Zegarek... mój zegarek... on miał tak, że jak nie widziałem to widziałem...

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Christophero
    Banned
    • Feb 2009
    • 1039

    Zegarek... mój zegarek... on miał tak, że jak nie widziałem to widziałem...

    Zegarek... mój zegarek... on miał tak, że jak nie widziałem to widziałem...


    Znany cytat z jednego z kultowych filmów międzyczasu kapito-komuny.
    Pokora pijany stojąc przed blokiem, wyznaje milicjantowi że zagubił zegarek, który miał elektroniczne światełko, oraz jak mniemam zapewne miał melodyjki, oraz że miał takie światełko „że jak nie widziałem to widziałem”....

    Upłynęło trochę czasu.
    Elektroniczny zegarek z 12 melodyjkami dawno odszedł w niepamięć, podświetlany cyferblat i inne bajery, zapewne nie są już rozumiane przez grono młodszych czytelników epoki DzieciAjpoda i TempychCzwórek.

    Jednak z biegiem lat, imżem jest starszy dostrzegam jakby we śnie wariata że to co było – wraca. Jak jakiś koszmar.

    Pamiętam też z mniej odległych lat, że każden szanujący się wieśniak z pod krakowa, jeśli był posiadaczem jakiegokolwiek pojazdu o 4 kołach, obowiązkiem tegoż wieśniaka było założenie niebieskich świetlówek pod podwozie aby „gówno glanc miało” jak powiedział M.Konrat(d).
    Nie dalej jak kilka lat potem nawet chłopaki z sąsiednich bloków zakładali neibieskie diodki pod lampy, zderzaki, podwozia, żeby było miło.

    Upłynęło lat kilka.

    Sen powraca.

    Słyszę niedawno o telewizorach plazmowych, na których etapie już zatrzymałem się i zupełnie nie odróżniam ich od reszty, wiem tylko że są cienkie...czy płaskie jak powie małolat....
    Następcą stał się z tego co wiem El-cidi... niczym El-diablo... tudzież El-dorado....

    No i co najbardziej zaskakującym dla mnie było, otóż kolega mój strasznie podniecał się niedawno że będzie zakupywał taki El-cidi, z przekątną równa fajermurowi domu mego teścia, oraz do tego kino domowe za 8 tysięcy, a telewizor ten także za jakieś ponad 10 tysięcy.... wartość jednak planowanego zakupu nie był tak wstrząsający.... wstrząsnęło mną jedno... ten El-cidi, ma z tyłu takie diodki....... które świecą na niebiesko gdy akurat widać niebo, lub na zielono gdy widać trawę....
    Czyli nic innego jak „ten telewizor miał tak że jak nie widziałem to widziałem... panie władzo”....


    Przeraża mnie dzisiejszy świat.

    Ten sam kit powraca tylko w innej formie.

    Tym samym gównem karmi się tępe społeczeństwo.

    Te same triki używa się aby sprzedać byle gówno....

    A ja mam jeden wniosek... smutny.... co z tego że możemy oglądać obrazy na El-cidikach z przekątna fajermura mego teścia.... jak.... już nie ma co na tym oglądać.... no chyba że ... taniec.


    Z gwiazdami.
    Last edited by anduk; 01-12-09, 19:36.
  • Gurgun
    Erotoman
    • Feb 2009
    • 707

    #2
    Nic to nowego, Christophero, że się produkty "uozdabia" bajerami, żeby się lepiej sprzedały? Chwyt marketingowy stary jak świat. A że dla zwykłego zwykłego zjadacza chleba wiele do szczęścia nie potrzeba to i producent się cieszy, że owe bajery kosztują go tak na prawdę grosze.
    Gurgun - jaki jest każdy widzi

    Skomentuj

    • anduk
      Koci administrator
      • Jan 2007
      • 3899

      #3
      Następcą stał się z tego co wiem El-cidi... niczym El-diablo... tudzież El-dorado....
      Krzychu to nie tak. LCD do Plazmy ma się tak jak spór gra na komputerze vs gra na konsoli Niby to samo a nie to samo - zwolenników i przeciwników tyle samo
      If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

      Skomentuj

      • Holy inquisitor
        Erotoman
        • Aug 2009
        • 756

        #4
        A jam mam to wszystko w nosie. Telewizor mam 21 cali, dziesięcioletni tradycyjny z kineskopem - i tak nie oglądam telewizji bo nic nie ma, monitor mam moją ukochaną siedemnastkę, którą kupiłem jeszcze za stypendium na studiach z "dupą taką, że pół biurka zajmuje".
        Słowem mówiąc nie poddaję się i nie kupuję wszystkiego co mi chcą wetknąć.

