka, ale w zamian daje społeczności godziwe warunki bytowe.
                      No tak Wietnam,Kuba,Angola,Birma,Laos ,Albania Korea Pn. i inne kraje komunistyczne lub post to wprost marzenie każdego mieszkańca naszego globuaby w nich zamieszkać .Wolność słowa,zarobki,opieka medyczna ,rozwój klutury,sztuki edukacji tylko tam znajdziesz swoje eldorado,ruszaj jeszcze dzisiaj jutro może byc zbyt późno.
                      Gdyby nie inwestycje krajów kapitalistycznych w takie komunistyczne molochy jak nasz kraj i inne z bloku wschodniego to nadal byś klepał biedę,pił oranżadę i jeżdził fiatem 125p mieszkając w m3 wraz z resztą 20 osobowej rodziny więc nie ******* o wartościach bo takowych brak i tylko idiota w nie wierzy. Dobry komunista to ten którego ścierwo jedzą robale.
                      0statnio edytowany przez paffcio; 12-12-09, 18:07.

                      Skomentuj

                      • Skinheads_Front
                        Erotoman
                        • Jun 2009
                        • 530

                        #12
                        Ubezpieczenie zdrowotnego nie traci się tak łatwo. Urząd Pracy nie wyrejestrowuje cię bez powodu. Wybacz mi, ale kapitalizmu już daje równiejsze szansę i większe możliwości. Nie interesuje mnie bycie otyłym od margaryny i słoniny otyłym panem Cześkiem z wąsem, w bawełnianym białym podkoszulku i wianuszkiem na głowie. Lubię kupować płyty z muzyką, lubię dobrze zjeść, zabawić się. Chcę zapewnić swojemu dziecku dobry byt, chcę mieć znieczulenie u dentysty i nie cierpieć po operacji, bo środki przeciwbólowe są limitowane. Ulegając złamaniu chcę mieć dostęp do rehabilitacji, czy nawet do operacji, a nie zostać na całe życie kulawym z powodu spadnięcia ze schodów. Za komuny to cię wkładali w gips, a nogę to musiałeś sobie sam rozchodzić
                        A ten twój PRLowski chleb z margaryną, 20 letni trabant, oranżada, słonina to dla mnie nie są godziwe warunki życiowe. Poza tym jak już pisałem. Ludzie mają różne potrzeby i marzenia. Jeden chce mieć Jeepa Grand Cherokee, inny chce mieć swoją firmę i być prezesem, jeszcze inny chce być milionerem. Komunizm takich możliwości nie daje. Pomijając nawet fakt, że jakbyśmy dalej mieli PRL, ten kto ma długie włosy mógłby od ZOMO za to dostać pałą na ulicy, a mnie ze golenie łba mogliby wyrzucić z pracy
                        0statnio edytowany przez Skinheads_Front; 12-12-09, 18:07.

                        Skomentuj

                        • Topek
                          Banned
                          • Oct 2006
                          • 148

                          #13
                          I dlatego, że za PRLu tak było to znaczy, że socjalizm taki jest... Dobra, już nie będę z tobą dyskutował, bo rozmowa z kimś o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia jest bezcelowe. Chętnie sobie jednak ten temat przejrzę od czasu do czasu, co poprawisz mi humor, kiedy będę w kapitalistycznej niedoli .

                          Skomentuj

                          • tadzio69
                            Świntuszek
                            • Aug 2009
                            • 62

                            #14
                            Topek nie tłumacz mu tego bo on nawet nie rozumie co tak naprawdę oznacza termin komunizm i na czym sie opiera. Marks i Engels sie w grobie przewracają, patrząc na to co niektórzy rozumieją poprzez to pojęcie.

                            Skomentuj

                            • Skinheads_Front
                              Erotoman
                              • Jun 2009
                              • 530

                              #15
                              Napisał tadzio69
                              Topek nie tłumacz mu tego bo on nawet nie rozumie co tak naprawdę oznacza termin komunizm i na czym sie opiera. Marks i Engels sie w grobie przewracają, patrząc na to co niektórzy rozumieją poprzez to pojęcie.
                              Nie mówimy o komunizmie teoretycznym, bo on istnieje tylko w książkach. Komunizm to utopia. W żadnym państwie nie został w pełni wprowadzony. Owszem w wielu krajach rządziły i nadal rządzą partie komunistyczne, ale te ustroje ciężko nazwać komunizmem w pełni. To tak naprawdę bardziej radykalne formy socjalizmu, z państwową, centralnie planowaną gospodarką, ale nie komunizm w 100%. Jednak przyjęło się tego typu ustroje (niektóre z nich nazywane realnym socjalizmem) nazywać komunizmem

                              Skomentuj

                              Working...