        Skomentuj

        • Christophero
          Banned
          • Feb 2009
          • 1039

          #5
          Napisał anduk
          Krzychu to nie tak. LCD do Plazmy ma się tak jak spór gra na komputerze vs gra na konsoli Niby to samo a nie to samo - zwolenników i przeciwników tyle samo
          czyli... znaczy... to się ma jak PECE do LAPTOKA?
          ta?

          Skomentuj

          • anduk
            Koci administrator
            • Jan 2007
            • 3899

            #6
            To jak schody z drewna do schodów z metalu
            If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

            Skomentuj

            • e-rotmantic
              Perwers
              • Jun 2005
              • 1556

              #7
              Napisał Christophero
              czyli... znaczy... to się ma jak PECE do LAPTOKA?
              ta?
              Jak pecet do lapka, skrzynia automat do manuala albo jak PiS do PO...

              Skomentuj

              • Rojza Genendel

                Pani od biologii
                • May 2005
                • 7704

                #8
                ... jak bismark do rolmopsa...
                Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                Skomentuj

                • Lubartowiak
                  Erotoman
                  • Oct 2006
                  • 487

                  #9
                  Plazma do LCD ma się jak konsola do PC.

                  Bo tak jak konsola się nie rozwija tylko jaką ją stworzyli taka jest, a pecet cały czas goni by jej dorównać a potem wyścignąć.
                  Tak samo Plazma jest jaka jest a LCD ciągle do przodu gna i chyba już rywalizację tą wygrywa.
                  "Są ludzie, którzy nigdy nie byliby zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości" La Rochefoucauld

                  Skomentuj

                  • ijo
                    Banned
                    • Mar 2009
                    • 21

                    #10
                    z tego co wiem, a wiem o tym nie za wiele ( "obiło mi się kiedyś o uszy"), to te diodki nie świecą za tv dla szpanu, ale dla mniejszego kontrastu jasnego telewizora z otaczającą go ciemnością. podobno oglądanie tv w zupełnej ciemności jest niezdrowe dla oczu, najlepiej umieścić rozproszone światło (niekoniecznie w kolorze obrazu na powierzchni tv) za odbiornikiem. więc jest to taka wersja zdrowotno - glancowa

                    mowa oczywiście o oglądaniu tv w nocy, ewentualnie w mocno zachmurzony dzień

                    Skomentuj

                    • Christophero
                      Banned
                      • Feb 2009
                      • 1039

                      #11
                      Napisał ijo
                      z tego co wiem, a wiem o tym nie za wiele ( "obiło mi się kiedyś o uszy"), to te diodki nie świecą za tv dla szpanu, ale dla mniejszego kontrastu jasnego telewizora z otaczającą go ciemnością. podobno oglądanie tv w zupełnej ciemności jest niezdrowe dla oczu, najlepiej umieścić rozproszone światło (niekoniecznie w kolorze obrazu na powierzchni tv) za odbiornikiem. więc jest to taka wersja zdrowotno - glancowa

                      mowa oczywiście o oglądaniu tv w nocy, ewentualnie w mocno zachmurzony dzień
                      no właśnie na podstawie tego samecho kitu wieśniaki zakładały onegdaj lampę kole rury wydechu

                      Skomentuj

                      • ijo
                        Banned
                        • Mar 2009
                        • 21

                        #12
                        Napisał Christophero
                        no właśnie na podstawie tego samecho kitu wieśniaki zakładały onegdaj lampę kole rury wydechu

                        zanim jeszcze wymyślono ten "kit dla wieśniaków", w momencie kiedy zdarzało mi się oglądać tv, wolałam robić to przy małym rozproszonym świetle (oczywiście ciągle mowa o oglądaniu tv, ciągle w nocy).


                        kit kitem, wieśniaki wieśniakami, a i tak każdy widzi w tym to, co chce zobaczyć (Ty - koniecznie kontynuację obciachowego zwyczaju).


                        aha, i telewizora nie posiadam wogóle, przecie to wieśniactwo i słoma z gumofilca, a im nowszy odbiornik tym więcej słomy

                        Skomentuj

                        Working...